Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne egy pár kérdésem mentáli...

Lenne egy pár kérdésem mentális betegségekkel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

1. Milyen az amikor valakinek ideg összeroppanása van?


2. Milyen egy szorongásos roham?


3. Lehetséges az hogy valakinek generalizált szorongása és pánikbetegsége legyen egyszerre?


4. Ha egy kamasz gyermekpszichológushoz jár, és azt akarja, hogy a szülei ne tudjanak róla, hogy mikről beszélgetnek, akkor rá lehet venni a pszichológust arra, hogy abból amit elmondtál semmit se mondjon el a szülőnek? Van ilyen titoktartási kötelezettsége?


5. Ha lányoknál van olyan, hogy apakomplexus, akkor fiúknál meg van olyan, hogy anyakomplexus?


6. Dr. Csernus Imrének mi az E-mail címe ahová lehet neki

levelet írni, ha valaki segítséget szeretne tőle?


Ha tudsz, válaszolj kérlek, előre is köszönöm szépen.


2011. jan. 3. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:

3: lehetséges

4. Van persze , de attól is függ miről van szó azért

5. igen

a többit nem tudom

2011. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer jártam idegösszeroppanás közelében (ideggyengeség volt vagy mi)... akkor mindenem rángatózott, egyszerűen nem bírtam felfogni ha valaki szólt hozzám, nem értettem pontosan mit mondanak, és értelmetlenségeket válaszoltam... Elég brutális volt, de szerencsére csak pár óráig tartott, és sikerült lenyugtatni.

Szorongásos rohamokkal viszont küzdök, pánikbeteg vagyok. Gyakran fulladozok, mikor semmi baja a tüdőmnek, ájulás kerülget, rosszul vagyok és úgy érzem magam mint anno érettségi előtt... ha nagyon gáz a dolog, le is izzadok...

Szóval valami ilyesmit kell elképzelni :( 20/L

2011. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Az "idegösszeroppanás" nem diagnózis, és túl pontatlan ahhoz, hogy korrekten definiálni lehessen.

2. A szorongásos roham alatt gondolom pánikrohamot értesz: intanzív félelem, verejtékezés, szapora szívverés és légzés (utóbbi következménye a vér pH értékének elcsúszása - "respirációs alkalózis" (neten rákereshetsz), zsibbadás, kézben kialakuló izomgörcs.

3. Szerintem igen, de nem vagyok szakember benne.

4. Nem ismerem a törvényi szabályozást, mindenesetre az orvos-beteg kapcsolatnak szerintem betenne, ha a gyerek rájön, hogy olyasmi is visszajut a szülők fülébe, amit nem ok nélkül csak az orvosnak mondott el...

2011. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szorongásos roham alatt nem a pánikrohamot értettem, mert azt hittem, hogy ez a kettő nem ugyan az, de így a válaszaitok alapján gondolom, hogy akkor a kettő ugyan azt jelenti.

Köszönöm a válaszaitokat, de várom még mások válaszát is.

2011. jan. 3. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:

6: [link]

Ezen az oldalon kinn van minden elérhetősége.( Elvileg jó)

A többi kérdésedre már van válasz.

2011. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Hát az egyik osztálytársamnak elvileg az volt, legalábbis az iskolaorvos azt mondta. Az olyan volt, hogy remegett, hányt, majdnem összeesett, sírt és nagyon sápadt volt.

2. Remegés, szívdobogásérzés, ha beszélnek körülötted, azt nem fogod fel, magas pulzus/vérnyomás, melegérzés, szédülés... nekem kb ezek voltak.

4. Tapasztalatból: a pszichológus a te engedélyed nélkül nem mondhat semmit a szülőknek, kivéve a drogokat és az öngyilkossági gondolatokat/kísérleteket.

6. Dr. Csernus :)) hát szerintem elég durva az az ember, én biztos nem mernék neki írni :D

2011. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3. Nem hiszem. Pánikzavart (pánikbetegséget) inkább akkor mondanak valamire, ha a rohamoknak (ti. egy pánikroham nem elég a pánikbetegséghez) nincs megfogható előzményük. Generalizált szorongásnál ellenben vannak olyan előzmények, helyzetek, események, melyek a rohamokat kiváltják, míg az ilyen helyzetek, események távollétében rohamok nem jelenkteznek. Továbbá, pánikzavarnak feltétele, hogy az ember a rohamtól/ annak bekövetkeztétől/ annak következményeitől fél, nem pedig a rohamokat kiváltó helyzettől/eseménytől. A generalizált zavar durván leegyszerűsítve olyan, mint sok fóbia összeöntve, vagyis a szorongásnak tárgya van, és csak annak jelenlétében jön elő. Pánikzavarnál ellenben a roham maga vagy annak következménye a félelem tárgya.


4. A kérdést szó szerint érted, vagy az is beletartozik, hogy a szüleid ne tudjanak a pszichológushoz járásról se? A kérdésedre az a válasz, hogy van ilyen kötelezettsége, és nem törvény (ez necces kérdés, most hagyjuk), hanem az etikai kódexük biztosítja. Ha viszont azt szeretnéd, hogy ne tudjanak róla, hogy pszichológushoz jársz, az magánrendelésen nehezen megkerülhető, ugyanis elég drága, plusz szülői beleegyezés is kell hozzá. Ha viszont vagy már 16, szülői beleegyezés nem kell a részvételhez, de az ülést kifizetni egyedül akkor is nehéz :S

2011. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A 4. kérdést úgy értettem, hogy nem baj ha a szülő tudja hogy pszichológushoz jár a gyereke, csak azt ne tudja, hogy miről beszélnek. Ha mondjuk pszichológushoz járnék, az nem lenne olyan nagy baj, ha anyukám tudná, csak azt ne tudja mi a bajom, mert van neki elég baja nélkülem is, és attól is félek, hogy esetleg magát okolná. Mondjuk nem tervezem, hogy pszichológushoz mennék, mert a családsegítős ami ingyen van nem jó, mert ott dolgozik egy rokonom és tudná, ha oda járnék, a magán pedig drága.

Ezért gondoltam, hogy E-mailt kéne írnom Csernusnak, mert akkor nem kéne pszichológushoz mennem, mert ő hátha tudna segíteni. Egyébként ha szemtől-szembe, személyesen kellene beszélnem vele, biztos én is összesz*rnám magam, de alapvetően jó szakembernek tartom és kíváncsi lennék a véleményére.

A válaszokat pedig köszönöm.

2011. jan. 4. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem jó a családsegítő, akkor menj a Nevelési Tanácsadóba... az is biztos van nálatok, igaz nem tudom hol laksz.
2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!