Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondjam el a (leendő)...

Mikor mondjam el a (leendő) páromnak, hogy nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

Pontosabban természetes úton biztosan nem lehet, mesterségesen van rá némi esély, habár még nem értem minden vizsgálat végére.

"Szerencsére" egy komolyabb kapcsolatom nemrég ért véget, így ott ezzel a problémával nem kellett szembesülni, azt hiszem elég tragikus is lehetett volna.

Ellenben nyilván szeretnék még kapcsolatot és engem a komolyabb dolgok tudnak érdekelni, ahol nyilván elõbb utóbb szóba kerül a gyerek, hiszen a legtöbb nõ szeretne.

A kérdés, hogy mikor jó ezt elmondani? Úgy érzem, ha a kapcsolat elején, az ismerkedéskor mondom el, akkor azzal könnyen elronthatok mindent, hiszen ki akarna egy "selejtes" férfivel kapcsolatot kialakítani.

Ha viszont késõbb mondom el, mikor már érzelmek alakultak ki kettõnk között, akkor azt hatalmas szemétségnek érezném, hiszen eléggé becsapnám a másikat.



2014. febr. 7. 08:35
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. febr. 7. 09:04
 12/39 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy nagyon sok olyan nő van aki nem akar soha gyereket, mondjuk én nem ilyen vagyok de van sok ilyen ismerősöm. Szerintem az elején kell ezt tisztázni.
2014. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%
Mielobb el kell mondani, meg az erzelmek kialakulasa elott.
2014. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
98%

Na azért ezt a teljesen feleslegest ne jelentsük így ki...

Nem egy alkalom volt, amikor azt állították a férfiról, hogy terméketlen, aztán a nőnek gyereke lett, ment a vádaskodás, kivel csalta meg, aztán a végén kiderült, hogy övé a gyerek.

Elméletben azt mondják, hogy ha a spermaszám nem éri a 25 milliót, akkor a férfi meddőnek tekintendő, gyakorlatilag pedig egyetlen egy db életerős spermium is elég, ami képes a petesejtig eljutni és megtermékenyíteni.

Szvsz. a kapcsolat elején jó ezt tisztázni, mert most úgy belemenni komolyabb mély érzelmekbe mi értelme, ha a másiknak elsődleges életcélja a minél előbbi gyermekvállalás, jobb ezt tisztázni.

Hasonló, mint a szeretem e az állatokat, van e háziállat, allergia, stb, ezt is jó tisztázni, ne az összeköltözésnél derüljön már ki, hogy "ja, van egy macskád?! én utálom a macskákat!!!"

2014. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se ezzel nyiss, de mondjuk 3 hónap után már simán megmondhatod. Semmiképpen ne húzd tovább.
2014. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is érdemes már az elején, mindenképpen az első szexuális együttlét előtt közölni. Nyilván nem egy egyéjszakás kaland beszédtémája ez, de ha komolyabban randizgatsz valakivel, azért a 2., 3. randin már csak kiderül, hogy lesz szex, vagy nem. :-)
2014. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
96%

Nem értek egyet azzal, aki csak akkor mondaná el, ha komolyra fordul a dolog. Szerintem akkor a legnehezebb, hiszen kezdtek kötődni egymáshoz. Én úgy gondolom, hogy a legelején tisztázni kell ezt a dolgot, mert joga van a partnernek eldönteni, hogy akar-e így veled egyáltalán ismerkedni, vagy nem. És így legalább rajtad sincs az a nyomás, hogy még mindig nem mondtad el, vajon mit szólna hozzá...


24/n

2014. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Látom eléggé megoszlanak a vélemények... :)

Nehezebb döntés lesz ez, mint gondoltam...

2014. febr. 7. 09:41
 19/39 anonim ***** válasza:
11%

Kedves 17-es ! Te családalapítási szándéktól vezérelve - mert minden nő valahol erre van kódolva - randiznál másodszorra is azzal, aki az első randin ezt "tisztázta" veled?

A komolyra forduló kapcsolatot én úgy értem, hogy mielőtt az ágyba bújik valakivel az ember gyereke. Merthogy az már egy elég komoly "kapcsolat" két ember közt. És olyankor amúgy is vannak tisztázandó kérdések.

Kedves kérdező! Javaslom, hogy az óvszer allergia kérdést beszéld meg orvossal, mert még utóbb bekapsz valami nem kívánt bajt is.

2014. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%
Én is azon az állásponton vagyok, hogy jobb hamar, az első szex előtt ezt megbeszélni. Nem veszthetsz vele semmit, mert ha a lány nem tervez veled hosszú távra akkor nyilván gyereket sem akar tőled, baromira nem fogja érdekelni. Ha pedig ezért lelép valaki akkor jobb ha ezt még azelőtt megteszi, hogy nagyon belehabarodnál és sokkal nehezebb lenne a dolog.
2014. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!