Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki ismeretségi köre...

Mindenki ismeretségi köre hisztériás a betegségekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Minap kaptunk egy bélfertőző vírust. Én korházba is kerültem. Mindenkinek ez volt az első kérdése: H1N1?

Volt aki szabályosan ki akarta zsarolni, hogy mondjam ki hogy igen ez az. Bár nem emlékszem, hogy hányásal hasmenésel reklamálták volna a hírekbe. Olyan hisztéria támadt a környezetünkbe, hogy szó szerint mindenki támogatot minket telefonon keresztül, de személyi segítséget az nem adtak volna. A mentősök ápolók, csak a korházba vannak, ha otthoni segítség kell akkor már le vagyunk szarva, nehogy rákenjük a másikra még akkor is, ha már kiszolgálni sem tudjuk magunkat?


2009. dec. 5. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem, az én ismeretségi köröm egyáltalán nem hisztériás.
2009. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Szerencsére ebben nem. De van 1-2 ismerősöm, aki viszont eltúlozza a problémát, viszont nem kezdek vitatkozni, rá hagyom, ha ő így látja jónak.
2009. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Ma az egyik barátnőm nem akart engem a szokásos módon üdvözléskor közel engedni magához.

Náthás volt, és hogy meg ne fertőződjem.

Mondtam, én meg egészséges vagyok, jöjjön és kapja el tőlem. Nem óhajtok pánikolni a kis láthatatlanok miatt.

2009. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Az én ismerőseim sem pánikolnak,és nem is oltatták be magukat.Máskor sem szoktunk influenzásak lenni,inkább a megelőzésre figyelünk.Ez többet ér,mint az oltás.Az a fiatalember,aki kórházba került a H1N1-el,már másfél hónapja megkapta az oltást,mégis majdnem belehalt.
2009. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Én csak a tvben látok pánikot... Ja neem! A minap bementem egy boltba, és a húspultos nénitől kértem valéamit, mikozben rosszul vettem a levegőt, és elkezdtem köhögni... mikor befejeztem, rámosolyogtam a hölgyre, és nevetve azt mondtam: jajj a H1N1..

Erre a nő hátrébb lépett, és rettegő fejet vágott. Esküszöm full hülyék az emberek!!! A média pánikot keltett... pedig van a h1n1 nél veszélyesebb is. Azüta azért is, mindenkinek hasonlókat mondok. :D Én nem oltatok! Helyette immunt erősítek... és nem félek!

2009. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Nem hisztériás senki a környezetünkben, mi sem vagyunk azok, de most különleges helyzet van az egész Világon : világjárvány!


Ebben a különleges helyzetben meg kell szoknunk a különleges óvintézkedéseket nem csak a magunk érdekében, hanem másokat védendően is.


Most nem puszizkodunk (barátokkal, haverokkal), gyakrabban kell kezet mosni, stb.


Mi be vagyunk oltva, de kötelességünk azokat is védeni, aki nem kapott oltást, ne tőlünk kapja el a vírust.


Meg kellene tanulni egyeseknek felelősebben gondolkozni!!!

2009. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

[link]


"...H1N1 és baktérium egyszerre támadta: beoltott férfi betegedett meg Debrecenben


Megkapta a H1N1 elleni védőoltást, mégis megbetegedett a vírustól egy 29 éves férfi Debrecenben - értesült az RTL Klub Híradója szombaton.


Kimutatták nála az újinfluenza vírusát, de egy baktérium is megtámadta a férfi szervezetét. Tüdőgyulladása van, egy ideig géppel kellett lélegeztetni, de már jobban van. A beteg másfél hónapja megkapta a H1N1 elleni védőoltást.


Az RTL Híradónak nyilatkozó virológus szerint akár bele is halhatott volna a fertőzésbe, ha nincs beoltva. A virológus szerint minden ötödik beoltott embernél előfordulhat, hogy az oltás ellenére megbetegszik, de tüneteik legtöbbször csak enyhék. A debreceni kórházban fekvő férfinál a bakteriális fertőzés miatt volt nagyobb a baj. ..."


==========


Nos, a teljes igazság az, hogy a férfi meghalt volna, ha nincs előzőleg beoltva!!! DE így megúszta azt a szövődményt, amibe a többiek belehaltak vagy hetek óta az életükért küzdenek.

2009. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

21:38 Te nagyon elhittél valamit! Olvass, tájékozódj! Na ez pánik! Nem puszizkodtok! Istenem! Ne haragudj, de alig tudom abbahgyni a röhögést azon, amit írtál!!!! :D

Ne haragudjatok, de azt elismerem, hogy ez komolya dolog, de azért ne essünk túlzásba!

2009. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem, az én környezetem se hisztis, bár egyáltalán nem érdeklik a betegségek a családomat.

Képes lázasan szántani, gyomorfekélyes nagymama követ hordani, kórházba be se mennek, mert az az elv, hogyha a betegség "észreveszi", hogy engedsz neki, akkor leterít :)

Ezért úgy tesznek, mintha nem is lennének betegek, amíg lehet:)

Apám gipszelt kézzel tanított fára mászni, és anyám azért nem íratott nekem szemüveget gyerekkoromban, mert "hogy néz ki"

A nagynéném, akinek a pajzsmirigy emiatt három hónapot adtak a dokik, nem ment be a kórházba, mert azt mondta"akkor nem engedik ki"Ez hat éve volt, 82 éves, füvet nyír, permetez, fákat metsz.

2009. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
21:45-ös: Ti tényleg mindent bevesztek, amit csak mondanak... Az meg sem fordul a kis buksitokban, hogy talán épp az injekció okozta? ÁÁÁÁ, neeeem, elvégre azt mondják, hogy.... :S Ez elég gáz.
2009. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!