Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egy nagymamának nem égő?

Ez egy nagymamának nem égő?

Figyelt kérdés

Nagymamán 60 éves, eléggé beteges, de viszonylag jó állapotban van, 2-3 naponta boltba jár, tehát nem mozgásképtelen, öntudatlan, stb. Egyetlen unokája vagyok, 16 éves. Minden évben december 6. hív, hogy itt a mikulás, és menjek le hozzá, mert hozott nekem valamit.(természetesen mikulás-csomag, és némi zsebpénz) Ez már 10 éve minden évben így van.



DE ebben az évben fel sem hívott, nem is üzent mikulás alkalmából. Nem arról van szó, hogy nekem pénz meg édesség kell, mert tényleg nem. De most abban, hogy felhív igazán semmi sincs... Szerintetek?


És ez szerintem nem fogható arra, hogy gyenge, és hogy kisnyugdíjas.


2009. dec. 10. 17:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Mi lenne, ha most te mennél el hozzá egy kis csomaggal : most neki hozott csomagot a mikulás! :D


Te például akkor is mehetnél hozzá, mikor nem kapsz ezt+azt, hanem "csak úgy", mert kíváncsi vagy rá!

Lehet, hogy beteg, vagy valami történt vele!!!


Te is felhívhatnád, már elég nagy vagy!


Csak az köt össze benneteket, hogy mikor kapsz tőle valamit???

2009. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Már miért kellene, hogy egy 16 évest felhívjon azért, mert mikulás van? Miért nem hívod te?
2009. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Konyorgom, 16 eves vagy... Lehet,h beteg es nem jutott eszebe, vagy akarmi is tortenhetett vele! Miert nem hivod fel es kerdezed meg,h nincs-e valamire szuksege?
2009. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

A te mikulásod hozott valamit neki?

Milyen a szüleid kapcsolata vele? Két dolog lehet. Az egyik hogy a családod le sem szarja és elege van hogy ö kedveskedik a család meg rá sem hederít.

A másik pedig az lehet, hogy azt gondolja már kinöttél ebböl és te gyerekesnek tartod.



Ha az elsö verzíót érzed, hogy a család manapság elhanyagólja akkor menj fel hozzá és ne várd meg míg felhív, látogasd meg és ha kell segíts neki.


Ha második akkor pedig játszd el neki te , pl Karira csinálj neki valamit, és mond hogy a te jézuskád hozta, vagy husvétra hogy a nyuszi tojt mama neked is.

2009. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Talán már eljött az idő, hogy te csempéssz csomagot az ő csizmácskájába! Akár utólag is!


Látogasd meg! Talán rosszkedvű. Vagy fáj neki, hogy 16 év után, még mindig hívnia kell. Vagy nála 16 nagykorúság határa. Nem jön ám a mIkulás végig :)!

2009. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem mész el hozzá? Egy kevéske gyümölcsöt vihetnél neki, hogy tessék, ezt hozta a mikulás. Most te menj hozzá, jól esne neki.
2009. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Akkor én most elárulom neked, mert megérdemled: nincs is mikulás.
2009. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
60 éves? szerencsés, nekem már apum 51 (pedig csak 12 vagyok) :D em szerintem is látogasd meg te vigyél neki ajándékot, lehet az vmi apróság is örülni fog mert tőled kapta!
2009. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hallod utolsó, köszi a kioktatást :D Képzeld el, tudtam.


Pont írtam, hogy kettőnk között ez már elég régi szokás, ezért nem értem.


Csak ha az év többi napján segítek neki, mert igényli, akkor ő ennyivel honorálhatná.


Lehet azért is verem nagy dobra, mert az év többi napján egyébként semmit nem kapok tőle.

2009. dec. 10. 17:40
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Biztos úgy gondolja már kinőttél a Mikulásból.
2009. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!