Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fel lehet ezt...

Szerintetek fel lehet ezt hozni a bátyámnak? Örökségi kérdés?

Figyelt kérdés

Testvérem nős, gyereke még nincs!

Édesapám valamelyik nap nagy nehezen kinyögte egy beszélgetés alkalmával,hogy kicsit tart attól,hogy ha ő meghal és ha ne adj Isten a tesóm is "hirtelen" meghal, örökös nélkül, akkor az ő örökségét ugye a felesége örökli.

Megmondta őszintén,hogy bár kedveli a sógornőmet, de tisztában van vele,hogy egy idő elteltével nyilván élné tovább az életét, új párja lenne stb. Ő pedig unokára szívesen hagyna bármit, de úgy gondolja,hogy a menyére és az esetlegesen új párjára nem szívesen. Hozzá teszem nem kevés összegről van szó!

Meg akarja beszélni tesómmal ezt, de nem tudja,hogy hogy hozza fel! Megmondom őszintén én sem, mert itt nyilván rengeteg a "ha", és biztos sértődés lenne!


2014. febr. 14. 14:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ági vagyon, amit a leszármazó öröklési címen kap a felmenőtől, ez sajátos módon öröklődik. Ha egyenesági rokon meghatározott sorrendben igényt tart rá, akkor leszármazók hiányában ezt nem kapja meg a feleség!!!
2014. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nyugtasd meg apukádat, hogy az örökség ági vagyon, csak vér szerinti rokon örökölheti, a házastárs soha! De utána is járhattok nyugodtan. Ha a testvéred örököl valamit a szüleid után, és ha ő is meghal, az örökséget soha nem fogja a felesége megkapni.

Ezért felesleges is felhozni a tesódnak.

2014. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

Húha, ezt most nem értem! Hogy-hogy nem örököl a feleség?

Én tényleg úgy tudtam,hogy a házastárs örököl,ha nincs gyerek!

2014. febr. 15. 05:11
 14/24 anonim ***** válasza:

jó, hogy nem érted, mert a 11-es félrevezet..

igen, létezik az ági vagyon

de ez olyan helyzetekre van, amikor valakinek nagy értékű ingatlanja van, vagy csak eszmei értékű, és szeretné, hogy mindig a családban maradjon, vagy esetleg öröklés jogcímen ne vesszen el egy vállalkozás.


tehát ha örököl egy házat az ember, de eladják, és azon vesznek valamit, azt már ági vagyonként nem lehet kezelni, sőt annak az ellenértékét sem.

de ha az anya benn lakik a házban, az apa meghal, a férj is meghal, és nincs gyerek, akkor nem örököl a feleség, hanem az anya és esetleg a férj testvére örökli, az a házat..

Az ági vagyon ilyen helyzetekre vonatkozik


[link]

2014. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de a testvérednek is lehet még gyereke.. Nekem ez igazságtalannak tűnik, de apád is érzi ezt nyilván ezért fél felhozni a témát..
2014. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Persze,hogy lehet gyereke! Ez lenne a legjobb!

De, természetesen azt is bele kell kalkulálni,hogy mi van,ha nem,mert már 1 éve nem jön a baba!

2014. febr. 17. 05:32
 17/24 anonim ***** válasza:
de akkor nyugtasd meg a pápát, hogy te is végrendelkezel arra a lehetőségre, ha te és a gyerekeid meghalnának, akkor nem a férjedre hagyod amit örököltél. ez így igaszságos.
2014. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
apád nem pápát, bocs
2014. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nézd, szerintem más az (ahogy édesapám is ezen a véleményen van),hogy leélnek együtt mondjuk 20-30 évet és utána özvegyül meg a felesége, vagy az én férjem, és más az,hogy ha mondjuk 4 év után.

Ha az én gyerekeim hamarabb halnának meg,mint a férjem- amire szerencsére kevés az esély- akkor az övé lehet az örökségem. Gondolom a gyerekei halála után senki nem él,mint Marci hevesen, boldogan, de a férj-feleség elvesztése után, még hamarabb összeszedheti magát az ember!

2014. febr. 17. 15:30
 20/24 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy látom, hogy mindenáron szeretnéd a tesódat kitúrni a vagyonból. Honnan tudod hogy az ő felesége nem fog egy életen át kitartani és nem szül majd neki gyereket. Mi vagy te látnok? mitől különb a te férjed mint az ő felesége? A bátyádnak szíve joga eldönteni, hogy ki örököljön majd ő utána, neked ehhez közöd nincs szerintem. Úgy fer ha fele-fele.
2014. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!