Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondjam el a (leendő)...

Mikor mondjam el a (leendő) páromnak, hogy nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

Pontosabban természetes úton biztosan nem lehet, mesterségesen van rá némi esély, habár még nem értem minden vizsgálat végére.

"Szerencsére" egy komolyabb kapcsolatom nemrég ért véget, így ott ezzel a problémával nem kellett szembesülni, azt hiszem elég tragikus is lehetett volna.

Ellenben nyilván szeretnék még kapcsolatot és engem a komolyabb dolgok tudnak érdekelni, ahol nyilván elõbb utóbb szóba kerül a gyerek, hiszen a legtöbb nõ szeretne.

A kérdés, hogy mikor jó ezt elmondani? Úgy érzem, ha a kapcsolat elején, az ismerkedéskor mondom el, akkor azzal könnyen elronthatok mindent, hiszen ki akarna egy "selejtes" férfivel kapcsolatot kialakítani.

Ha viszont késõbb mondom el, mikor már érzelmek alakultak ki kettõnk között, akkor azt hatalmas szemétségnek érezném, hiszen eléggé becsapnám a másikat.



2014. febr. 7. 08:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
96%

Annak mi értelme lenne, ha akkor tudná meg, mikor szexre kerülne a sor? Azért ne mondja el, mert akkor nem lesz 2. randi? Hát de miért is lenne második randi, nem egy irányba tolják a szekeret!

Nem kell egyszerűen olyannal randizni, akinek ez probléma. Később is probléma lesz, ha az elején az, csak becsapás az egész. Nem 18 éves tini kapcsolatról beszélünk.

2014. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
84%
Ismerkedéskor, amikor úgy érzed, ebből a kapcsolatból lehet valami, ha úgy érzed, komolyan érdeklődsz iránta és komolyabb kapcsolatot akarsz tőle.
2014. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%

Ismerkedéskor, szexuális kapcsolatnál nem mondanám el.

De amint túl vagyunk az ismerkedési szakaszon, és érezném, hogy ez egy komoly kapcsolat lesz, akkor elmondanám.

A védekezés miatt is, ha nem kell, akkor mindkettőtöknek kényelmesebb, hogy nem kell semmit sem használni.

Szerintem ha komoly a kapcsolat, minél később mondod el, annál rosszabbul fogja fogadni a lány, mert úgy fogja érezni, hogy átverted és titkolóztál előtte.

2014. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt sokáig húzni, aki el tudja ezt fogadni, esetleg nincsenek olyan álomképei, hogy 3 éven belül gyereket szeretne,- mert valljuk be sok nő van, aki határidőnapló szerint akar élni- , azt ez nem fogja érdekelni túlságosan!


Aki meg napló szerint él és különböző tervei vannak erre vonatkozóan, az időpocsékolás. Neki is, neked is!

2014. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%

Még annyit szeretnék, hogy te voltál az, aki egy kérdésnél minden nőt elkezdett bántani és azt írtad, hogy mind úgyis megcsal meg a fajtájuk mind egyforma stb.

Ha így fogsz a nőkhöz állni, akkor túl sok jót ne remélj és nem a jelen kérdésed lesz az oka.

Lehet,hogy ez bánt mélyen téged belül, de hidd el sok nő nem is szeretne egyáltalán gyereket , de legalábbis nem ez az elsődleges számukra, úgyhogy fel a fejjel! :)

2014. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te habitusodon is múlik...

Én nőként is sztem az első pár randi után elmondanám, amikro érzem,mogy ebből lehet töb, de meg nincs, hogy se neki, se nekem ne essen annyra rosszulnaz, hgyha emiatt visszautasít.

Mert szerintem egy kapcsoatban fontos dolog erről egyet érteni, és tudnia kell, hogy akar-e közelebbkerülni.

Mert én nem akarnék, de ha már szeretek valakit biztosnan nem hagynám el, de boldog sem lennek, mert en nagyon vágyom a családra, ez a legfőbb célom, hogy boldogan neveljem a gyerekeinket, és sok jó élmenyünk legyen...

Ha már az elején tudom, akkor nekem sem, és neki sem fáj annyira az,mhogy enm ismerjük meg egymást közelebbről.

Ngyon sok olyan nő, és férfi is van, aki nem aar gyereket, tehát a tökéletes párt kell megtalálnod..:)


Nagyon sajnálom, hogy úgy alakult, nem te döntheted el, akarsz-e vagy sem gyereket:(

2014. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Nem ezzel indítanék,viszont mindenképpen már a kapcsolat elején tisztáznám a másik féllel a dolgot,még a komolyabb érzelmi kötődés létrejötte előtt.Így mindketten tudjuk,mire számíthatunk.
2014. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Én elég hamar (2.-3. nap) elmondtam, hogy vlsz nem lehet természetes úton gyerekem. A párom elfogadta.

Szerintem jó minél hamarabb tisztázni, mert lehet, hogy valaki ezt nem tudja megemészteni és mondjuk elhagyna, de iszonyú fájdalmat okoznék neki, ha már belém szeretett és úgy kellene meghozza ezt a döntést.

Nem mindenki elfogadó sajnos.

2014. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Te egyébként vállalnád a mesterséges megtermékenyítési procedúrát,ha kiderül, hogy úgy lehet, vagy igaziból gyereket annyira nem is szeretnél, csak komoly kapcsolatot majd?


Amúgy tényleg sok olyan nő van, aki egyáltalán nem szeretne gyereket, úgyhogy ne rémítsd meg magad előre, hogy minden nő szeretne, ezért nem fogsz társat találni.


Én például nagyon nem szeretnék, és ezt már tényleg az első randin elszoktam mondani. Mindig van olyan helyzet, amiből ki lehet hozni.

Neked kicsit nyilván nehezebb, mert nem a saját döntésedet kell elmondani, hogy akarsz vagy sem.

Viszont szerintem is érdemes a másik felet, már akár az első randin kérdezgetni az álmairól. Abból azért sok minden kiderül. Utána te is könnyebben fel tudod mérni, hogy mikor és hogyan beszélj róla. De húzni sosem érdemes.


Azt meg sürgősen verd ki a fejedből, hogy selejtesnek tartod magad :) Nem állatok vagyunk, hogy a nemzőképtelen egyedek nem jók.

2014. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban, hogy nincs kapcsolatom nem szeretnék mindenáron gyereket.

Legutóbbi kapcsolatban volt róla szó, akkor úgy gondoltam hogy szeretnék, de nekem ehhez sok mindennek stimmelnie kell, csak nagyon jó szülő szeretnék lenni, nem csak simán szülő.

Az mindenesetre jó gondolat, hogy először a leányzót kifaggatni mik a tervei...

2014. febr. 7. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!