Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki döntheti el, hogy milyen...

Ki döntheti el, hogy milyen temetés legyen? Feleség vagy szülők?

Figyelt kérdés

Ismerős férje haldoklik,napjai vannak.

A feleség hamvasztani és tengerbe szórni akarja (tengerparton ismerkedtek meg,oda vinné el), a szülők hagyományost temetést akarnak a családi sirhelyre.

Kié lesz a döntés?



2014. jan. 17. 15:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

mi 27 évesek vagyunk,mégis tudjuk egymásról a férjemmel,hogy mit szeretnénk...(egy temetés kapcsán beszélgettünk róla)

Nálunk a szüleink nem szólnának bele a házastárs döntésébe..Maximum kérnének/kérhetnének, de a végső döntést a társra bíznák..szerintem ez így korrekt..viszont a társ is tekintettel lenne a szülőkre szerintem...

2014. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a két nézet annyira szélsőséges és ellentétes, hogy kompromisszumra kell jutni. Pl. legyen hamvasztás és legyen itthon eltemetve, vagy szétszórva a férfi földi maradványa. Én nem hadakoznék ezen, ha csak nem lett volna kifejezett kérése a páromnak, hogy így szeretné.

Mi még nagyon fiatalok vagyunk, de megbeszéltük milyen temetést szeretnénk és a szüleimről is tudom. Ők sem szeretnének nagy sírt, sőt kifejezetten követelték, hogy ne merjünk milliókat rákölteni egy sírkőre. Hamvasszuk el őket és egy kis emlék kővel helyezzük az urnájukat egymás mellé. Egy emlék követ, feliratot csináltassunk nekik és kész. Ehhez kb elég egy félszer fél méteres placc, semmi csillogás. De felőlük szét is szórhatjuk őket, ha nekünk így kényelmesebb.

Külföldön bevett szokás, hogy a temetőkben van olyan placc, ahol el lehet szórni a hamvakat és mindenki kap egy kis emléktáblát. Jártam már ilyen helyen, gyönyörű és megható. Pláne halottak napján, amikor több ezer mécses pislog ott. Számomra ez is szimpatikus megoldás. Nincs senkinek problémája a sírhely megváltással, karbantartással, csak emlékezni kell kimenni a temetőbe.

A lényeg, hogy ugyan a feleségé a döntés, de nem lennék önző és nem hagynám ki a szülőket ebből a döntésből.

2014. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

A férj szombaton meghalt,mégsem voltak napjai.

A feleség anyukám barátnője,kolléganője,anyukám megy vele ma intézni a hamvasztást,meg amit kell. Mi fogunk a kisfiára vigyázni amikor megy szétszórni a hamvakat,tegnap kérte anyáékat meg(okot nem tudom,de nagyszülőkre sosem bizta eddig se,ő szülei nem élnek már).

2014. jan. 20. 08:54
 24/31 anonim ***** válasza:
78%
Kompromisszum. Hallottam már ilyet, hogy nem egyeztek. Kicsit furcsa, de szerintem meg lehet csinálni. Elhamvasztanám, kettéválasztanám, egyik felét úgy temetnénk el, ahogy a szülők akarják, másikfelét meg úgy, ahogy én.
2014. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%

Szabó Magda író végrendelkezése szerint jártak el: hamvasztották.

A hamvainak a felét szülővárosában, Debrecenben temették.

Másik felét Budapest, a Farkasréti temetőben.


Megoldásnak ugyanezt látnám:


A férj hamvainak a felét a feleség vihetné a tengerbe szórni.

A másik felét itthon temetnék, hogy a szülei kijárhassanak a fiuk sírjához.


Emberség kérdése és nem jogi kérdés!

2014. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%

23-as Kérdező!


Ha ebből anyukád barátnője kihagyja a szülőket, akkor embertelen!


Eljön az idő, amikor a gyerekei előtt kell felelnie ezért a tettéért.


Mindig visszakapjuk valamilyen formában, más körülmények között, de hasonló mélységben azt, amit a gyerekeink nagyszüleivel teszünk, hiszen mi adjuk a mintát, rólunk veszik a példát.


Ha erre az érzéketlenségre, embertelenségre képes ez a nő, nincs benne irgalom, könyörület, együttérzés az szülőkkel, akkor ő milyen anya?!


Szégyellje magát!

2014. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%

Annyira meg itt az ítélkezés úgy, hogy senki nem tud semmit! :D Jellemző. Könnyű bűnbakot keresni és leszólni a másikat.

Itt még azt se tudjuk, hogy a férj egyáltalán akarta-e, hogy a szülei döntsenek a sorsáról a halála után. Ha volt a férj és a feleség között esetleg ilyen megbeszélés, hogy mi történjen a haláluk esetén, nyilván nem kötötték a szomszédasszony orrára.

Még azt sem tudni, miért nem bízták a gyerekeket soha a szülőkre.

Az ő ügyük, fogalmunk sincs róla, hogy miért döntött így a feleség, de már megy a köpködés.

2014. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
92%

Már a szándék felháborító.


A férjem meghalt, mikor ötéves volt a kislányom.

Az anyósommal nem volt felhőtlen a kapcsolatom.

Azt a mérhetetlen szenvedést, amit láttam, soha nem felejtem el. Minden megbocsátottam neki, hiszen én is anya vagyok.

Az én önzésem nem írhatja felül az ő bánatát.

Közösen egyeztünk meg, hogy hogyan és miképp legyen a temetés. Sőt, megkérdezte, hogy ha meghal, akkor megengedem-e, hogy oda temessék. Természetesen! Így is történt.


Az özvegy érzéketlen és gonosz.

Ez egyértelmű.Akkor is az, ha csak ő állja a temetést, mert az anyósáék nem tudják.


Az elhunyt nem csak az ő férje, szerelme, a gyereküknek az apja, hanem a szüleinek a fia is volt.

Nincs elsősorban, meg másodsorban, hanem együtt, egyszerre.

Intelligencia, jóérzés és emberség kérdése az egész.

2014. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nemrég ért haza anyukám,elintézték a hamvasztást,szerdán lesz,utána egy kis megemlékezés.

Pénteken már anya hozza el a kisfiút az oviból,szombat estig nálunk lesz,hétvégén megy Olaszországba a feleség,vagyis most már özvegy.



Én nem ítélem el,ő ismerte legjobban a férjét,ő tudhatja mit akart és hogy,egy éve tudták,hogy a kór halálos lesz,átbeszélhették bőven. (én zért nem tudok pontosabbat,mert bár anya kérdezte a feleséget,de annyival lezárta,hogy ő tudja mit csinál,ne beszéljenek erről).

Az már más dolog,hogy a szülők erről vagy nem lettek értesitve vagy nem vették tudomásul,nem tudom,őket nem ismerem.

2014. jan. 20. 14:03
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Mi 7eve elink elettarsi kapcsolatba (egyenlore)de a parom tudja hogy koporsos temetest akarok ÚGY! hogy a suletesemkor a nagypapamtol kapott jatek elefantnak mellettem kell lennie!



Ilyen dolgokat le kellene fixalni elore. Pl. Azt is tudja higy a szerveimet csak akkor kaphatj meg barki is ha eletemben en is raszorultam.


Jogial a feleseg dont. Az lenne a kozep ut ha hamvasztas lenne. Felet a tengerbe szornak,masik felet a szulofoldben temetik el.

2014. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!