Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek. Én 17 éves vagyok és idén érettségizem. Idősebb húgom 14 éves, most felvételizett középiskolába. A legfiatalabb tesóm 6 éves és most elsős. Egy faluban lakunk,ahová borzalmas a tömegközlekedés: fél 3-kor és negyed 5-kor megy busz. A kistesómat a testvéremmel felváltva hozzuk haza. Én hétfőn, csütörtökön és pénteken később végzek, ezért nem tudok menni érte a napközibe(4-ig kötelező bennt maradnia). Viszont kedden és csütörtökön én már 2:20kor végzek és elérném a fél 3-as buszt, de a testvéremet meg kellene várnom. De ez a várakozás szerintem elég sok, főleg, hogy kellene készülnöm érettségire. Minden nap nagyon fáradt vagyok már itthon, és nem bírok felfogni semmit. Elmondtam anyának a "gondomat", de csak annyit válaszolt rá, hogy amikor a középső tesómat vitte reggelente iskolába, neki is kellett várnia... szerintetek mi erre a megoldás?
2014. febr. 7. 21:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Például az, hogy a várakozás ideje alatt beülsz a könyvtárba, és a csendben tanulsz. Ha meg kell várni a kistesót, akkor meg kell várni, de addig is hasznosan telik az idő, és készülhetsz az érettségire.
2014. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1: a könyvtár a város másik felén van, és kb nagyed órát tudnék benn lenni 2: a könyvtárban nem lehet tanulni: nem engednek bevinni cuccokat a könyvek közé, mindent le kell adni a ruhatárba
2014. febr. 7. 21:48
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
buszváróban nem tudsz tanulni? Apukád, anyukád, nagyszülők nem tudják hazavinni.
2014. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%

igaza van az elsőnek, ha már neked kell várnod a kistesódra, legalább tedd hasznossá az időt.

Bár véleményem szerint, anyudnak meg kellene értenie, neki kéne hogy megoldja a helyzetet, hogy mindenkinek jó legyen.

2014. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Az iskolában nem tudsz maradni? Nálunk a vidékiek, akiknek min. 1-2 órát kell várni a buszra, a folyosón levő asztaloknál, fotelokban tanulnak. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Vagy a sulikönyvtárban is tudsz tanulni. (Én gyakran ezt teszem.)
2014. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Mit csinálsz addig, amíg várakozol?
2014. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Pici a buszváró és a hajléktalanok ott szoktak tanyázni, szóval büdös is van és hangosak is

Az iskola nemigazán diákbarát. A takarítónő jön mindig a 7. óra után és bezárja a termeket. Ráadásul olyan iskolába járok ami általános iskola is és hát a picik...

Eddig sétálgattam a városban, meg boltba mentem, meg ezekhez hasonló felesleges dolgok

2014. febr. 7. 22:01
 8/23 A kérdező kommentje:
Már csak egy nagymamám él, de nem vagyunk vele olyan viszonyban, hogy bármit is kérjünk tőle. Anyának be kellene autóznia (7-7 km), apa meg néha dolgozik, néha itthon döglik
2014. febr. 7. 22:05
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Figyelj, ez heti két alkalom. Annyit kibírsz, nem? Hetente háromszor a másik testvéred hozza haza őt.
2014. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Abból 1x anya hozza el mindkét tesómat. És a húgomnak nem kell heti négy órát várnia
2014. febr. 7. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!