Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Ti mennyire szoktátok...

Hölgyek! Ti mennyire szoktátok cseszegetni a férjeteket párotokat hogy pl ezt ne ide vagy oda rakd vagy ne így vagy úgy csináld?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 11:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én szoktam és nagyon utálom magamat olyankor. De ha nem szólok, akkor meg nem tudja, mitől vagyok ideges. Már több bemutatót tartottam a családnak, hogyan kell bepakolni a mosogatógépbe a tányérokat, de nem, a diplomás férjem sem tudja megjegyezni. Vagy hogy a kabátját ne a fotelba tegye, hanem akassza a helyére és a levetett ruháit a szennyesbe tegye. Ezen kívül már semmi mást nem kell otthon csinálnia, tehát másért már nem is tudnám piszkálni, de ezeket sem tudja megjegyezni vagy nem tudom mi az oka (lustaság vagy hogy idegesítsen?). Szóval házisárkány vagyok, de még tűri :)
2014. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Egy ideig lehet mindent türelemmel birni, de amikor évek mulva sem hajlandó elfogadni a jóindulatot,akkor már az eléggé sértõ tud lenni.Fõleg akkor, ha mindig talál valami ujdonságokat, hogy felhuzzon.pl. nem törli le a lábait, hiába sáros.stb.
2014. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem szoktam egyáltalán ,és ő sem engem .Nem szorul a párom irányításra . Ha esetleg egy zokni nem a szennyesládában ,hanem mellette landol egy szót sem szólok ,mert annyira piti dolognak tartom ,hogy említésre sem méltó.
2014. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Elsö :DDD

Azt hiszem, en is eljutottam mar erre a szintre, de bizonyos dolgokat megis muszaj szova tennem. Az a baj, hogy pl. amikor a kisbabanak reggelre elökeszitett ruhaknal nem figyel, hogy az ott maradjon, ne kerüljön ra mas halom, tehat hogy kezre alljon, az rengeteg nehezseget okoz reggel es idöt rabol, igy emiatt s elkeshetünk az ovibol. Vagy amikor atallitja az autosülesemet, igy erre nem szamitva ezzel kezdhetem az oviba indulast. Az sem fair, hogyha nem veszi ki reszet a közös feladatainkbol, es ram több marad, pl. betegen ejfelig pakolok-fözök...stb, ket szoptatas között, mig ö munka utan (3 orakor) lefekszik aludni par orara, majd vecen ül a telojaval jatszani, este pedig a teve elött tesped - egesz nap gyakorlatilag csak evett es este megmosta a gyerek fogat meg megcsikizte az agyon - szerinted nem kellene szova tennem, sokadszorra is? Es ha emellett hetvegen meg anyosekhoz repül, nekik "segiteni", mig ök teveznek-nyaron napoznak az udvaron (egeszsegesen)?

Az sem tölt el boldogsaggal, hogy a fel etkezöasztal allandoan tele van ramolva, igy kuporgunk eveskor, es a gyerek rajzai es iroeszközei valoban otthagyhatok, de a ferjem szamitogepe es aktualis babralt eszközei (ceruzaelemek...stb) is allando jelleggel ott? Na, ez csak egy bennem felmerült gondolat, amire fel Sem horkantam addig, amig a szüleit, testveret varva hozzank latogatoba elpakolta!!! Ilyenkor porszivozik felmos es hasonlok, soha nem latott rend a konyhan is. Szoval engem inkabb az idegesit, hogy a mi (en) igenyünket lesz@.rja, lehet kupi, de ha a rokonai jönnek, nekik minek? Igy emiatt szoktam mondogatni.

Kedves kerdest feltevö ferfi, azt csak a ferfiak elik meg ugy, hogy cseszegetes. Mi keresnek hivjuk, csak szazadik keres utan mar mashogy hangzik. Mondogatas vagy barmi, de annal hibatlanabbnak gondoljuk magunkat, hogy bevallanank, rarivalltunk barkire, mi szereny kis baranykak... :)

2014. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban anyukám folyton b*szolgatja apámat ha nem rak el valamit oda ahova kell. De má megsozkta, nem lármázik érte.
2014. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
7., ennel az edenyelüpakolasi szintnel a 3 evesem is elöbbre tart, ö mar tudja, hogy a nagyobba rakjuk a kisebb edenyeket. :D
2014. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ja, ha ilyenekre gondoltal, kedves Kerdezö: ilyen zokni meg fogkrem tema regen nem erdekel, a nappali kanapejan tarolt hetköznapi ruhai sem (csak amikor elrakja az anyjat vendegsegbe varva).


Erdekes, az en ferjem sem tudja megjegyezni a mosogatogepbepakolast tovabba kipakolasnal az eszközök, edenyek helyet (hü, micsoda labirintus azt az egy kihuzhato fiokot megtalalni!), pedig különösen a csaszarmetszesek utan lett volna neki hasznos, nekem meg könnyebb.

