Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt olvastam a neten, a...

Ezt olvastam a neten, a betegségekkel kapcsolatban, (lentebb) érdekelne hogy mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 11:19
 1/7 A kérdező kommentje:

A madárinfluenza nam vált be?

Motto: a gyógyszergyáraknak is meg kell élni valamiből.

Sertésinfluenza - "el kell kerülnünk a pánikot, de fontos lehet elmondani az

igazságot"

A kormányoktól nem idegen, hogy tömegesen megöljenek embereket, ha erre jó okuk

van..

-Örményeket lemészárolni

-Civilekre atombombát dobni Japánban...

-Szerbeket, Irakiakat urán- lőszerrel lövöldözni...

„Rezidens orvosként dolgozom Mexico Cityben...a helyzet kint van az irányításunk

alól.... A média nem közli az igazságot... eredmény nélkül osztottak szét

oltóanyagokat a teljes orvosi személyzet között. A partnereim közül kettőt ölt

meg az új vírus... őket mindegyiket beoltották. A hivatalos számú haláleset

20... az áldozatok igazi száma több mint 200 volt. ...el kell kerülnünk a

pánikot, de fontos lehet elmondani az igazságot... jobbat teszünk és több halált

akadályozzunk meg..."

Vajon hogy is jött létre a H1N1, 2009 áprilisának legfélelmetesebb népellensége?

Mielőtt rátérnék a probléma megoldására, engedjék meg, hogy egy kicsit

elengedjem a fantáziámat és kitaláljam, hogy is jött létre a H1N1, 2009

áprilisának legfélelmetesebb népellensége. Mindezt annak tudatában, hogy nem

vagyok virológus, sőt genetikus sem, és csupán a józan eszemet próbálom

megtartani, mialatt össze nem illő adatokat hallok a televízióból.

Mit tanultunk biológia órán a mutációkról? Hogyan jöhet létre egy vírus, ami

egyszerre tartalmazza a genetikai kódját az:

• emberi influenza vírusnak,

• az Észak-Amerikai madárinfluenzának,

• az Európai sertésinfluenzának,

• és az Ázsiai sertésinfluenzának?

Amennyiben ezt nem laboratóriumban hozzuk létre, akkor a következő a

legvalószínűbb forgatókönyv: Egy Észak-amerikai madár átrepül Európába, ahol

megfertőz egy disznót, amelyik disznó pár napon belül visszafertőzi ezt a

madarat. A madár ezt megvárja, majd rögtön elrepül Ázsiába, ahol keres egy

ottani influenzás disznót, akivel ismét egy oda-vissza fertőzést követnek el,

miközben igyekszenek megőrizni a korábban Európában szerzett víruselemeket.

Gondoltam arra a változatra is, hogy nem a madár, hanem az influenzás disznó

megy el Európából Ázsiába, de ehhez igen sokat kellene galoppoznia kietlen

vidékeken. Maradjunk a "valószínűbb" változatnál, miszerint a madár utazza körbe

a világot. A következő elem egy mexikói ember kell, hogy legyen, aki éppen

influenzás és vagy a madárral, vagy az Ázsiai disznóval kell mutálódnia, majd 80

szerencsétlen honfitársának cseppfertőzés útján átadni ezt az immár 4 különböző

víruskódot is tartalmazó szupervírust.

Legyünk őszinték. Ennek a fenti forgatókönyvnek a kivitelezése nem lenne

egyszerű. Főleg azért, mert a betegség tulajdonsága, hogy madárnak ideje sem

lenne ezt a világ körüli utat megtennie. Valahol a Kaukázus fölött elpusztulna a

saját influenzájától.

Ez a vírus nem jöhetett volna létre, ha nincs a „Kutató orvos"

Emiatt úgy gondolom, hogy ez a vírus nem jöhetett volna létre, ha nincs a

"Kutató orvos". Az már egy ideje nem titok, hogy laboratóriumok sora

kísérletezik új vírusok kifejlesztésével. A közelmúltban írtam arról, hogy

európai laborból postáztak szét a világba élő emberi és madárinfluenza vírusokat

védőoltásnak álcázva.

