Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a jó...

Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Én most költöznék, a férjem csak 2-3 év múlva. (Kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Babát várok, júniusban fogok szülni.

A páromnak van egy ötéves kislánya, nem velünk él, de sokat van itt, hétvégéken és néha hétközben is egy-egy éjszakát. :)

Jelenleg egy másfél szobás lakásban lakunk, a kisebbik szoba a párom lányáé.

Most, hogy jön a baba, én szeretném, ha eladnánk a lakást, kis pénzt még tennénk hozzá és vennénk egy 3 szobásat, hogy a nevelt lányomnak is legyen külön szobája a baba érkezése után is.

A férjem szerint viszont inkább várjunk még 2-3 évet, addigra lesz annyi megtakarított pénzünk, hogy tudunk venni/építtetni egy családi házat, ahol elég hely van mindenkinek. Szerinte nem túl jó ötlet most eladni a lakást, újat venni, aztán pár év múlva azt is eladni. Mert a végső cél mindenképpen egy családi ház lenne.

Azt mondja, szerinte a lányát nem fogja megviselni, hogy néhány évig arra a heti pár alkalomra, amíg nálunk van, "összezárjuk" a babával.


Én viszont mindenképpen szeretném, ha a kislánynak továbbra is lenne saját tere, ami csak az övé, hogy ne érezze úgy, ő kevésbé fontos nekünk, mint a kisbaba.

(Az nem opció, hogy a baba a mi szobánkban alszik amíg kicsi, én ezt semmiképpen sem szeretném.)


Szóval valamelyikünknek mindenképp engednie kell az elképzeléseiből.

Ti mit tennétek, szerintetek kinek van igaza?



2014. febr. 18. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy megviselheti a gyereket. Úgy érezheti, hogy kitúrták,

DE az, hogy ténylegesen hogy fogja érezni, nagyban függ a kommunikációtól, azaz attól, hogy hogyan tálaljátok neki.

2014. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintema férjednek van igaza.A mai világba az nem biztos holnap mi lesz nem holnap után.Nem lesz annak az 5évesnek semmi baja ha ösztozik hétvégente egy kisbabával egy szobán.A picinek se kell egy szoba magának.
2014. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Nem azt szeretnéd, hogy a babának legyen saját tere? Mert nekem nagyon úgy tűnik...

Nem gáz, csak akkor ezt mondd.


Én egyébként a férjeddel értek egyet.

2014. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ebből a szempontból teljesen mindegy, mert nektek kell közös nevezőre jutni.

Nem tudom mennyire jó döntés, hogy a kicsi sírására keljen a kislány éjszakánként esetlegesen.

De az sem, ha mindig lakást adtok és vesztek a végső célig, mert minden alkalommal valamennyit veszíteni fogtok, ha csak nincs szerencsétek. És elég macerás is a költözgetés ide-oda.

Én nem hiszem, hogy annyira szeretném ezt!

2014. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a parodnak. 2-3 ev nem olyan sok. Sajnos az ingatlan manapsag nem akkora ertek, sokat lehet bukni eladason. A ket kisgyerek tokeletesen meglesz egy szobaban, a nagyobbik is csak 7-8 eves lesz akkor. Es raadasul nem alladnoan, hanem csak hetvegenkent van ott. Amugy aranyos toled, h figyelembe veszed az o erdekeit is, de sztem varjatok inkabb.
2014. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#3,


nem, szerintem egy kicsi babának még nincs szüksége saját térre, csak egy saját kiságyra, úgy kb másfél-két éves koráig.

Azt szeretném, ha nekünk lenne saját terünk a férjemmel, és a kislányának is. Ő már nagyobb, 5 éves, neki már szüksége van "magánéletre".

Hidd el, nagyon szeretem a kiscsajt, felesleges kimondatlanul is azt feltételezned, hogy vele szemben a saját gyerekemet helyezem előtérbe. :)

2014. febr. 18. 13:21
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, amikor a lánya ottvan, akkor a kicsi veletek alszik egy szobában, mert nem túl nagy buli a lánynak minden éjjel gyereksírásra ébredni
2014. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én akkor megértenélek, ha mindig veletek lenne a kiscsaj vagy ha már most lenne arra pénzetek, hogy oda költözzetek, ahova szeretnétek.

De így egyelőre szerintem felesleges.

2014. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
2-3 év nem sok idő. De valamiért én úgy érzem, hogy te nem szeretnél engedni az elképzelésedből. Sokkal több értelme lenne várni, és egy családi házba menni, mint egy 3 szobás lakás. lehet, hogy mire költöznétek a családiba, úgy döntötök, hogy lesz még egy picúr, és akkor megint egy szobával több kellene.. Akkor több értelme van a családi háznak.
2014. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Egy házépítés többszörösébe kerül,mint egy 3 szobás lakás :-/ ráadásul évekig is elhúzódhat az építési munkálatok,engedélyek miatt....Egy lakást könnyebben eladtok,ha szépen fel van újítva...
2014. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!