Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy áltálában...

Miért van az hogy áltálában az apuka nem foglalkozik a gyerekkkel miután elválnak a szülök?

Figyelt kérdés

nektek hogy van ?

foglalkozik veletek?


2009. dec. 8. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Én ugyan nem váltam, de az ismerősi körben elég sokan. Nekem ellenkező a tapasztalatom, foglalkoznak, gondoskodnak, elviszik kirándulni, nyaralni, napi kapcsolatban vannak az anyával.

Igaz, hogy értelmes, intelligens emberek a váláok is rendezetten zajlottak, nem volt késdobálás sehol.

2009. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez eléggé sajnálatos ahol így van,azért remélhetőleg ez nem általános.Vannak akik szeretnek kibújni a felelősség alól,alig szorult beléjük érzelem a gyerekük felé.Az ilyen emberek nem apák.Sokan pedig amikor új társat találnak,az új nőnek útban vannak gyerek,főleg a vele járó anyagi kötelesség.Sajnálatos amikor emiatt mennek tönkre apa-gyerek kapcsolatok.Ilyenről olvasok itt legtöbbet.De amelyik férfit rossz irányba lehet befolyásolni a gyereke ellen,az nem ember,az egy lúzer.

Egy szerető gondoskodó apa mindig minden körülmény között megfelelően gondoskodik a gyerekéről,mindig Ő marad az életében az első helyen.

2009. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítani hülyeség, sokan törődnek, sokan nem. Van olyan, hogy az anyuka nem törődik a gyerkőccel. Láttam olyat, hogy együtt a 'család', s igazából mindenki magával van elfoglalva. A rosszat ki szokták emelni, van mit leordítani, minősíteni. Nekem fogalmam sincs mi viheti rá az apukát vagy az anyukát arra, hogy ne törődjön a gyermekével. Talán súlyos lelki probléma.
2009. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ attól is, hogy annó hogyan viszonyultak a felek egymáshoz.Bár ismerek olyat ahol véletlenül csúszott be a gyerek és nem szeretik egymást, de a gyereket imádják mindketten.
2009. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Sok apuka foglalkozNA, de az anyuka annyira ellene neveli a gyerekeket, hogy nem TUD.

Egy ismerös családnál ha az apuka felhivja a gyereket, és az beszélget vele (nem csak pár szót válaszol a kérdésekre), akkor a gyerek napokig nem nézhet TV-t, nem mehet a barátokhoz, stb. Ugyanigy van, ha láthatás van, és a gyerek szivesen megy, hogy utánna büntetést kap. Ha beteg lesz elötte és nem tudja elvinni az apa, akkor meg jutalmat.

Ilyen is van, és nem kevés esetet ismerek.

2009. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 1,5éves voltam mikor a szüleim elváltak.Apunak lett egy barátnője,késöbb felesége aki miatt lesz@rt.A nő gonoszkodott is velem elég sokat és féltékeny is volt rám.(még az is)Rengetegszer volt, hogy anyukám és a nevelő apukám hívta fel apukámat, hogy "hé van egy gyereked".7 év múlva elváltak(mármint apukám és a felesége) és azóta tudom hogy ezt nagyon megbánta.Ez az én történetem dióhéjban.

Amúgy a legtöbb férfi válás után az új életére akar koncentrálni amiben sokszor nem kap 100%-os szerepet a gyerek(ek).Késöbb minden férfi rá jön a hibájára(vagy nem :S).

2009. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21:49 Igaza van, pont ebben a helyzetben vagyok. Egy szót sem tudok kipréselni a gyerekből, a beszélgetés arról szól hogy én mondom a gyerek meg igennel vagy nemmel válaszol, s közben nézi a családot, hogy mit is mondhatna. Meg akar felelni valaminek, de kettészakítani nem lehet. Nem is akarom.
2009. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!