Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles tartásdíjat fizetni...

Köteles tartásdíjat fizetni az aki a nevére vette a gyereket de hivatalosan nem az övé? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
A történet úgy szól,hogy egy barátunk nevel egy fél éves gyereket akit az első perctől tudja, hogy nem az övé!Az igazi apával az anyuka minden jogáról lemondatott és a barátunk a nevére is vette! A kérdésem ezzel az lenne hogy ha valami mégis közbejönne a kapcsolatukkal az azt jelenti hogy akár tartásdíjat is neki kell fizetni! Vagy ez hogyan működik! Minden kötelesség most már az övé azzal hogy a nevére vette a gyereket? Lehet ebből jól kijönnie ha mégis baj történne?
2014. jan. 23. 18:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem oktalanul. Mar megbocsass, de a gyereket vedi a torveny - hala az egnek- nem azt, aki tudatosan vagy meggondolatlanul alair egy papirt, hogy a "nevere veszi a gyereket". Megis szerinted mit kellene tennie az anyanak? Hagyni hogy a pasi meglepjen a felelosseg elol? 10 ev (akarhany ev) utan beperelni a biologiai apat, hogy hoppa, van egy gyereked, fizess tartasdijat? Ez nem igy megy. Plane, hogy itt a kerdezo allitja, hogy "Az igazi apával az anyuka minden jogáról lemondatott" -ami csak orokbefogadasnal fordulhat ugyan elo- tehat jogalapja sincs a valodi apat perelni.
2014. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező (#3), ott van a válasz leírva a #2-ben - még ha ez láthatóan nem is tetszik az itt összegyűlt anyatigriseknek...

A bíróságot nem érdekli a "tudta", a kérdés az, hogy miről van bizonyíték, papír, tanuvallomások. Az apasági vélelem megdöntése tárgyában indított perben meg a jogvesztő határidők úgy néznek ki, hogy az aláírástól számított 1 év, illetve az után az új tény felmerülésétől számított 1 év.

Ennyi.

2014. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
13%
11 Ne aggódj, szerintem egyetlen nő aki ilyen helyzetben volna nem perelné a...
2014. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként Kérdező, ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést, itt megtalálod a törvényi idézeteket is, meg mindent:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

(meg tudjuk a végeredményt is)

2014. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
15 Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2014. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
5%

100 szónak is egy a vége:


Az a nő aki egy ilyen helyzetben ki lett segítve, hogy a gyermekét igy megszerették, az örök életre hálás lesz a fazonnak.


Az nem fog odálni cirkuszolni a bíróságra koszos fillérekért mint a vidéki ostoba libák, akik a férjfogást még mindig a teherbeejtéssel próbálják előadni, aztán visitoznak más hátasságon kivűli gyerekére.. Az megköszöni a férfinek azt az időt, amit a gyermekével eltöltött és törődött vele.


Pont.

2014. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
32%
Az a pasi tiszta hülye!
2014. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%

"Az a nő aki egy ilyen helyzetben ki lett segítve,...az örök életre hálás lesz a fazonnak"


Hálás nő??

Egyet mutassál!

2014. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

# 9/18


Én lehet tényleg hülye vagyok de igen szerintem az a normális ha az anya azok után nem kér. Ő is belement hogy az igazi apa lemondjon róla. Mondjuk én nem is engedném, hogy más vegye a gyerekemet a nevére, mert ekkora felöség senkitől nem várható el.

2014. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én egyszerűen csak egy kérdést tettem fel amire nem ítéleteket és jelzőket kértem! Akinek nem tetszik valami nem kötelező ide írni! A 8-as válaszolótól kérdezném hogy én miért is vagyok kotnyeles? Itt jön elő,hogy senki nem tudja a körülményeket és annak ellenére elítél és kioktat másokat! Szülőként tisztában vagyok vele,hogy mit jelent egy gyerek nevelése és azzal is hogy a gyerek nem egy tárgy! A fent említett apukával a kisgyerek egy nagyon jó szülőt kapott! De az anyukát ismervén tettem fel a kérdést, hogy mennyire lehet kihasználni valakit!
2014. jan. 24. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!