Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, ahol az...

Van itt olyan anyuka, ahol az apuka más nemzetiségű? Így a baba is?

Figyelt kérdés
Van itt olyan anyuka, ahol az apuka más nemzetiségű? Így a baba is? Még nem vagyok anyuka, de a párom külföldi, arra lennék kíváncsi , mennyivel később tanul meg esetleg beszélni a baba, ha egyszerre több nyelven szólnak hozzá, vagy ez nem befolyásolja? Illetve ha az anya és apa anyanyelve más és esetleg még egy harmadik nyelven kommunikálnak, hogy érdemes a babához szólni? Van olyan ismerősöm ahol az ilyen kisgyerek megérti mindkét nyelvet, de csak az egyiket beszéli.. érdekelnek a tapasztalatok :)
2013. jan. 21. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,mi Angliaban elunk,a ferjem szlovak,nem beszel magyarul.A kisfiunk 14 honapos,kizarolag a sajat nyelvunkon beszelunk hozza,viszont hallja az angolt a bolcsiben meg persze tolunk,ha egymassal beszelgetunk.De arra mindig ugyelunk,hogy hozza csak a sajat nyelvunkon beszeljunk,sokat olvasunk neki es mar meseket is nez,velem magyarul,az apjaval szlovakul,ha mind a 3an tvezunk altalaban angolul.Mond mar szavakat,kb ugyanolyan aranyban mind3 nyelven.Az apjat daddynek hivja,amit nem tudunk honnan vett,mert en apat mondok,az apja meg tatat ha magarol beszel:-)A vedono azt mondta kb 5 eves korara fog letisztulni benne minden,a lenyeg a kovetkezetesseg.En is aggodom minden nap,de latva hogy milyen hihetetlen gyorsan tanul,nem lesz baj remeljuk:-) Amugy en is szivesen varom mas anyukak tapasztalatait:-)
2013. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
apa görög,én magyar és Ausztriaban élünk!parommal görögül kommunikalunk.én többnyire csak magyarul beszélek vele..de sokmindent 2nyelven is elmondok neki.23honapos.10szot mond!2nyelven is megért mindent.majd a német az oviba jön..
2013. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Apa és a rokonsága szlovákul, én és a rokonságom magyarul beszélünk hozzá. Mindent megért mindkét nyelven, gyakran csodálkozom is, mert biztos vagyok benne, hogy ezt vagy azt még nem hallhatta és mégis tudja. 18 hónapos, első szótagokat mondja, van amit szlovákul, de főleg magyarul, mert én vagyok vele többet. Szerintem többet beszél, mint a velünk egyidős szomszéd kisfiú, akihez csak egy nyelven beszélnek.
2013. jan. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) még írhattok ha van tapasztalat :) Én magyar vagyok (nyílván :)) a párom anyanyelve Francia ( de a családjával egy másik nyelvet is használnak) mi angolul beszélünk egymással és szeretnénk majd babát.. de sokszor gondolkozom rajta, hogyan lenne érdemes először beszélni hozzá az angolunk nem anyanyelvi így nem olyan tökéletes nem szeretném, hogy azt tanulja meg.. (azt majd később az iskolában) ezért voltam kíváncsi a véleményekre :)
2013. jan. 23. 00:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, altalanos suliban dolgozom,a beszedfejlesztonk is azt tanacsolta,hogy kovetkezetesen mindenki a sajat nyelven beszeljen hozza,angolt meg ugyis hallja mashol( pl a mi egymaskozti beszelgetesunket,tv,bolcsiben).15 honapos,nagyon sok mindent megert mind a 3 nyelven(hozd ide ezt-azt,ulj le,stb) es 2-3 szot mond mind a 3 nyelven.Nekunk eddig bevalt a kovetkezetesseg,de mindenki mashogy csinalja,nincs egyertelmu recept szerintem.
2013. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm első :) ígyis sokat segítettél, hogy jobban megértsem. pl azt sem tudtam, hogy 5 éves korára fog teljesen letisztulni benne a dolog :) Remélem nekünk is lesz babánk nemsokára, jó egészséget és szerencsét kívánok nektek :)
2013. jan. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!