Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek más nemzetiségű a...

Akiknek más nemzetiségű a párjuk/férjük, hogy döntöttetek a baba nevéről?

Figyelt kérdés

Ha jön a baba, nyilván a férfi vezetéknevét kapja a baba. Viszont ha az apa külföldi, és az ő országában éltek akkor hogy adnátok neki nevet? idegen keresztnév, középső keresztnév magyar és a vezetéknév?

Akiknél ez már megtörtént ti hogy döntöttétek el?

Köszönöm a válaszokat


2014. febr. 7. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek európai a férje, hogy megtalálja a hasonló neveket.
2014. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11: igen, itt is ez a helyzet, viszont pl: jázmin, leila az közös, csak máshogy írják:)
2014. febr. 7. 11:46
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Fiuknak nem adhatok Jazmin és Leila.:):)

Nekem nagyon tetszik a nevuk,sokkal jobban mint akarmelyik magyar nev, ha mas nevuk lett volna, akkor biztosan valtoztattam volna rajta.Es ami nagyon fontos kitunoen illik rajuk.

2014. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Egy nevet kapott, olyat ami mindkét nyelvben elfogadott, még az írása is teljesen megegyezik, eleve ilyet kerestünk.
2014. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
a mi fiunk Legrain Lucas- magyarul Lukács, a családom örült neki, hogy könnyen ki tudják majd mondani a fiam nevét. magyar neveken nem gondolkodtunk, inkább csak azon, hogy ki tudják otthon is mondani
2014. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nyelven kiejthető és létező nevet adtunk. A férjem vezetéknevét kapta, mert az ő országában élünk, és nekem a telefonon az enyémet minden nap le kell betűzni - ezt a gyerekemnek nem akarom, de én megtartottam az enyémet.
2014. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nagyszülők után is lehet nevezni a gyereket.
2014. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a Barátnőm Amerikában él, az ő fia megkapta az anyai nagypapa nevét, és az apukája keresztnevét második névnek. Például Sandor Kenneth ...
2014. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!