Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki döntheti el, hogy milyen...

Ki döntheti el, hogy milyen temetés legyen? Feleség vagy szülők?

Figyelt kérdés

Ismerős férje haldoklik,napjai vannak.

A feleség hamvasztani és tengerbe szórni akarja (tengerparton ismerkedtek meg,oda vinné el), a szülők hagyományost temetést akarnak a családi sirhelyre.

Kié lesz a döntés?



2014. jan. 17. 15:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%
Én azt mondanám, ha már hamvasztás, legyen itthon temetés, vagy lemosás. Nem valószínű, hogy a család ki tudna utazni külföldre a "temetésre". Megadnám a családnak azt a tiszteletet, hogy had legyenek ott a saját fiúk temetésén és nem fosztanám meg őket. Egy temetés sok embernek megnyugvást is hoz.
2014. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Mi az a lemosás?


Nekem beleszólásom nulla,csak szüleim jóbarátja a feleség.

Remélem sosem lesz ilyenben részem,de én biztos összetörnék annyira,hogy nem lenne erőm hadakozni,hogy mi legyen miután meghal,hisz ha már meghal életem szerelme,akkor teljesenmindegy lenne nekem hogy föld alatt vagy tenger mélyére süllyedve vannak a maradványai.Az emléke a fejemben maradna úgyis.

2014. jan. 17. 15:53
 13/31 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen biztos, hogy erről nem beszéltek soha a férj és a feleség? Nem feltétlenül a közelmúltban. Mert ha valamikor is mondott olyat a férj, hogy ő ilyen temetést szeretne, elképzelhető, hogy a feleség ezért akarja ezt ennyire. Kevés így az infó, de a lényeg, hogy jogilag mindenképp a feleség dönt.
2014. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen információm.


Lesz egyébként egy megemlékezés a hamvasztás után,ahol ott lesz a család,barátok,kollégák,csak utána az urnát hazaviszi,majd Olaszországba szétszórni.

2014. jan. 17. 16:02
 15/31 A kérdező kommentje:

Nem mindenhol jön szóba a temetés ennyi idő alatt sem,nem idős a férj,40 sincs.

Szüleimmel ahogy beszélgettünk,mondták,hogy dehát ők sem tudják hogy a másik mit is szeretne,nem is gondolkodtak ilyenen,alig 50 évesek.(de most megbeszéltük,ha ideje van,hamvasztás és föld alá a szülőfalujukban egymás mellé-"kellemes" téma)

2014. jan. 17. 16:06
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

A lemosás (vagy bemosás) egy temetési forma. Itt a hamvakat egy föld alatti vízbe, tartályba, föld alatti tárolóba (temetőnként változó, hogy mibe) mossák bele. Egy szép szertartás folyamán. Nem kell sírhelyet váltani, és egy nagy megemlékező táblára írják a neveket.

[link]

Itt írnak róla egy szakaszon.


Én ezt fogom egyszer választani, mert nem szeretném, hogy a gyerekeimnek azzal legyen gondjuk, hogy 25 évente újítsák meg a sírbérlést. Sokan nem tudják, hogy a sírhelyt nem egyszer kell megvenni, és ha nem fizeti valaki majd a következő bérlést, akkor szépen rád temetnek.... :(, leborítják a sírkövet stb. Tehát büntetés nélkül mondhatni meggyalázzák a sírod :(

2014. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
39%
A szülőnek látni a gyermekét meghalni a legszörnyűbb dolog a világon, én ezt meghagynám nekik. Természetesen nem degradálom a feleség fájdalmát, de az valamennyire az élet rendje, hogy az ember eltemeti a párját, valamelyikük hamarabb hal meg, csak kinek mennyi idő jut együtt, azt nem tudjuk előre.
2014. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a döntést a szülőkre kellene bízni.Romantikázik a tengerbe szórja nem törödve a 2 kisöreg érzelmeivel.Neki csak a férje volt, de nekik a gyerekük.Még fiatal lehet az életébe uj társ,de a szülők hová mennek?mert a tengerhez biztos nem.Én nem nyugodnék bele mint anya.
2014. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha hamvasztás lesz, akkor két részre is osztható.
2014. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Kívülállóként ilyet mondani, hogy a szülőkre kellene tekintettel lenni, szerintem nem lehet, mert fogalmunk sincs, de még a kérdezőnek sem, hogy régebben, bármikor is szóba került-e a férj és a feleség között ilyen téma.

Mert ha igen, még ha évekkel ezelőtt is és a férj ezt kérte, akkor nagyon is jogos, ha a feleség így dönt.

Mi még nem vagyunk öregek, de a párommal már beszéltünk erről úgy, hogy nem tettük közhírré sem a szülőknek, sem másnak.

A lényeg, hogy a feleség fog végül dönteni, más kérdés, hogy ő és a család többi tagja meg tudják-e ezt a helyzetet úgy oldani, hogy lehetőleg ne tetézzék még az érzelmi sérüléseket.

2014. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!