Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egy nagymamának nem égő?

Ez egy nagymamának nem égő?

Figyelt kérdés

Nagymamán 60 éves, eléggé beteges, de viszonylag jó állapotban van, 2-3 naponta boltba jár, tehát nem mozgásképtelen, öntudatlan, stb. Egyetlen unokája vagyok, 16 éves. Minden évben december 6. hív, hogy itt a mikulás, és menjek le hozzá, mert hozott nekem valamit.(természetesen mikulás-csomag, és némi zsebpénz) Ez már 10 éve minden évben így van.



DE ebben az évben fel sem hívott, nem is üzent mikulás alkalmából. Nem arról van szó, hogy nekem pénz meg édesség kell, mert tényleg nem. De most abban, hogy felhív igazán semmi sincs... Szerintetek?


És ez szerintem nem fogható arra, hogy gyenge, és hogy kisnyugdíjas.


2009. dec. 10. 17:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Miért várod el, hogy kapj tőle valamit, ha egyszer kisnyugdíjas? :o
2009. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem ertem,h minek provokalod itt az embereket... ha ennyi eszed nincs,h akarotosan elvarod,h felkoszontson a beteg mamad telapo-kor es raadsul egyertelmu valaszokat kapsz es meg ennek ellenere huzod a valaszadokat. Egy kis onzo ripacs vagy,aki nem mikulas csomagot,hanem egy jo nagy maflast erdemelne!
2009. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem kellene ezt így elvárni tőle. Miért nem hívod fel, hogy megtudd, hogy van? És ha beteg? És ha elfelejtette? Nem nagy dolog szerintem.
2009. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Ne azért segíts neki, mert igényli, hanem szeretetből. És mi az, hogy honorálhatná? Nem az a természetes, hogy egyetlen unokaként segítesz a beteg nagyinak? Képes vagy még zsebpénzt is elfogadni a kisnyugdíjas nagyidtól? Az nem elég, hogyha ott vagy, akkor főz, süt, gondoskodik rólad, és szeret? Egy önző kis hülye vagy, már bocs. Nekem sajnos már nem él a nagyim. :( Fogalmad sincs róla, hogy mekkora kincs az, ha még van.
2009. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem a pénz mi? Na persze! Szerintem elege lett abból, hogy csak ad és ad. Most elárulom, én 25 éves vagyok, és a mai napig én is adok mikuláscsomagot és nemcsak a kezemet tartom.
2009. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%
17:40-es vagyok: ezt a kioktasásost nekem szántad, vagy annak aki azt mondta nincs mikulás?
2009. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

De emígy gondolkozz azért el ezeken a válaszokon! Azért mert az év többi napján nem kapsz tőle semmit, elvárod, ha mikuláskor legalább kapj valamit? És ha neki nem tellik idén rá? És szerinted mért ne kapsz tőle ajándékokat? Hm?? Mert nem szeret?! Hát biztos, hogy nem, inkább szerinem úgy gondolja, hogy azt a pénzt, amit neked évente venne szülinapodra, húsvétra, mikulásra, karácsonyra, azt összegyűjtögeti, és majd ha idősebb leszel, berakja neked a bankba a sok összegyűjtött pénzt, és lesz egy takarákbankszámád.

Vagy éppen most a Jézuska fog téged megajándékozni.

... azért ez nem a világ vége tényleg! És igaza van annak aki azt mondja, hogy örülj amíg Ő van neked! Nekem az összes nagyszülőm közül egyetlen egy él! Kicsit gondolkozz el!

És ezt most nem kioktatásnak szántam!

2009. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
29%

"köszi a kioktatást"

kis humorérzéket erőltess már magadra, mert így jövőre a barátod mikulása se fog hozni, csak virgácsot.

Vagy 12 éves vagy mégis?

2009. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%
16 éves vagy! Van, aki már anya lesz ilyenkor! Milyen Mikulásról beszélsz?? Vége a gyerekkornak! Nőjj fel4
2009. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
sztem nem jutott pénze rá, az meg ciki lenne neki, h felhívjon és ne mondja h jött a Miki bácsi.
2009. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!