Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Ti mennyire szoktátok...

Hölgyek! Ti mennyire szoktátok cseszegetni a férjeteket párotokat hogy pl ezt ne ide vagy oda rakd vagy ne így vagy úgy csináld?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 11:13
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%
Én nem szoktam, mert nem érdekel hogy mit hova tesz.
2014. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem pont hogy mit hova tesz.Inkább úgy értem hogy bármiért ami nem tetszik.Mit hova tesz csak pl volt.
2014. jan. 20. 11:16
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Csesztetni soha nem szoktam. Legfeljebb megkérem, hogy máskor máshogy. De ha elfelejti sem tragédia, legfeljebb átteszem, vagy megcsinálom én, az ilyen dolgok nem szoktak zavarni.

Nem akarok házisárkány lenni, akinek az ilyen állandó cseszegetés miatt romlik meg a házassága. Nekem is van hibám, vannak dolgok amiket rendszeresen elfelejtek, és a páromnak is vannak hibái. Igyekszünk nem ezeket észre venni, és állandóan szóvá tenni.

2014. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Én szoktam, de ő is engem, csak más dolgok miatt.


Szerintem ez elkerülhetetlen néha. Senki sem tökéletes, ez így van! Pont ezért néha becsúszik egy kis morgás ezért azért, de nem ebből áll az életünk. Az a bolond aki ennek túl nagy jelentőséget tulajdonít.


Furcsa hallani, mikor valaki azt állítja sosem szokott ezért azért veszekedni, mert ahhoz képest túl sok a válás. Biztos van ilyen, de a legtöbben csak elnyomják magukban a pillanatnyi mérget, gyűjtögetik az apró sérelmeket, aztán majd 10 év múlva jönnek elő a válásnál, hogy "mert még a zoknidat sem voltál képes soha szennyesbe rakni." Most akkor melyik a jobb...


Az tény, hogy szépen is meg lehet beszélni mindent, de hát senki sem tökéletes...

2014. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem vagyok cseszegetős, de a férjem az.

Miután anyukám is ilyen volt én már megszoktam, illetve megtanultam elengedni a fülem mellett, de az biztos, hogy én ilyesmikért soha nem fogok cseszegetni senkit.

2014. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Cseszegetni nem szoktam, hanem elmondom szépen, hogy szerintem x vagy y tárgynak miért lenne jobb helye itt vagy ott. Sosem volt ebből gond. És persze ez oda-vissza működik köztünk.
2014. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a konyhában az edényeket rakja, nem az, hogy nem oda rakja, hanem pl vannak műanyag edényeink és egyik nagyobb a másiknál. És feszt legalol van a legkisebb, utána a legnagyobb, aztán megint egy kicsit, megint egy nagy, és össze-vissza borul a szekrényben...ha ő pakolja el, és kicsit idegesít. Vagy ha nem oda rakja vissza a dolgokat, akkor keresem vagy fél órát, hogy hova rakta. Nagyrészt csak magamban mérgelődök, de szoktam neki is mondani, hogy ugyanoda rakja már vissza.
2014. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

ha már 25x megkértem valamire, és hanyagságból letojja az egészet, akkor bizony előveszem a csesztetős stílust.

amúgy nem nyaggatom semmi hülyeséggel (házasság, luxusnyaralás, ajándék, virág, ékszer).

2014. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően annak a híve vagyok, hogy alakítsuk ki a közös rendszert, kompromisszumokkal. De vannak dolgok, ahol egyszerűen nem megy és nagyon nem bírom.

Tipikus a zokni, ami rendszerint a padlón landol, két méterre a szennyestartótól. Őszintén nem értem. Minden más ruháját odaviszi és belerakja, de a zokni a padlón marad. Ebben szerintem egyébként igazam van, ő se tudja megmagyarázni, mi benne a logika. Már az én szívatásomon kívül.

A másik a számítógép, ami non-stop megy. Még ha közben futtatná a torrentet, megérteném. De nem, minden be van zárva, csak a gép megy. Akkor miért nem lehet legalább felfüggeszteni? Miért jó, hogy indokolatlanul eszi az áramot?


Ezeket ő cseszegetésnek éli meg, viszont én nem tudom elfogadni, hogy így csinálja. Főleg hogy igazán nem kérek sokat, csak hogy a koszos, büdös zokniját hadd ne én szedjem már össze, ha neki úgyis meg kell fognia, amikor leveszi (fizikai munkát végez, imádom, de tényleg nem egy leányálom azokat a zoknikat pakolgatni), és hogy ne pocsékoljuk az áramot.


Vannak dolgok, amik engem zavarnak, de elfogadom, hogy ő máshogy látja, és valóban indokolatlan cseszegetés lenne, ha szólnék miatta. Például én azt szeretem, ha a fűszerek betűrendben vannak a tartóban - így ugyanis pillanatok alatt megtalálom, amit keresek. Őt ez nem foglalkoztatja, de végül is nem árt vele, szóval mielőtt főzök, rendbe rakom a fűszereket egy szó nélkül.


Szerintem fontos megkülönböztetni ezt a két dolgot. Sok férfi éli meg indokolatlan cseszegetésként, ha a nő amiatt szól, hogy ne szívassa már őt feleslegesen. Pedig szólni, hogy ne csináljon kupit, plusz munkát, az teljesen indokolt.

Gond azzal van, amikor a nő maga se tudja megmagyarázni, miért nem jó úgy, ahogy a férfi csinálta az adott dolgot. A házasságokat leginkább ezek a valóban indokolatlan cseszegetések szokták hazavágni.

2014. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A pakolás miatt nem szoktam neki szólni. Max megbeszéljük ki szerint hogyan lenne praktikusabb és miért.

A takarítás miatt szoktunk vitázni. Albérletben élünk, fiatal pár vagyunk, még innen onnan kapott cuccokkal. Egyelőre csak alakítgatjuk a saját életünket.

Villanyrezsónk van, utálom, ferde, letakaríthatatlan... Párom favoritja körbefújni az egészet zsíroldóval főzés után, majd nem sikálja le rendesen, mindenhol maradnak a kis fehér pöttyök. Emiatt már nem egyszer megkértem szépen, hogy a konyha takarítását inkább hagyja rám.

Jót akar én ezt tudom, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni... :D

Egyébként cseszegetni nem szoktam kifejezetten. Ő annak érzi, ha megkérem, hogy porszívózzon ki. Én azért annyira nem.

2014. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!