Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagya a baj. Nincs munkám van...

Ricsi9320 kérdése:

Nagya a baj. Nincs munkám van egy gyerekem a párommal nem lakunk együtt és már pénzem sincs, szüleim házába lakok ami mindjárt szétdől. és kiraboltak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon nagy bajban vagyok. Eddig minden jó volt, dolgoztam, albérletbe laktam...de egy szempillantás alatt minden összedől..Hogy hogyan? Így:

nincs munkahelyem, az albérletet nem bírtam fizetni, hazaköltöztem a régi lakásba...ami mindjárt szét esik...van benne 2 szoba 1konyha meg 1 előszoba féleség...wc csak az udvaron, fürdő nincs. A ház romokban van lassan...nincs jelenleg semmi pénzem...sőt kiraboltak...minden értékemet papírokat ( személyi ig, adókártya, bank kártya, munkáltatói igazolások...minden eltünt!!!) Semmi papírom nincs, hogy dolgoztam eddig,vagy hogy igazoljam magam....hívtam a rendőröket, kint voltak, átvizsgáltak mindent, és azt mondták elkezdik a nyomozást...ennyi is volt..a párommal nagyon rossz viszonyban vagyok, hitelt nem bírok felvenni, ha megcsinálom a személyi irataimat is, akkor se..mert nincs meg az az igazolás, hogy én dolgoztam...most egy internet kávézóból írok...100Ft egy óra...otthon elvitték a tv-t laptopot, telefont,sőt majdnem az egész ruháimat is..az a lényeg, hogy nagyon rossz helyzetben vagyok..a lényeg, hogy nagyon rossz helyzetben vagyok. 21 éves vagyok. nincs egy ismerősöm se akitől tudnék kérni pénzt...szüleim már nem élnek..itt vagyok egyedül és nem tudom, hogy mihez kezdjek...segítsetek kérlek!!



2014. febr. 5. 12:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
helyesírási hibáktól tekintsetek el...siettem.
2014. febr. 5. 12:57
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de ilyen sztorival az utcán szoktak megállítani pénzt kéregetni...
2014. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

micsoda hülye betörő volt, aki a korábbi munkáltatói papírjaidat vitte el... laptop, ruhák, iratok... én ebből egy szót sem hiszek el, ne haragudj.

Miért nem volt nálad pl a személyid?

2014. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Menj vissza az uccsó munkahelyedre, és kérj egy újabb igazolást, hogy legalább az meglegyen. Aztán menj be az önkormányzathoz, hogy mi a módja annak, hogy lehető legkevesebb pénzből újra megcsináltasd az irataidat. Aztán irány a munkaügyi központ, ha dolgoztál akkor kapni fogsz álláskeresési járadékot. Kb. ennyi hirtelen, amit tenni tudsz.
2014. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Az iratokat pótolják ingyen, ha a rendőrségen jelented, hogy ellopták, és nem csak úgy elszórtad. Adnak egy igazolást, amire okmányiroda ingyen kiadja őket ismét.


Milyen végzettségeid vannak? Valószínűleg tanulnod kellene. Munkaügyön keresztül - arra fizetnek is. És utána nagyobb eséllyel lesz új állásod.

2014. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Az iratokat pótolják ingyen, ha a rendőrségen jelented, hogy ellopták, és nem csak úgy elszórtad. Adnak egy igazolást, amire okmányiroda ingyen kiadja őket ismét.


dehogy pótolja, kb 15 éve nincs ilyen... tavaly tervezték, hogy ismét ingyenes lesz ilyen esetben, de végül nem vezették be.

2014. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor tök érdekes, hogy nekem kb négy hónapja adtak ilyen papírt, miután kizsebeltek a vonaton, és ugyan csak adókártyát kellett pótolnom, de az ingyen volt...
2014. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

[link]


A helyi önkormányzatotbis keresd fel, szokott lenni elkülönítve pénz hogy tudjanak segíteni ilyen helyzetben. (rendőrségi jegyzőkönyvet vidd magaddal)

2014. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

A munkáltatói pótolható, ahogy az összes papírod. De egyébként nem szoktak munkáltatóit kérni állásinterjúnál, ha nagyon csekkolni akarnak, felhívják az előző munkahelyeidet és kész.


Én azt javaslom, hogy pótold az irataidat, és menj be az önkormányzathoz, hogy miben tudnak neked segíteni szociális alapon. Ez önkormányzatonként eltérő. Jelentkezz a munkaügyi központban, hogy álláskeresőként tartsanak nyilván, s ha kell, menj el közmunkára.


A gyereket pedig add be bölcsibe/oviba.

2014. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Adókártyát egyébként is ingyen pótolnak, de a személyi, lakcímkártya fizetős, mellesleg kötelező magadnál tartani, bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy rendőrségi igazoltatáshoz kell, és akkor még azért is megbüntetnek, hogy nem tudod magad igazolni (amellett, hogy előállítanak).

Ha bemész az önkormányzathoz, kitöltöd a nyomtatványt, hogy átmeneti szociális segélyt kérsz, azt hiszem, félévente igényelhető max. huszonvalamennyi ezer lehet. Kb két héten belül megvan, a TB-t is itt tudod elintézni, arra is van egy nyomtatvány, és ha oda vagy bejelentve, ahol kéred, akkor meg is adják, legalább arra nincs gondod. Ugyanitt vannak mindenféle nyomtatványok lakásfenntartási támogatástól kezdve minden vacak, nem kell hozzájuk semmi dokumentáció, amikor elbírálják, szükséges dolgokat akkor ellenőrzik, hogy igaz-e, amit beírtál. Viszont arra nem emlékszem, hogy szig. szám kell-e rájuk, szóval az az első, hogy azt mindenképp el kellene intézni. Én múltkor lakcímkártya csináltatásra várva unalmamban végigolvastam minden ilyen kirakott tájékoztatót, sokféle papírt be lehet ám adni egy kis pénzért és ha nincs munkád, akkor időd van bemenni, szétnézni,elolvasgatni őket, és leadni néhányat.

2014. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!