Es az en ferjem is egyebkent cseszegetesnek eli meg, ha szova teszem, hogy a közös feladataink fele az öve, azaz addig nincs jatek/teve...stb, amig mind2-en kesz vagyunk. Az ö erve: de neki pihenesre van szüksege. (Ja, h nekem is? azt mar nem is hallja.)

Es meg akkor is mondogatni szoktam, amikor elvarja, hogy menjünk szülinapra meg a joegtudjahova a szüleihez, rokonaihoz, amikor en kinyulva az evek ota huzodo faradsagtol szivesen pihennek vagy akar az otthon evek ota felbehagyott feladatokkal foglalkoznek, amire SOHA nincs idö, h vegre a rend iranyaba induljon minden.


14.

2014. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nálunk ez inkább fordítva van a férjem szokott rám szólni, hogy ne ide rakja, hanem oda, ha oda rakom, akkor meg ne oda rakja, hanem ide, ha megkérdezem, hogy csináljam az a baj, mert nehogy már ne tudjam eldönteni egyedül, ha egyedül eldöntöm az a baj, mert nem úgy kellett volna, jön a konyhába, mikor éppen főzök és szaladgálok az asztal és a gáztűzhely között, elkezd pakolni, hogy ez se jó helyen van, attól meg nem lehet elférni, én meg tőle nem férek. :D Aztán meg semmit nem találok. :D
2014. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Az alaprendszer a hibás :). Nálunk nincsenek igazán pakoló felületek ahol kupi lehetne - tudatosan. Inkább gardrobot csináltunk a kamrából és így már nem is tud úszni a lakás. Nem csak a ruháknak, hanem egyébeknek is itt a polca. Pakolásra, bármire van külön zuga, ahol meg tőlem kitömött patkányt is tarhat :).

Ha főz, akkor ő főz. Ő sem dumál bele én hogy csinálom, én sem irányítgatom. Ha akarta csinálni, meg is tudja oldani. Ha nem, akkor meg úgyis kérdez :).

Nincs pitiáner cseszegetés, tisztelet van, meg sok humorérzék. Inkább elhülyéskedjük a dolgokat.

Ettől függetlenül a ház rendben, az udvar rendben, és mi sem öljük egymást. A rendszer működik.

Sokszor ott a gond, hogy olyanon is képesek felrántani magukat az emberek, amire 2 nap múlva már nem is emlékeznek, pedig az ilyenekből kirobbanó x órás vita/mosolyszünet idejét már nem kapják vissza, hogy értelmesre fordítsák.

Nem mondom, hogy nálunk nincs vita, de nem olyanra pazarlom a muníciót, hogy hová rakta a zokniját, vagy hogy reggelente miért nem pakol el maga után, miért tett piros aranyat is a levesbe, amikor marhára nem kell bele, stb.

Őt szeretem, ami nekem azt jelenti, hogy a hibáit felismerve is így gondolkozok. Természetesen nem szeretem a hibáit, dehogy is :D, sőt nagyon idegesítő tud lenni egyik-másik, de el tudom őket fogadni, mert nyiván nekem is vannak, amiket meg ő fogad el, pedig nyilván van olyan pillanatam amikor megszorongatná nyakam.

Mielőtt még rózsaszín szemüveggel vádolna valaki, jelentem 6 éve vagyunk együtt, ami alatt kb. 12 évnyi élmény/baj ért minket, de még mindig ha elutazik, amíg országhatáron belül van, végig beszélgetjük az utat (4-5 óra) és még mindig vele tudok a legnagyobbakat nevetni. Illetve minden pénteken elvisz randizni :), függetlenül attól hogy együtt élünk. (Mielőtt lekapják a 10 körmükről a párjukat hölgyeim, ez hamburgert jelent és sétát, vagy kikötői hajóbámulást, tehát semmi extra kölcséges dolog)

Ez nem kivételes, csak az elejétől nem hazudtunk arról a másiknak, milyenek is vagyunk. Mert az eb bizony itt van elhantolva. Az együttjárásos szakaszban mindenki a szép oldalát mutatja, házasság előtt max a kicsit rosszabb verziót, aztán meg csőstül kezd ömleni a sz*r.

A megoldás az igazságban rejlik. Ha már az elején nem vetítünk, akkorn nem sok meglepetés érhet a későbbiekben, amiért cseszegethetjük egymást, mivel tudtuk a stiklijeit.

Bár így jóval kevesebb pár jutna el mondjuk a 10. randiig :D.

2014. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok könnyű eset...és a szám is nagy...de ilyesmit soha nem szoktam szóvá tenni a férjemnek.
2014. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!