Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most gonosz dolog tőlem?

Ez most gonosz dolog tőlem?

Figyelt kérdés

Próbálom dióhéjban összefoglalni. Van egy lakásom, ahol anyum a haszonélvező, én jegyeztettem be. Ő egyedül él ott, a testvérem nem messze lakik tőle. A testvéremmel nem volt túl jó a kapcsolat, mostanában rendeződött úgy ahogy. Anyámmal is gonoszul bánt sokáig, csak mostanában lett normális. Anyám most kulcsot akar másoltatni a testvéremnek a lakáshoz, amit én nem szeretnék. Mondván, hogy valaki be tudjon menni ha ő olyan állapotban lenne, hogy rosszul lesz, stb és emiatt ne kelljen betörni az ajtót...én nagyon messze lakom tőle, de akkor sem akarom, hogy legyen kulcsa. A másik meg az, hogy anyám sosem mehetett hozzájuk, nemhogy kulcsot adott volna neki vagy nekem az ő lakásához.

Anyám szerint most én vagyok a szemét. Jogos?


2014. febr. 10. 10:07
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
A lakást örököltem, amit anyám eléggé nehezményel, hogy a testvéremnek jogilag nincs köze hozzá, így akarja kompenzálni szerintem. Úgy érzi az ő lakása és nekem semmi közöm, hogy kinek ad kulcsot.
2014. febr. 10. 10:09
 2/59 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy adj kulcsot a lakásodhoz. Nem vagy gonosz.
2014. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem. De akkor mit mondjak neki, miért ne adjon? Mert azzal apellál, hogy rosszul lesz majd...egyébként semmi baja, állandóan jön megy nagyon aktív és még nem is idős.
2014. febr. 10. 10:19
 4/59 anonim ***** válasza:
89%
Nos, nem ártana tudnod azt az aprócska tényt, hogy ma Magyarorszagon a haszonelvezet felülírja a tulajdonjogot, úgyhogy bizony edesanyad adhat kulcsot a testverednek, sot, oda is költöztetheti, téged meg be se kell engednie, ha nem akar.....
2014. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Az a helyzet, hogy függetlenül attól, hogy gonosz vagy-e, vagy sem, nincs beleszólásod abba, hogy kinek ad kulcsot. Mint haszonélvező, megteheti.
2014. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
63%
Ha valóban olyan messze laksz tőle akkor úgysem tudod meg, hogy adott vagy sem. Hiába tiltakozol...
2014. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
14%

Valamilyen szinten igen, gonosz dolog.


Gondolom az elmérgesedett helyzet pont az öröklés kapcsán alakult ki. Csak onnan gondolod, hogy anyudnak nem tetszik, hogy csak te kaptál, a tesód meg nem.


No mindegy, nem is ide tartozik. Viszont azt nem értem, hogy mitől félsz? Attól, hogy a tesód megkaparinthatja a házat? Vagy attól, hogy beköltözik, és nem tudod majd kitenni? Vagy attól, hogy bemehet? Mégis mi az amiért akkora probléma számodra a saját testvéred jelenléte, főleg úgy, hogy feltehetően te voltál a jó kislány, hiszen te kaptál mindent.


A tulajdonjogot egy kulcs nem írja felül, a tulajdonjog meg a haszonélvezetet. Ha anyud a gyerekének akar kulcsot adni, semmi közöd nem lesz hozzá. Ha akar, a szomszédnak is adhat kulcsot.


Nagyon fura kép alakult ki bennem az olvasottakból, remélem tévedek. Mivel apudat nem említed, gondolom az ő lakása volt az amit örököltél. Csak rád hagyta, ezért nem kapott se tesód belőle, se anyud hiszen ha tulajdonos lenne, nem lenne szükség haszonélvezetre. Ha tévedek szólj.


Nagyon rosszul intézed ezt a dolgot, és egyre inkább úgy látom, hogy igen, gonosz vagy és mindent az irányításod alatt akarsz tartani, még azt is amihez semmi közöd.

2014. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
91%

Megszívtad azzal hogy haszonélvezetet adtál neki, sajnálom.

Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a jó abban ha valakit haszonélvezőnek jelöl meg!

2014. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
67%

7 vagyok , még egy gondolat.


"A másik meg az, hogy anyám sosem mehetett hozzájuk, nemhogy kulcsot adott volna neki vagy nekem az ő lakásához."


Az otthon ott van, ahol az édesanyám él. Kulcsom lehet a szüleimhez. Ez így normális. A testvéremhez meg miért is lenne kulcsom? Miért akarnék menni, amikor nincsenek otthon? Miért?

2014. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm neked is választ, de azért nem ismered a hátteret. Nem azért örököltem a lakást, mert jó kislány voltam, hanem apám egyetlen gyereke voltam. A testvérem a nevelt fia volt apámnak. A haszonélvezetet meg én jegyeztettem be anyámra, nem volt kötelező. Tehát kicsit erős lenne ezzel visszaélnie és boldog boldogtalannak osztogatni a kulcsot. Most úgy érzi megteheti, mert egyedül lakik ott, és a sajátjának érzi a lakást.
2014. febr. 10. 10:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!