Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretette a közös családi...

Tönkretette a közös családi étkezéseink hangulatát, hogy vegetáriánus lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az az opció kilőve, hogy egyek húst!

Komoly tanácsot légyszi, aki nagy antivegetáriánus, paleo hívő és elítélő jelleggel válaszolna, az inkább ne tegye.


A probléma az, hogy magamnak kell készítenem külön fajta ételeket, amit imádok, mert megtanultam főzni, ráérzek a fűszerekre, változatosabban és egészségesebben étkezem, de sajna a család nehezen akarja elfogadni. Apa nagy húsevő, minden egyes étkezéskor szánakozva bámul, anyu besértődik, amiért nem eszem a főztjéből, de mindenbe húst kell tennie, mert akkor meg apa háborog, tesóimat nem érdekli, csak hülyének néznek, de a főztöm azért ízlik nekik. :D

Lényeg, hogy már kb 2 éve nincs meg a régi családi érkezések derűs hangulata és hiányolom.

Mit tehetnék?



2014. febr. 10. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz kérdés. De ha neked úgy könnyebb, egyél külön.

Én sem tudnám elfogadni, sőt az én döntésemet sem fogadná el a család, ha úgy döntenék, hogy vega leszek.


Ahol a húst is hússal eszik, ott nehéz dió ez a vegetáriánus életmód....

2014. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
85%
Te semmit, a családodnak kellene végre elfogadnia, hogy nem eszel húst. Nekik kellene kerülni a szánakozó tekintetet, illetve befejezni a győzködést, hogy egyél húst is. Ameddig ez nem megy, te a fejed tetejére is állhatsz.
2014. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim válasza:
84%

Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok.

Én a többieket nem értem. Felnőtt ember lehetsz, így tudsz dönteni, hogy mit is szeretnél, jelen esetben vegetáriánusnak lenni. Itt az a gond, hogy a többiek ezt a döntésedet nem tisztelik. Az első 1-2 hónapban, még azt mondom, hogy elmegy a "durcizás, piszkálás", de 2 év után is, az már szerintem (bocsánat a kifejezésért), de bunkóság részükről. Ha szeretnek, szeressenek így is, ugyanis semmi kivetnivaló nincs ebben.


Elnézést, hogy semmi hasznos tanácsot nem tudtam adni, de eme döntésed miatt ne te érezd magad rosszul.

2014. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
86%
Neked szíved joga úgy étkezni, ahogy helyesnek látod, nekik meg szívük joga erről úgy vélekedni, ahogy akarnak. Te nem kényszerítesz rájuk semmit, ők se kényszerítsenek. Az dicséretes, hogy magadra főzöl, esetleg azt tudod még csinálni, hogy sütsz-főzöl sok vega finomságot, és kínálgatod nekik, megvendégeled őket, hátha megízlik szülőknek is, nemcsak tesóknak. Az a lényeg, hogy nem várhatod el, hogy tapsoljanak, ha egyszer ez a vega dolog nem az ő életstílusuk. Valamit valamiért.
2014. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
20%

Engem nem zavar ha valaki más vega, de nem szívesen ülnék vele egy asztalhoz nap mint nap, az biztos. Nem gyűlölködés, de nagyon eltévelyedett gondolatnak tartom. Szóval én megértem hogy nem örülnek neki.


Mit tehetsz? Semmit. Valami eltört, már nem lesz olyan mint régen. Költözz el esetleg, akkor mindenki békességben ehet.


Személy szerint nem tudom mi zavarna jobban, ha egy meleg, vagy ha egy vega lenne a családban..

2014. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha te megcsinálod magadnak és magadnak is veszed meg, vagy ha a szüleid veszik is az alapanyagot, de nem jelentősen többe a kajád, mint amit ők esznek, akkor én nem értem mi bajuk ezzel.


Ha csak értetlenkedés, hülyének nézés, akkor azzal mit foglalkozol? Ilyen a mi családunkban is van néha, pedig mi mindannyian megeszünk általában mindent. És amit meg nem, vagy ha valaki nagyon imád valamin, azon vannak néha fejcsóválások. Pl. én nem vagyok vega, de nem szeretem a húst, keveset eszek, és anyám is szokott tukmálni. A zöldséget meg az édességet és a kenyeret is jobbans zeretem, és arra még jön sokszor a megjegyzés, hogy hogy bírok abból meg annyit enni. Meg sem hallom ezeket. Mint ahogy anyám se hallja meg, ha megszólom, amiért cukrot szór a narancsra, meg az amúgy is cukros édességekre... Igyekszem nem beszólni, de néha én sem tudom nem megszólni azt, ami nekem undorító...

Ettől még megsütöm/főzöm nekik a húsokat, és odateszem a cukrot az asztalra...


Aprópó! Nálatok te főzöl a családra?Talán amióta mást kajálsz, nekik nem csinálsz meg semmit? Lehet ez a bajuk? Ha nem, és nem kell nekik a kajádra extrán költeni, akkor hozzá szokhatnának a szokásodhoz.

2014. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
90%

"..Személy szerint nem tudom mi zavarna jobban, ha egy meleg, vagy ha egy vega lenne a családban.."


Én inkább megérteném és elfogadnám bármelyiket, minthogy olyan alaptalanul ítélkező, rosszindulatú emberrel éljek együtt, mint te vagy.

2014. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Nem én főzök a családra (5en vagyunk), hanem alapvetően anyu,

én általában 2-3 adagot főzök, magamnak + jusson kóstoló az érdeklődőknek :)

meg gyakran csinálok nyáron ajvárt, házi ketcupot, szószokat, sütök kenyeret vagy más pékárukat stb.

sok alapanyag van otthon, én tulajdonkép nem kerülök többe, mert ami valami különlegesebb, bio azt a saját fizumból szerzem be


csakhát egyszerűen anya mindig tukmálná a saját főztjét is és tudom, hogy megsértődik amiért visszautasítom

2014. febr. 10. 15:05
 9/61 A kérdező kommentje:
ja és hát elköltözni nem tudnék még, de nem is szeretnék, 20 éves vagyok, tanulok + diákmelózok, még nem tudok kirepülni
2014. febr. 10. 15:08
 10/61 anonim ***** válasza:
18%
Kedves hetes! En semmi rosszat nem mondtam rajuk. Nem mondtam h rossz emberek vagy h ertektelenek. Annyit mondtam h nem szivesen neznem minden nap eves kozben egy vega tanyerjat. Tehat ebben semmi itelkezes nem volt, ellenben veled. Te rosszindulatunak titulaltal. Akkor melyikunk is itelkezik?
2014. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!