Hogy emiatt nem koncoltak fel embereket és még csak nagy port sem kavart a

médiában, annak tudható be, hogy a média erősen függ ezen gyógyszergyárak

reklámkiadásaitól, és emiatt inkább hallgatnak. Nem úgy ma, amikor mindenki a

védőoltást követeli az újabb még veszélyesebb vírus ellen és már jelentkezett is

Page 1

New Text Document (3)

egy gyógyszergyár, hogy nekik éppen van raktáron belőle. Ennek a mostani

járványnak sok médiája lesz.

Figyeljék csak meg!

Márpedig ha nem természetes úton jött létre a négy különböző földrész négy

fajának kereszteződését feltételező vírusmutáció, akkor csak laboratóriumban

jöhetett létre és vagy véletlenül, vagy szándékosan került ki a forgalomba. A

véletlen változatnak némileg ellentmond az, hogy igen felkészülten érte a

nemzetközi szakértői csoportokat. A hírek szerint volt oltóanyag abban a mexikói

kórházban, ahol a legtöbb megbetegedést regisztrálták. Én ugyan elgondolni nem

tudom, mivel oltották be a dolgozókat, mert úgy tudom, nincs a vírus ellen

védőoltás. Az egyetlen ismert gyógyszer a Tamiflu, ami viszont tabletta.

Lehet, hogy az oltóanyag eleve a fertőzés oka volt?

Láttunk erre példát nem is olyan régen. Ráadásul a kormányoktól nem idegen az,

hogy tömegesen megbetegítsenek vagy megöljenek embereket, ha erre jó okuk van.

Sőt az összes emberiség elleni terrorakció valamelyik kormány kezdeményezése

volt.Örményeket tömegesen lemészárolni (Török) .Civilekre atombombát dobni

Japánban (USA, Szerbeket, Irakiakat, Afgánokat uránköpenyes lőszerrel lövöldözni

(NATO), nem számít pár százezer ember élete, ha egy kormány el akarja érni a

célját. Nagyon csodálkoznék, ha nem derülne ki pár éven belül, hogy a hadsereg

raktáraiban ott lapul a bármikor bevethető influenza, amit ráadásul védőoltásnak

álcáznak.

És a kormányhivatalnokok hazudnak. Itthon, nálunk Magyarországon is. Tegnap este

a Hír TV-ben nyilatkozott az ANTSz egyik vezető hivatalnoka. Szerinte nem kell

aggódni, csak tartózkodjunk egymás szívélyes üdvözlésétől. (Én ma már csak

minden második kollégámnak köszöntem, nekik is csak E-mailben).

De mit mond erről egy orvos, aki kint dolgozik Mexikó városban:

„Rezidens orvosként dolgozom az egyik legnagyobb kórházban Mexico Cityben és

szomorúan látom, hogy a helyzet messze kint van az irányításunk alól. Orvosként

rájöttem, hogy a média nem közli az igazságot. A hatóságok eredmény nélkül

osztottak szét oltóanyagokat a teljes orvosi személyzet között.

A partnereim közül kettőt ölt meg az új vírus kevesebb mint hat nap alatt, aki

ebben a kórházban dolgozott, bár őket mindegyiket beoltották. A hivatalos számú

haláleset 20 volt nálunk; mindazonáltal, az áldozatok igazi száma több mint 200

volt. Megértem, hogy el kell kerülnünk a pánikot, de fontos lehet elmondani az

igazságot. Lehet, hogy ezzel most jobbat teszünk és több halált akadályozzunk

meg." GREGORIO DÁVILA (forrás: BBC)

Arra is van ötletem, miért ez a nagy titkolódzás

Miért mondja azt a kedves hölgy a TV-ben, hogy pánikra semmi ok, nyugodjak meg.

Valószínűleg eddigre a gyógyszergyártó cégek már régen megszerezték a vírust és

gőzerővel gyártják az ellenanyagot, amit soron kívül szabadalmaztatnak és drága

pénzért eladják nekünk. Így lesz gyógyszergyári profit egy járványból.

És hogy mi volt előbb? A járvány vagy a gyógyszer?

Ki tudja ezt? Egy biztos. Addig van egy vírus biztonságban, amíg ki nem derül a

léte. Ugyanis a WHO mindenkivel megosztja az információt, mihelyst megtudja.

Tehát ha nagy profitot akar valaki realizálni, előbb kell szabadalmaztatnia,

minthogy a probléma megjelenne. Gazdasági érdek, hogy hazudjanak a fertőzések

tényleges adatairól.

