Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fel lehet ezt...

Szerintetek fel lehet ezt hozni a bátyámnak? Örökségi kérdés?

Figyelt kérdés

Testvérem nős, gyereke még nincs!

Édesapám valamelyik nap nagy nehezen kinyögte egy beszélgetés alkalmával,hogy kicsit tart attól,hogy ha ő meghal és ha ne adj Isten a tesóm is "hirtelen" meghal, örökös nélkül, akkor az ő örökségét ugye a felesége örökli.

Megmondta őszintén,hogy bár kedveli a sógornőmet, de tisztában van vele,hogy egy idő elteltével nyilván élné tovább az életét, új párja lenne stb. Ő pedig unokára szívesen hagyna bármit, de úgy gondolja,hogy a menyére és az esetlegesen új párjára nem szívesen. Hozzá teszem nem kevés összegről van szó!

Meg akarja beszélni tesómmal ezt, de nem tudja,hogy hogy hozza fel! Megmondom őszintén én sem, mert itt nyilván rengeteg a "ha", és biztos sértődés lenne!


2014. febr. 14. 14:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

azon nem aggódik, hogyha neked lesz párod, és te meghalsz, akkor majd a leendő párod örököl?


amúgy van rá lehetőség, hogy ez ne történjen meg, a megfelelő végrendelettel... igen határozhat arról, hogy az amit tőle örökölnek később hogy öröklődjön..számomra megdöbbentő, hogy valaki még a halála után is mindent irányítani akar, de..megvan rá a lehetőség

2014. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én már férjnél vagyok, és van gyerekünk, tehát utánam ő örököl!

Ezek szerint akkor végrendelettel talán lehet valamit kezdeni!

2014. febr. 14. 15:03
 3/24 anonim ***** válasza:

ugye ez most változott

március 1-től a házastárs is örököl 1 "gyerekrészt"


1.

2014. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem akar ő irányítani, de nehéz volt a cégét felépíteni, rengeteget dolgozott érte és valahol természetes, hogy azt szeretné,hogy ne a volt menye és az ő párja élvezze!
2014. febr. 14. 15:05
 5/24 A kérdező kommentje:
És természetesen mondta,hogy itt nem arról beszél,hogy ha mondjuk leélnek tesómék egy fél életet együtt és úgy hal meg gyerek nélkül. Hanem ha mondjuk 6 év házasság után történik a baj!
2014. febr. 14. 15:07
 6/24 anonim ***** válasza:
A bátyádnak kell eldöntenie, hogy kire hagyná azt a vagyont ha esetleg már meghal.
2014. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak ezt sem meri igazán apu neki felhozni, mert ahhoz ugye meg kellene említenie ezt az egészet!
2014. febr. 14. 15:09
 8/24 anonim ***** válasza:
de akkor olyan helyzetre is készülni kellene, hogy mi lenne ha meghalnál te és a gyerekeid is akkor a te részedet nehogy a férjed örökölje
2014. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon az öröklési jog nem engedi a helyettes -örökös nevezést (ha x örökösöm a halálom után meghal, y örökölje meg azt, amit én hagytam x-re), feltételt viszont lehet támasztani (ha x-nek gyereke születik a halálomig, akkor x örököljön utánam, ha nincs gyereke a halálom pillanatában, akkor y örököljön). Más kérdés, hogy hogyan esne ez a bátyádnak...
2014. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"hirtelen meghal"

Eszembe jutott egy vicc:

- Te anyjuk! Ha valamelyikünk esetleg meghalna, én beköltözöm a városba

2014. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!