Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a párom előző...

Whiteng kérdése:

Hogyan kezeljem a párom előző házasságából való gyerekkel való kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A párommal nemrégen kezdődött a kapcsolatunk, még szinte az ismerkedési szakaszban vagyunk. Neki az előző házasságából van egy 6 éves kisfia, akit elvileg az anyja nevel. A párom Ausztriában dolgozik és kéthetente szokott hazajönni hétvégére. Amikor hazajön nála van a kisfiú mindig, emiatt szinte alig tudunk találkozi, akkor is csak maximum 2 órát, mert mennie kell haza.

Amikor hosszabb ideig van itthon akkor is végig nála van a gyerek. A legtöbbször csak úgy tudunk találkozni ha őt is hozza. Ez volt már a 2. randevúnkon is. Persze ilyenkor nmindig haza akar menni, nem igazán szereti ha 3-asban vagyunk. Szeretnék több időt tölteni kettesben a párommal, de nem tudja megoldani, az anyjával nem szeret lenni a kisfiú. Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Vajon én vagyok túl önző, hogy néha csak 2-en legyünk? Főleg azok véleményét várom, akik voltak már ilyen helyzetben!


2014. febr. 23. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor összejöttem a párommal, azt mondták a barátaim, hogy a páromnak én mindig csak második leszek, mert ott vannak a gyerekei. Elfogadtam. Igaz, mi végig együtt neveltük a gyerekeket utána. Most már házasok vagyunk. Sajnos a te helyzeted bonyolultabb. Véleményem szerint csak úgy tudsz vele több időt együtt tölteni, ha kiköltözöl hozzá Ausztriába, vagy megvárod, amíg felnő a gyerek. Azt nem várhatod el tőle, hogy ne foglalkozzon a gyerekkel. Elvégre még csak hat éves. Az én mostoháimnak az apjuk új felesége teljesen kisajátította az apát, olyannyira, hogy most már a gyerekek nem is beszélnek velük. (igaz, az enyéim már felnőttek) De a lényeg az, hogy láttam már tizenéves fiút sírni, mert hogy az apja nem szereti, az miatt a mocsok új felesége miatt. Választhatsz. Kiutálod a gyereket, vagy a fentiek közül választasz. Vagy szétmentek. Viszont a "válassz a gyereked, és köztem" szöveg biztos, hogy nem fog jót eredményezni.
2014. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző de sajnos gyerekes férfit választottál párnak, az pedig ezzel jár.
2014. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző egyáltalán, de sajnos tőle sem várhatod el, hogy csak havonta vagy ritkábban találkozzon a gyermekével, így az ő részéről is jogos, hogy minden hétvégét hármasban akar tölteni.


A gyerekes férfiak ezzel járnak, ezt vagy most elfogadod, vagy továbbállsz.

2014. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Feladni semmikép nem szeretném. Soha nem kérném, hogy válasszon! Mindenképp alkalmazkodni fogok ehhez a helyzethez! Abban bízom hogy idővel úgyis kialakul minden, főleg majd ha összeköltözünk, akkor könnyebb lesz.
2014. febr. 23. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető az igényed, de az övéké is, hogy az apja meg a fia együtt legyenek. Fordított helyzetben mint elvált anya te is szeretnéd, hogy a fiad legyen az apjával és az ne csajozzon.

Viszont az is egyértelmű, hogy ki a fontosabb: a fia 20 év múlva is a fia lesz, te meg lehet, hogy a nevére sem emlékszel.


Ez az a helyzet, hogy vagy elfogadod vagy megszöksz.

2014. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó azért az arany középutat egy idő után megtalálható. Normális szülő nem log napi 24 órát a gyerekén akár mennyire szereti.
2014. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6.: de az apuka nem napi 24 órát lóg a gyerekén, hanem 2 hetente valószínűleg 1x 24 órát + pár órát péntek érkezés után és vasárnap indulás előtt... Én ezt nem gondolnám betegesnek (mivel feltételezem péntek ha 4-5-ig dolgozik, akkor este ér haza, és még a gyermekért is el kell mennie, vasárnap meg délután megy vissza a legtöbb ember már - szóval összvissz szombat "lóghat" a gyerekén).


Nagyon szar ez így, mert mindkettőjükkel csak ilyenkor találkozhat, és ugye kapcsolatból lehet még ezer másik, de fia csak egy van.

2014. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fia is lehet még ezer:)

Na jó viccet félretéve, akkor is meglehet találni, hogy mind jól érezzék magukat.

2014. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az aranyközép út az, amit nem tudjuk hol van?
2014. febr. 24. 06:02
 10/10 timeamagdolna válasza:

Bocsánat, kívülálló vagyok, de egy félmondat nagyon megütötte a fülemet, ami senkinek nem tűnt fel? A párjáról úgy érzi, hogy ő az, aki "nem igazán szereti ha 3-asban vagyunk"

Szerintem nem a kérdezőnek kellene jó tanácsokat adni, hanem a párjának. A gond talán csak annyi, hogy nem tudja összeegyeztetni az anyai és a szerelmi énjét?

(Sajnos ezt a "hibát" én is elkövettem, egyedül is maradtam a gyerekemmel.)

2016. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!