Miért óvakodjunk a védőoltástól?

Egyrészt, mert nincs. Mint fentebb kikövetkeztettem, valószínűleg valami mást

kaptak a Mexikó városi orvosok is, amitől éppenséggel nem védettek lettek, hanem

betegek. Mire egy influenza elleni védőoltás piacra kerül, a vírus már kétszer

mutálódott. Valószínűleg éppen az oltás tartalmazott valami vírust, amitől

meghaltak. Ha lesz is rövidesen védőoltás, nagy eséllyel az is tartalmaz majd

vírust. Olvassa csak el ezt.

Másrészt egy ilyen oltás éppen azt az immunrendszert gyengíti le, ami az

Page 2

New Text Document (3)

egyetlen esélyt jelenti egy ember számára egy ismeretlen kórokozóval szembeni

harcban.

Hogyan tehetjük még rosszabbá a járványt?

Mivel pánik esetén az emberek általában rossz döntéseket hoznak, most majd

megfigyelhetjük, hogyan kell egy kis problémából nagyot csinálni. Próbált már

benzinnel oltani tüzet? Pedig Mexikóban most ezt teszik. Országos oltókampányban

kezdenek, ami egy remek színházi előadás. Az oltóanyag, mindegy mit tartalmaz

gyengíti az immunrendszert. Ezzel még több embert betegítenek meg.

Ahelyett, hogy megtanítanák az embereket arra, hogy mivel lehet erősíteni az

immunrendszerüket, megijesztik őket és rávesznek mindenkit, hogy oltassa be

magát vírusokkal, amitől nagy valószínűséggel betegszenek meg még többen. Pedig

ha csupán annyit tennének, hogy nem terhelik a szervezetüket mérgező kozmetikai

és élelmiszeripari szerekkel, tiszta vizet isznak és naponta eltöltenek egy órát

a napsütésben, valamint gondoskodnak a friss levegőről és némi vitaminról az

étrendjükben, megúszhatnának minden fertőzést.

Tartok tőle, hogy lesz folytatása ennek a cikknek...

Demecs István

(naturhirek.hu, Nemzeti Hírháló)

2009. jún. 5. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Tökéletesen egyetértek Veled.Nem csak a tudósok,de az orvosok is anyagilag érdekeltek egyes gyógszerek,tápszerek,bébiételek propagálásában.Ezek etetése a gyerekekkel azt eredményezi,hogy az immunrednszerük nem lesz ellenálló.Akik tudományosan etetik a babát,erre nem gondolnak,és emellett mindenféle kenceficével ápolják a babát,mesterséges ételeket vitaminokat adnak nekik a természetes helyett.És akik azt hiszik,hogy egészségesen étkeznek,azok is megveszik az üzletekben, a különféle tartósítóval és adalékanyagokkal készült élelmiszert.Ők is használnak a háztartásunkban mindenféle vegyszert a takarításhoz pl.,nem beszélve a sok kozmetikai szerről.

Az a baj,hogy az emberek elhisznek mindent,amit egy "tudós" állít pedig mindez csak üzlet.

2009. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember elég cikket olvas, akkor rögtön kiszúrja, hogy egyrészt a már a hangvétele is uszító, és féligazságokkal bombázza a laikus olvasót. tulajdonképpen ugyonolyan manipulatív, mint a "kormányok", ami ellen szót emel. Nézd meg a hangvételét, vagy hányszor emeli ki, hogy egyes hatlamak feláldoznak emberket a céljaik érdekében. Ami még igaz is, csak nincs köze a témához. Az okfejtése, ami alapján magyarázza, hogy mért nem lehet természetes szintén sántít ha belegondolsz: van ugyebár kereskedelem, nem kell a disznónak ázsiába vándorolni lábon:)

Nehéz ezt elmagyarázni, de ha az ember benne él a tudományos világban, akkor látja, hogy erősen sánítít a cikk. Ezt aztán elhiszed nekem, vagy nem az a te dolgod:)


Más kéréds persze, hogy a gyógyszeriparnak az a jó, ha az emberek gyógyszert vesznek, de ez nyilt titok.

2009. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolóval értek egyet. Amikor sertésinfluenzáról van szó, minden információt el kell osztani kettővel. Az ilyen lázítóakat főleg.


