Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van időtök minden rokonra...

Hogy van időtök minden rokonra, családtagra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy egyedülélő anyukám, egy egyedülélő anyós, egyedülélő nagymama, keresztanya, és van apám, aki a rokkant feleségével lakik. Hétköznapokon dolgozom, plusz vannak gyerekek is. Maradnak a hétvégék, amikor is tudjuk őket látogatni, bevásárolni velük, szerelni besegíteni (kerti munkák stb)náluk. Most az egyik személy ezek közül besértődött, hogy szombaton csak 9-14-ig tudunk náluk lenni, mert este párommal koncertre készülünk. Hogy neki az az 5 óra kevés és miért nem megyünk hozzá sűrűbben és hogy ő most milyen csalódott. Hiába mondtam neki, hogy nekünk mennyire be kell osztani az időt, nem igazán érti. Mert mi szórakozni járunk, mint most is ugye koncertre. Arra lennék kíváncsi, más ezeket a dolgokat hogy kezeli, hogy van időtök minden rokonra, barátra? Nekem barátnőim nincsenek, mert az már végképp nem férne bele az időmbe. Ti milyen sűrűn látogatjátok a családtagjaitokat?
2014. febr. 13. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Havonta másfél havonta utazunk a szüleimhez...ott talalkozunk a ngyaszülőkkel stb, ilyenkor 1-2 éjszakára megyünk.

A férjem édesanyjához évi 3 szor max 4 szer megyünk.

Ők havonta jönnek a mi városunkba, de nem találkozunk minden alkalommal.

Mindenki elfogadta..

2014. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért csak ti csináltok mindent? Testvér? Más rokon nincsen?
2014. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hajlandó minden hétvégémet rokonokkal tölteni.

Havonta egy hétvégét megyünk szülőkhöz,akkor egyik nap enyémeknél,másik nap párom szüleinél vagyunk,ez összesen péntek estétől vasárnap délutánig.ekkor az adott nagyszülőhöz vagy mi megyünk szülőkkel együtt,vagy a nagyszülő jön,és vagyunk a szülőknél.

Karácsonykor és húsvétkor nagyszüleimnél az én rokonaim,párom szüleinél az ő rokonai gyűlnek össze,olyankor 1-1 nap látjuk a távolabbi rokonokat is.

2014. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért minden hétvégét rokonokkal tölteni szerintem is sok.

Inkább érdemes lenne havonta 1 szombat délutánt EGYÜTT eltölteni, jöjjön össze mindenki egy közös vacsora és beszélgetés erejéig.

2014. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a párom anyukája tölünk 10 km-re lakik, 2 hetente látogatjuk meg max. 2 orára..az én anyukám 1500km-re van, szoval vele meg évente 3 szor találkozunk. a többi rokon (testvér, keresztsülök, nagyszülök), ha látni akar, igazodik hozzánk..ahhoz az évi egy-két alkalomhoz, amikor Magyarországon vagyok. nekem már ez a 2 hetente valo látogatás is sok :D
2014. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát itt az a baj, hogy mind 70 éven felüliek és 30 km távolságra vannak tőlünk és egymástól is, nem nagyon tudnak kimozdulni. Az is a baj, hogy a szüleim elváltak, így külön kell látogatnom őket. Van egy tesóm, de ő apámmal nem érintkezik egyáltalán, és anyósomnak is csak mi vagyunk, egyetlen fia van. De mi lenne ha az összes nagyszülő is élne, még jó, hogy csak egy nagyszülő van már. Bele sem merek gondolni, ha mondjuk egyszerre robbannának le úgy, hogy mind ápolásra szorulnának.
2014. febr. 13. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:

én már valahol kihasználást látok az egészben.


segítség az egy dolog, de amikor már elvárás van belőle, az nagyon nem szép.

kíváncsi vagyok ők vajon miben segítenek neked.


én mama amikor eljött a pillanat, hogy szabályosan magyarázkodásra kényszerít amiért nem mentem hozzá, abban a pillanatban befejeztem vele a napi szintű látogatást és csak natur közlöm most újabban, hogy most 4 nap múlva leszek ismét, most csak 5 nap múlva, így érdekes, nem kér számon, hogy ugyan miért nem voltam tegnap vagy előtte.

2014. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*engem mama, amikor..
2014. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire ne hagyjátok, hogy a fejetekre nőjenek! Legalábbis nekem úgy jön le, hogy ez van. Persze, segítsetek a szülőknek, anyósnak, apósnak, de szánjatok időt magatokra is.

Ha meg ezen valaki megsértődik, majd megbékül.


A konkrét kérdésre: rokonok közül rendszeresen csak a szüleimmel és a nagyszüleimmel tartjuk személyesen a kapcsolatot, hozzájuk havonta egyszer megyünk, mert nem laknak közel. Egy évben egyszer-kétszer meglátogatjuk a nagynénéméket, unokatesókat.

Barátokkal néha elmegyünk házibuliba, ezen kívül néha beugrunk egymáshoz fél-, egy órára kb.

2014. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!