Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyedrészt roma apa és...

Negyedrészt roma apa és magyar anya gyermeke mennyit örökölhet a roma származásból? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

A párom (Géza) nagyapja feltehetően roma származású. (Párom édesapja árvaházban nőtt fel, csupán egyszer látta az apukáját.) Géza apukája fél roma (az édesanyja magyar), így Géza negyedrészt roma (mert az ő anyukája is magyar). Testvérei közül a húgának elég barna a bőre és sötét barna a haja, de más nem utal a roma származásra. Az öccsének semmi roma vonása nincs, még a bőre sem kreol, sőt a szeme is kék. Gézának ugyan kreol bőre van, de nem sötét. Nem az a tipikus roma bőr. Barna szeme és barna haja van. Nekem zöld a szemem és világosbarna a hajam.

Tudom, hogy a felmenők tulajdonságai is dominálnak, de érdekelne, hogy szerintetek milyen lehet majd a mi közös kisbabánk? (Talán még annyit leírnék, hogy nálunk sok a kék szemű, és párom családjában is - édesanyja, öccse, az anyai nagyapja)


2014. jan. 24. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ilyen, vagy olyan. Nem lehet előre megmondani. Lehet kreol és barna szem, vagy hófehérke kék szemmel.
2014. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megmondani,majd kiderül.Még az is lehet hogy az első rád a második meg a nagyapjára üt. Egyébként meg mindig a sötét szín a dominánsabb, így a kék szeműnek látom a legkisebb esélyét.
2014. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából csak azért érdekelne, mert a párom (apai részről) unokatestvérén nem látszik a roma származás (sötét szőke haj, zöld szem), a fián viszont nagyon. (Az édesapa szintén magyar.)

Igazából nem számít milyen lesz külsőleg a gyermekem, nekem csak az lesz a fontos, hogy egészséges legyen. Csak úgy elgondolkodtatott, és kíváncsi lennék mások véleményére is.

2014. jan. 24. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két eshetőség van.

Szerintem valószínű, hogy nem fog rajta látszani, ám a másik variációt is figyelembe kell venni.


Ha a te akár nagyon régi felmenőid közt volt akár csak egy roma származású, a gének találkozhatnak úgy, hogy a pici csak azokat a tulajdonságokat fogja örökölni.


Erre gondolok.

[link]


www.csaladhalo.hu/cikk/szinek/csoda-fekete-es-feher-ikerpar-szuletett


szóval sose lehet tudni.

2014. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, sokszor még a 100% romák között is van fehérebb bőrű. Nekem a tesóm barnább bőrű én sokkal fehérebb, nem romák vagyunk egyébként csak valahol dédanyai szinten volt egy olasz rokon a családban, van aki kreolabb bőrű ettől, de főként a felettünk lévő generációkon látszik, de közöttük is van, aki teljesen fehér.
2014. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani. Egy ismerősöm anyukája félig roma, nem nagyon látszik rajta. Az apukája magyar. Az ismerősöm tesóján sem látszik a roma vér, szőke, kék szemű, az ismerősöm meg úgy néz ki, mintha tiszta tipikus roma lenne bőrszínre is és arcvonásokra is. Tehát pont rajta ütött ki ez, egy generációt kihagyva.
2014. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen, ami nagyon valószínű, hogy a haja barna lesz.

Namost a zöld szem a kék gén módosulása, tehát neked két kék géned van<kék szem ugyanis csak két kék génből áll össze>, párodnak egy kék (anyai) és egy barna(apai). Ebből a kombóból pont 1/2 az esélye a kék illetve barna szemnek.

Bőrszínnél ugyanezt nem tudom, hogy megy. A zöld szem meg olyan, hogy néha megjelenik a két kék génű gyerekeken, néha nem. Nálunk például nagymamámnak és az ő anyukájának kék szeme volt, nagyapámnak is, anyunak zöld lett.

2014. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kreol, vagy sötétebb bőrszín dominánsan öröklődik. Persze tőled is fog örökölni néhány gént, így "hígul" a kinézete.

Nálunk az első gyerek totál az apjára ütött. Barna bőr, barna szem barna haj. A kicsi fehér bőr szőkésbarna haj zöld szem. Én szőke fehér bőrű kék szemű vagyok.

2014. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a sötétebb bőrszín és haj mindig dominánsabb, viszont átugorhat pár generációt, teljesen kiszámíthatatlan a dolog szerintem. anyukám 3/4 részt roma(rajta sem látszik) apukám magyar. én és a testvérem pedig fehér bőrű, középbarna hajúak vagyunk. úgyhogy tényleg kiszámíthatatlan
2014. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám cigány,anyukám magyar.Zöld szemem van és gesztenyebarna hajam.A kislányom tiszta apja,kék szemű szőke hajú.Majd megírom,milyen a második.;)
2014. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!