A madaras levezetés egy baromság. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem laboratóriumi a vírus (mert én is úgy gondolom, hogy az), de egy vírus kifejlődésének nem egy állat betegsége az oka, ez populáció-szinten működik. Én azt tartom inkább érdekesnek, hogy nem láttuk az átmeneteket a vírus kifejlődése során. De erről nincs információm, így én nem fogok köpködni.


Meg nem is érdekem köpködni, ugye. Mert a cikk írójának is valószínűleg van valami érdeke a köpködésben, főleg hogy még fel is hívja az olvasó figyelmét, hogy lesz következő cikk is. Látod, EZÉRT nem hiszek én senkinek. Inkább gyakrabban mosok kezet, leszokom a körömrágásról és nem a tömött villamoson megyek, ha közel van gyalog is. Ennyit tudok tenni a disznóinfluenza ellen.

2009. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Félemetes milyen könnyü butítani a népet. A H1N1-es sertésinfluenza vírus részletes összehasonlító elemzése itt olvasható:

[link]


Remekül látszik, hogy ismert észak-amerikai és eurázsiai sertésvírusok keresztezésével jött létre az új H1N1. Ez a keresztezödés egyáltalán nem meglepö, mondhatni természetes. A fenti írásban láthatóan szándékosan misztifikálják túl a vírus eredetét, hogy lehessen sokkolni azokat akik nem értenek hozzá.


Mindez persze nem zárja ki, hogy ezt a vírust mesterségesen ne lehetne létrehozni, de a természetes kialakulás nagyon valószínü.


Másrészt a "gonosz kormányok" ellen uszítani mindig is népszerü dolog volt, ez a cikk sem hagy ki egy ziccert sem, hogy minden aljasságot felsoroljon, még akkor is, ha ezeknek egyáltalán semmi köze az eredeti témához.


Ismét nem menteni akarom egy ország vezetöit sem, de a levél félrevezetö, szándékosan ferdíti úgy a tényeket, hogy egy kitalált ellenség (meg nem nevezett kormányok) ellen uszíthasson.


Aztán itt van még, hogy: "a H1N1 2009 áprilisának legfélelmetesebb népellensége" . A H1N1 a legvadabb becslések szerint néhány száz halálesetért felelös, azonban igazoltan csak néhány ember életéért az egész világon.


Emellett ha összevetjük a hepatitisz A,B vagy C vírusokkal, a HIV-vel, maláriával vagy akár a "hétköznapi" influenzával, akkor láthatjuk, hogy ezek a fertözések egyenként nagyságrendekkel több áldozatot szednek. Tehát mielött keltjük a pánikot és egy betegséget a "legfélelmetesebb népellenségnek" nevezünk, azért legyünk körültekintöbbek.


Összességében én ezt egy félrevezetö irománynak tartom, amivel csak pánikot akarnak kelteni.

2009. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
maradjunk annyiban, hogy aki ezt írta arra sem vette a fáradságot, hogy kicsit utánanézzen annak, miként is néz ki az infulenza vírus. erősen kétlem, hogy rezidens orvos lenne.
2009. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A partnereim közül kettőt ölt

meg az új vírus... őket mindegyiket beoltották."


A sertésinfluenza ellen még nincs védőoltás, így a kollégai sem lehettek beoltva ellene. Ha az író orvos lenne, ezt tudnia kellene.


"Vajon hogy is jött létre a H1N1, 2009 áprilisának legfélelmetesebb népellensége? "


Ez idő alatt méhszúrástól vagy villámcsapástól kb. ennyien halhattak meg, mint a sertésinfluenzától. Nem nevezném "legfélelmetesebb népellenségnek".


"Hogyan jöhet létre egy vírus, ami

egyszerre tartalmazza a genetikai kódját az:

• emberi influenza vírusnak,

• az Észak-Amerikai madárinfluenzának,

• az Európai sertésinfluenzának,

• és az Ázsiai sertésinfluenzának? "


Nem tartalmazza ezek genetikai kódját, csak ezekre is hasonlít. A vírus valószínűleg két sertésinfluenzavírus keresztezéséből jött létre. A sertéseket az ember szállítja, így sokkal gyorsabban tudnak mozogni, mint ha a saját lábukon tennék, ráadásul különböző feldolgozottságú sertéstermékeket is szállítunk ide-oda így egy fél disznó akár ezer kilométereket is utazhat.


