Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem ellenzi...

Ha a volt férjem ellenzi attól még a gyámügy bele egyezik h eladjam kiskorú gyerekem lakását?

Figyelt kérdés
Volt férjem vett egy lakást a gyerekünknek. Szeretném eladni mivel nem birom fenn tartani azt is és a saját lakást is. Albérlőkkel már befürödtünk. Exem nem hajlando fizetni a lakás alap költségeit,az eladás miatt háborog. A pénzt lekötném.
2014. febr. 14. 05:48
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Az én lakásomon hitel van nem tudom eladni. A gyerek lakása ráadásul másik városba van,még nehezebb kiadni.
2014. febr. 14. 09:38
 12/35 anonim ***** válasza:
43%
Minden lakást el lehet adni még a hitelest is a bank beleegyezik, főleg ha végtöleszted az árából.
2014. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
86%
A költségeket miért nem felesben fizetitek az apaval?
2014. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
5%

Hadd kerdezzem meg, a volt ferj valas utan vette a lakast?

Mert ha elotte, akkor nem o vette neki hanem kozosen vettetek, akkor is ha "o kereste a penzt"

Egyebkent nem a volt ferj engedelye kell az eladashoz, hanem a gyamhivatale.

2014. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
35%

jah bcs.. ha az apa megengedhet majd a 17 éves fiamnak meg autót, de én nem vennék neki, akkor azt is nekem kell fenntartani??...

hagyjuk a hülyeséget,

a gyereknek vette, neki ajándékba, nem nekem akarjon terhet okozni, mert ha nem tudom, akkor nem tudom fenntartani, sőt ha nem is akarom akkor mi van?


ha megvette az apja akkor tartsa is fenn,a míg a gyerek nem tudja használni.

igen, nagyon jó, hogy segíteni akarja a gyerekét, én is örülnék, ha a szüleim tudtak volna egy lakást venni nekem, de ha a fenntartási költségek miatt nem tud enni adni..

a lakókról pedig annyit, hogy nagyon kevés a megbízható,aki befürdött már tudja, főleg, hogy nem is tudja ellenőrizni, hiszen nem abban a városban van, ahol ők élnek.

az én tapasztalatom a lakókkal nem fizettek, ezért kerestem őket, erre 2 héttel előtte elhagyták a lakást, jónéhány ingósággal(hűtő, mikró, mosógép) egyetemben. pedig ajánlással jöttek, rendőrség semmit nem tett... hagyján hogy az a havi rezsi nem volt befizetve, még meg is loptak, pedig havonta látogattam őket, mivel bútort is vittek újra kiadni sem lehetett egy ideig...de nem is tettem volna, rokont költöztetem oda inkább


Amúgy a minimális költsége egy üresen álló lakásnak is nagyon magas, ha az ember egyedül nevel egy gyereket, és hiteles lakásban lakik.

2014. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

Na? Sok okos rohangál odakinn aki a válság közepén ELADNI akar ingatlan? Hihetetlen. Mindig meg tudtok lepni.


Keress fel egy ingatlanirodát, és akkor nem neked kell kiadni hanem ők kezelik. Neked semmi dolgod nem lesz vele. Iroda kiadja, gyámügy kezeli a pénzt, te meg elfelejted az egész lakás dolgot. Mire felnő a gyerek lesz egy lakása, és egy csomó pénze.

2014. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Az én lakásomat azért nem tudom eladni mivel több rajta a hitel mint amennyiért el tudnám adni.

Volt férjem még házasságunk alatt vette a lakást örökségből. De akkor már nem voltunk mi jóba,az uj nőjénél volt többez mint otthon. Azért nem segit a fenntartásban mivel nálam van elhelyezve a gyerek és fizet 12.000ft gyerektartást. Többet keres,nem ennyi a 20%,de a biroságon figyelembe vette a biró h a váloper beadása elött ő vett a gyereknek egy lakás.

ingatlan irodán keresztül volt kiadva a lakás,de szerződés lett bontva mivel a lakók nem fizettek. A lakást 4 hónap alatt teljesen lelakták,a gyámügy engem kötelezett arra h állitsam helyre a károkat. A kaukció ezt nem fedezte. A per a lakok ellen folyamatban van. Én nem szetetnék többet ilyennel foglalkozni.

Az én lakásomat igaz még házasság alatt vettük de férjem nem ad a hitelbe mivelazt mondja örüljek h nem kérte el a befizetett hitel felét v h nem kér tőlem lakáshasználatit.

Én sem vagyok boldog h el kell adni a gyerekem lakását de egyszerüen bem birom fenntartani.

2014. febr. 14. 14:27
 18/35 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem tudom, a mi ingatlajaink ki vannak adva, és nem lakják le.. ÉS egyébként is mi az hogy nem fedezi a kaució? Akkor kérjél 6 havi kauciót, ne csak egyet.. És mi az hogy nem fizetnek? Ha késnek az első fizetéssel, kilakoltatás. A másik meg, mielőtt kiadod, igazolást kérsz az anyagi helyzetükről. Mit dolgoznak, mennyit keresnek, 3 hónap előre, 3 hónap kaució. Nem olyan bonyolult. Ha nem megbízhatók, akkor meg minden hónap elsején odamész meglátogatni őket.
2014. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék a kiadással foglalkozni már,nekem ez mind idő,energia és pénz is persze.


Jobb szeretném ha eladhatnám a lakást,a pénzt pedig akkor a gyámügy kezelje. Nekem ez lenne a legegyszerübb.


Amugy is butaságnak tartottam h férjem a 3 éves gyerekünknek Pécsen vegyen lakást,mert h majd ott fog egyetemre járni nem kell kollégiumba mennie vagy albérletet fizetnie. Már akkor is mondtam neki h nem kéne már ennyire megkötni a gyereket h csak oda mehet egyetemre. Szép dolog,meg jó dolog,tisztelem és becsülöm is érte a volt férjemet h gondol a gyerek jövöjére, de talán jobb lett volna ha leköti azt a pénzt a gyereknek vhol. De hiába mondtam nekji,a vége az lett h pénzéhes vagyok és majd lenyulom a gyerek pénzét Pedig mondtam neki h olyan lekötést csináljuk h csak a gyerek 18 áves korában veheti fel,mi pedig egymás nélkül nem férünk hozzá. Nincs olyan h vki csak ugy le vesz róla. DE én voltam a hülye és lehuzos akkor is.

2014. febr. 14. 15:01
 20/35 anonim ***** válasza:
78%
Mennyibe kerül fenntartani a lakást havonta?
2014. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!