Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hosszú kapcsolat után...

Egy hosszú kapcsolat után érdemes egyedül maradni picit akkor is, ha van olyan pasi akivel el tudnám képzelni a közös életet?

Figyelt kérdés
Nemrég mentünk szét a párommal, 5 évig voltunk együtt. Van egy pasi aki mindig is tetszett nekem, őt el tudnám képzelni páromként, ráadásul még szeret is engem. Viszont néha úgy érzem hogy egyedül akarok lenni egy darabig. Szerintetek mit csináljak? A volt páromat szeretem még.
2013. nov. 22. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes várnod, ha még nem tudtad magadban lezárni teljesen az előző kapcsolatodat. Én 1 hét után a jelenlegi párommal voltam, 3,5 éves kapcsolatból léptem ki, de nálunk amolyan se veled-se nélküled kapcsolat volt. Nem szerettem már, csak a megszokás miatt voltam vele, és mert nehezen akartam elengedni az éveket. De amint tisztáztam magamban ezt, kiléptem, és képes voltam nyitni egy boldog, új lehetőség, párkapcsolat felé. Nem akartam várni csak azért, mert "milyen dolog 1 hét után mással lenni". Én éreztem, hogy nekem kell az a férfi, én is kellettem neki, más érzés volt mint amit előtte tapasztaltam. Mai napig együtt vagyunk, esküvőt, gyerekeket tervezünk. :)
2013. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is egy 3 éves kapcsolat után találtam meg az igazit. 2 hét telt el a szakítás után,amikor megismertem a páromat.( a 3 éves kapcsolatban amikor felmerült az összeköltözés témája, rosszul voltam. Most, másfél év után hétfőn költözünk *.*)

Egyetértek az elsővel. Ha le tudtad zárni az előző kapcsolatot, akkor mindegy,hogy 1 hét vagy egy év múlik el. Persze, azért nem árt, ha biztos vagy abban, hogy pontot tettél az exviszonyod végére.


Most olvasom, hogy még szereted a volt párodat. Úgy nem érdemes komolyabban ismerkedni. Futókalandok a sebgyógyításra még elmennek, de komoly pasi semmiképp!

2013. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szereted az exed akkor ne vágj bele újabb kapcsolatba ... Várj még ,ne siettess semmit ... úgyis összekerültök azzal a férfival ,ha az úgy van elrendelve ;-).
2013. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, akkor légy egyedül. Mindenképp csak jót tehet. Kapcsolatból kapcsolatba ugrálni nem egészséges, önállótlanságra utal.
2013. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha még úgy érzed, hogy szereted a volt párod, akkor mindenképp várj. Lehet most kicsit össze vagy zavarodva és nem tudsz dönteni, de nem is kell. Legyél egyedül, ha így érzed.
2013. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Az a helyzet, nem nagyon tudsz másfajta férfibe beleszeretni, mint akinek ugyanaz a "hibája" megvan, mint az előző fiúdnak. És Te is olyan tudattalan működéssel bírsz most is, mint amivel az előző kapcsolatodban hozzájárultál ahhoz a helyzethez, ami miatt szétmentetek, meg ami miatt nem működött.

Kezdhetsz vele kapcsolatot, de ugyanaz lesz benne a difi.

Ha 5 évig jó volt az előzővel, akkor az újjal is erre lehet számítani. Ha szüksége van rá a lelelkednek, menj bele. De ha nem tudnád elviselni ugyanazt a krízist, vagy még súlyosabbat, mint ami most megtörtént, akkor ne.

2013. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csakis ahogy érzed. Ha úgy érzed, még lennél egyedül, akkor mindkettőtökkel kiszúrnál, ha most kapcsolatot kezdenél. Akkor érdemes kapcsolatot kezdeni, ha már túl vagy az előzőn.
2013. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7: És Neked van olyan az életedben, hogy valamelyik exeddel már nem lennél együtt? Mert én 1 kivételével minddel. Hiszen nem én akartam szakítani.
2013. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7. vagyok. A volt férjem akart válni. Én sokáig nem. Küzdöttem, de rájöttem, ha csak az egyik fél akarja megmenteni a kapcsolatot, akkor nincs miért küzdeni. Miután ezt beláttam, sikerült is feldolgoznom a házasságunk kudarcát. Egyéb okok miatt még jó ideig együtt kellett hogy éljünk, de már csak mint lakótárs. Emiatt amikor már a konkrét szétköltözésünkre sor került, én már túl voltam mindenen. Pedig a volt férjem kezdte a válási folyamatot. Ennek ellenére én 1 hónapon belül megtaláltam a 2. férjemet és azóta is boldogok vagyunk immár 7 éve. Azonnal bele tudtam kezdeni a kapcsolatba, nem volt bennem már semmi a volt férjemmel kapcsolatban.
2013. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Értem, de ugye nem azt akarod mondani, hogy egész életedben csak az első férjed volt a szívedben? Az összes azelőtti fiúval (óvodától kezdve) mi lett? Egyikkel se akartál együtt lenni soha? Mert én mindig minddel! Ezt semmilyen beteljesült szerelem nem írta felül bennem soha!
2013. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!