"Gondoltam arra a változatra is, hogy nem a madár, hanem az influenzás disznó

megy el Európából Ázsiába, de ehhez igen sokat kellene galoppoznia kietlen

vidékeken."


Menj be bármelyik boltba és keress "Származási ország: Kína" feliratú ételeket és rá fogsz jönni, hogyan szelheti át egy disznó ezeket a hatalmas távolságokat. Ha jól emlékszem pár éve éppen abból lett botrány, hogy Pesten rossz minőségű kínai bontott csirkét árultak a piacon.


"Az már egy ideje nem titok, hogy laboratóriumok sora

kísérletezik új vírusok kifejlesztésével."


Ezt honnan veszed? Alapvetően nem sokan kísérleteznek új vírusok kifejlesztésével, a legtöbb laborban használt vírus baktériumokat, rovarokat, vagy éppen egereket fertőz, ezeket éppen azért használják kutatásra, mert emberre nem terjednek át. Akik emberi vírusokkal dolgoznak, azok kizárólag ezek gyógyítási lehetőségeit vizsgálják. A hetvenes években valóban voltak biológiai fegyverprogramok, amelyekben vírusokat is használtak, de ezeket régen leállították. Természetesen nem lehet kizárni, hogy egy titkos laborban valakik ilyesmivel foglalkoznának, de ez esetben a "már egy ideje nem titok" kitétel nem állja meg a helyét, mert ennek olyan titkosnak kell lennie, hogy például a CIA se találja meg, mert különben bezárnák az egész kócerájt.


"A közelmúltban írtam arról, hogy

európai laborból postáztak szét a világba élő emberi és madárinfluenza vírusokat

védőoltásnak álcázva. "


A kutatólaborok nem foglalkoznak védőoltáskészítéssel, mivel minden emberi gyógyszer engedélyezéséhez hosszú és rögös út vezet, ezeket erre szakosodott cégek gyártják, nagy mennyiségben, néhány százezres-milliós sorozatokban.


"Hogy emiatt nem koncoltak fel embereket és még csak nagy port sem kavart a

médiában, annak tudható be, hogy a média erősen függ ezen gyógyszergyárak

reklámkiadásaitól, és emiatt inkább hallgatnak."


Vagy annak, hogy ilyen nem is történt.


"Nem úgy ma, amikor mindenki a

védőoltást követeli az újabb még veszélyesebb vírus ellen és már jelentkezett is egy gyógyszergyár, hogy nekik éppen van raktáron belőle."


A sertésinfluenza ellen még nincs védőoltás. Egy cég valóban jelentkezett, hogy neki van ilyen, de ezt minden komolyabb orvos egyszerű blöffnek minősítette, mert ennyi idő alatt a hagyományos módszerrel nem készülhetett el, esetleges új, gyorsabb módszert pedig nem szabadalmaztattak, így ebből kormányok nem is rendeltek. Az interneten árulnak hamisított potencianövelőket is, ebből nem az következik, hogy a Pfizer összeesküdött a férfiak ellen, hanem, hogy csalók mindig is voltak és lesznek is.


"A véletlen változatnak némileg ellentmond az, hogy igen felkészülten érte a

nemzetközi szakértői csoportokat."


Az influenzavírusokat NAGYON komolyan veszik, amióta a múlt század elején spanyolnáthában meghalt negyvenmillió ember. A felkészültség ez esetben annyit jelent, hogy az utóbbi két évtizedben kifejlesztettek két-három influenzavírusok ellen is hatásos gyógyszert. Ezekből az egyes kormányok vérmérsékletük szerinti mennyiséget halmoztak föl, arra az esetre, ha mégis kitörne egy járvány, ne álljanak ott teljesen védtelenül. Ha tudták volna, mikor, milyen járvány jön, védőoltásokkal készültek volna, ami olcsóbb és biztos védelmet ad, mint vírusellenes szerekkel, amelyek drágábbak, de egyáltalán nem biztos, hogy használnak is. A nemzetközi szakértői csoportok pedig jó ötven éve folyamatos készültségben állnak.


"A hírek szerint volt oltóanyag abban a mexikói

kórházban, ahol a legtöbb megbetegedést regisztrálták. Én ugyan elgondolni nem

tudom, mivel oltották be a dolgozókat, mert úgy tudom, nincs a vírus ellen

védőoltás. Az egyetlen ismert gyógyszer a Tamiflu, ami viszont tabletta.

