Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök/rokonoto...

Van olyan ismerősötök/rokonotok aki felnőtt létére iszonyat buta?

Figyelt kérdés

Nálunk pl apám testvére: hiába van 1 mérnöki diplomája, olyan iszonyat buta megnyilvánulásai vannak, hogy csak lesek. Néha olyan beszólásai vannak, mint egy 12 évesnek. Az élet dolgairól fogalma sincs, egy csekk kitöltése nehéz feladat.


De ismerősi körben ott van a szomszédunk 25 éves lánya. Ő nem csak simán, hanem érzelmileg is buta. Bambán bámul, idiótán vihog, majd olyanokat mond teljes meggyőződéssel, hogy a fejemet fogom. Fogalma sincs róla, hogy hol van pl Brazília, és elmondása szerint 1 könyvet sem olvasott még el, mondván "az nem neki való".



2014. febr. 7. 17:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
Az egyik ismerősöm a következőket mondta: " de jó , idén húsvét vasárnapra és hétfőre esik" nem tudta hogy miért fogtuk a fejünket.
2014. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

kolléganőm. olyan emaileket ír, hogy legszívesebben visszaküldeném kijavítva.

egyszer szóvá tettem neki a dolgot. erre ő annyit reagált hogy pedig átfuttatta a helyesírás ellenőrzővel. az addig oké, de sajnos az igekötőt minden egyes alkalommal külön írja az igétől.

2014. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez mondjuk mindig érdekes dolog. Mert sokszor kifejezetten okos emberek, orvosok, mérnökök is bemondanak olyan dolgokat hogy csak nézek, "szellem járt a házban azt olvastam" és elhiszi, én meg csak pislogok.


De vannak akik nem is buták, inkább életképtelenek, és nem elég talpraesettek, aztán mikor egy egész család ilyen az már már komikus pillanatokat szül.


De mondjuk, én is tudok bénázni pl postán, mikor visszakérdeznek mekkora borítékot akarok, vagy neten kell megnézzem hogy is kell megcímezni egy borítékot, tekintve hogy évente 1x csinálok ilyet. Meg pl cégvezetők a számítógépükhöz annyit értenek hogy bekapcs, kikapcs, de más területen meg mégis sikeresek.


De néha magamról is megállapítom, hogy csak gyártom a hülye poénokat, de néha képtelen vagyok értelmesen megnyilvánulni társaságban. Lehet buta vagyok, de lehet csak nem fekszik az adott téma, és nem tudok építőleg hozzászólni.


De amúgy vannak olyan ismerőseim akik számomra kifejezetten buta, egyszerű embereknek tűnnek, és nem értem hogy képesek létezni :D

2014. febr. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiség felének IQ-ja 100 alatti.
2014. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Az olyan emberek, aki nem tudják összerakni a dolgokat a világban, nem áll össze a kép a fejükben. Csak az eléjük lerakott képet látják, de a kirakós hiányzó darabjait már nem veszik észre és nem is tudják / akarják összerakni, mert olyan lusták, vagy tényleg buták. És tévedés ne essék: aki diplomázott, az nem kap intelligenciát a papír mellé.

De a kedvencem ez volt, mikor egy haveromnak ezt mondtam, hogy "kisebb dolgom is nagyobb annál, hogy ......" és nem tudta összerakni a fejében ezt a mondatot.

Egyébként valamilyen szinten sajnálom ezeket az embereket, mert valószínűleg sokan tudják magukról, hogy buták. Ezért kezdenek el megpróbálni okoskodni. De mivel buták, soha nem fognak rájönni, hogy az intelligens ember már rájött, hogy ő még mindig buta. Ezért azokat bírom jobban, akik buták, de nem okoskodnak.

2015. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, az emberek többségének vannak igen hülye megnyilvánulásai. De azért vannak azok, akik tényleg már túlzóan buták.


Ismerek pl. szakbarbárokat... kb. olyan, mint apád testvére... reálos diplomája van, ahhoz ért, minden máshoz meg olyan buta, hogy csodálkozom, érettségit hogy tette le...

- volt olyan, aki kb. Rómeó és Júlia szinten ismert dráma színházi előadása közben megkérdezte tőlem szünetben, hogy most vége van-e az előadásnak...

- aki nem tudta felsorolni a nemzeti ünnepeket

- aki nem tudta megmondani, ki most a miniszterelnökünk

- aki folyamatosan kérdezgette tőlem elég ismert embereknél, hogy "ez a tag meg ki volt? mer' elpatkolt"

- aki annak ellenére, hogy baromi önállónak tartja magát, annyira nincs tisztában az élelmiszer, -tisztítószerárakkal, hogy csak néztem. öcsémről van szó egyébként... együtt voltunk unokatesóméknál, unokatesóm épp akkor volt gyesen, a párja keresett vmi 100 nettót, és csodálkozott, hogy hogy nem tudnak félrerakni belőle... mondta, hogy szte 5e Ft-ból simán kijön egy nagybevásárlás o_O...

- úgy, hogy okostelefonja volt, engem hívogatott, hogy nézzem meg a mittudoménmilyen bolt nyitvatartását meg címét...

- a parfümre azt hitte, wc-illatosító, mert rá van írva az, hogy "toilette"

2016. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
bírom, hogy a 2 betűs 2-es válasz is fel van pontozva. :D
2016. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem volt egy ismerősöm, aki sokszor bizonyított,a hogy buta, és mindig megpróbált vicces beszólást mondani, de mindig butaságot mondott. Hangosan kinevették, mégse adta fel soha.
2016. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!