Lehet, hogy az oltóanyag eleve a fertőzés oka volt? "


Vagy esetleg megint valami zagyvaságot boncolgat a szerző. Adott egy állítólagos orvos állítólagos kijelentése, miszerint a nemlétező védőoltás ellenére is meghalt két cimborája. Viszont ha feltételezzük, hogy teszem azt fordítási hiba történt (spanyol-angol; angol-magyar) és nem védőoltásról, hanem tablettáról van szó, akkor máris értelmet nyer az egész. Viszont így sajnos nem lehet bele kormányösszeesküvést belemagyarázni.


"Nagyon csodálkoznék, ha nem derülne ki pár éven belül, hogy a hadsereg

raktáraiban ott lapul a bármikor bevethető influenza, amit ráadásul védőoltásnak

álcáznak. "


A védőoltásnak álcázott hadi influenza jó gondolat, egyetlen szépséghibája, hogy ekkor fel kellene tételezni, hogy egy esetleges háború esetén egy ország hajlandó saját katonáit beoltani az ellenségtől adományként érkezett védőoltásokkal. Nem tudom, nekem nem tűnik túl valószínűnek. Attól eltekintve, hogy miután az első száz beoltott meghal a védőoltástól, a többiek egyszerűen nem lennének hajlandóak beoltatni magukat és kész. Más kérdés, hogy a védőoltásoknak, az élő vírusoknak pedig különösen rövid a szavatossági ideje, ilyesmit nagyon nehéz lenne raktárakban felhalmozni, egyszerűen azért, mert egy-két év alatt tönkremenne az élő vírus. Ehhez folyamatosan, nagy biológiaifegyvergyártó kapacitást kellene fenntartani, de ennek semmi jele sincs egyelőre.


"Valószínűleg eddigre a gyógyszergyártó cégek már régen megszerezték a vírust és

gőzerővel gyártják az ellenanyagot, amit soron kívül szabadalmaztatnak és drága

pénzért eladják nekünk."


Egy gyógyszer szabadalmaztatása és engedélyeztetése olyan körülbelül öt-tíz év. Ha ma elkezdenék, olyan 2013 körül akár már elkezdhetnék árulni is. Az influenza elleni védőoltások ugyanazzal a módszerrel készülnek immáron harminc éve, csak a vírusok változnak, ami ellen készítik. Ez a módszer legjobb tudomásom szerint nem áll szabadalmi oltalom alatt, bármely ország szabadon építhet ilyen gyárakat. Mi sem bizonyítja ékesebben, mint hogy Magyarországon is működik ilyen üzem.


" Mint fentebb kikövetkeztettem, valószínűleg valami mást

kaptak a Mexikó városi orvosok is, amitől éppenséggel nem védettek lettek, hanem

betegek."


Az a nagy kérdés, hogy a mexikói orvosok, akik ennek a kérdésnek éppen hogy a szakemberei, miért hagyták magukat beoltatni egy nem létező védőoltással? Netán kevesebb adatuk volt, mint a cikket író magyar laikusnak?


"Másrészt egy ilyen oltás éppen azt az immunrendszert gyengíti le, ami az egyetlen esélyt jelenti egy ember számára egy ismeretlen kórokozóval szembeni

harcban."


Ez egyszerűen nem igaz. A védőoltás nem gyengíti az immunrendszert. Nem is tudom, honnan vette ezt a szerző? Ha ez igaz lenne, akkor Magyarországon évente több százezer embernek kellene meghalnia, hiszen ennyien veszik fel évente az influenza elleni oltást.


Érdemes megszemlélni a hivatkozott oldalt is, a naturhirek.hu -t! Itt minden egyes cikk a gyógyszergyártók pocskondiázásából és összeesküvések emlegetéséből áll. Viszont bőszen hirdetik a saját könyveiket/újságjaikat/étrendkiegészítőiket. Nem merül föl esetleg, hogy ők is érdekeltek ebben a piaci szegmensben? Mondjuk hogy ők viszont ezen termékeiket akarják eladni, de ennek egyetlen módja, ha alaptalanul megrágalmazzák a gyógyszergyárakat és pánikot keltenek, mert így a megvezetett emberek inkább az ő kotyvalékaikat veszik?

2009. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!