Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudjuk elfogadni...

Miért nem tudjuk elfogadni egymást olyannak amilyen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Barátnőmmel 1,5 éve leszünk lassan együtt. Olyan gyönyörűen indult minden. Hasonló gondolati-érzelmi világ, színház, filmek, irodalom iránti szeretet, hasonló érzelmi kitörések, időnként düh, harag, félelem, lehangoltság. Szinte már az első perctől ahogy megláttam a szikra fellobbant és olyan erősen lobogott, hogy semmilyen szél nem tudta volna ennek a tüzét kioltani. Egyre többet voltunk együtt. Tetszett neki az, hogy kilógok az átlagból, más utakon járok mint a többi, tetszett neki az, ahogyan bánok vele, hogy egyből értem az érzelmi reakcióit. Nem volt baj az időnkénti bizonytalanságom. Egy ideig így is ment ez, aztán ma pont azok a tulajdonságok zavarják, amelyek már az elején is megvoltak ugyan (bár igaz nagyon rossz emberismerő). Ám azért az furcsa, hogy az elején mindent elfogadott tőlem, aztán később pont az a problémája, hogy nem élünk társasági életet, miközben ő is olyan volt az elején. Mindenben változást vár tőlem. De ha valóban ezt teszem, akkor már nem az az ember leszek mint amikor megismert. Ha másokká formálódunk pont az valamilyen szinten önmagunk feladása is, illetve állandó behódolás. Tapasztalt már valaki hasonlót a kapcsolatában vagy ez nagyon egyedi eset? Illetve ki mit tett ilyenkor? Az teljesen normális, ha egy lány időnként teljesen mást gondol, mint mondjuk egy 10 hónappal ezelőtt? Mivel emberi kapcsolatokban van hová fejlődnöm, ezért kérek javaslatokat. Szeretjük egymást, de valahol semmi sincs már úgy, mint régen.
2014. febr. 24. 00:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem léteznek tökéletes kapcsolatok, azzal meg neked kell tisztában lenned, hogy milyen téren nem zavar, ha különböztök.

Pl. ha a legfőbb tulajdonságod, hogy rendmániás vagy, akkor az első randin el kell ezt mondd. Ha a zenére vagy allergiás, akkor a legjobb egy koncerten vagy egy ilyen témájú fórumon ismerkedned. Ha utálod a macskákat, viszont van egy bulldogod, akkor nyilván ez lesz az első amit elmondasz egy lánynak. DE ha már ilyenekkel "szűkítettél", akkor bevállalod azt is, hogy az élet összes többi területén különbözhettek. Ha pl megismerkedsz a kedvenc bandád koncertjén egy lánnyal, már megvan, mire fogtok lazulni esténként, de lehet hogy utálja a kajákat, amiket szeretsz, lehet hogy nem enged cipővel a lakásba, lehet hogy szélsőséges politikai nézetei vannak, mittudomén.

Szóval ahhoz, hogy minden stimmeljen, kb. egy teszttel kéne beállítanotok egymásnak, mint egy társkereső oldalon, dehát ez minden, csak nem romantikus vagy sorsszerű, és még ígyis lehet, hogy idegesít mondjuk a hangja, vagy hogy felemás zoknit hord babonából, vagy bármi ilyen.

Szóval, ha leírod az 5 tulajdonságot, ami leginkább jellemző rád és fontosnak tartasz, és ezek stimmelnek, akkor nagyobb eséllyel tűritek meg egymást, de egy kapcsolatban nem megtűrni kell egymást, hanem szeretni, az meg minimum annyira jellem és kisugárzás, mint szokások vagy ízlés kérdése.

2014. febr. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ismét igazat adok. Viszont az a furcsa, hogy a pszichológiai teszt alapján rengeteg közös vonásunk van, ami a habitusunkat illeti.

Nem is itt van a probléma. De ő például néha szeretne inni vagy vizipipázni és ezt az élményt megosztani velem. Nekem semmilyen káros szenvedélyem nincs, nem is volt. Az alkoholnak még a szagát sem bírom elviselni. Egyszer nagy nehezen megittam egy boros kólát, talán két órába tellett annyira borzalmas volt. Tudom ez nagyon idiótán hangzik, de tényleg így van. Igen, valóban zenében is ő elhallgatná a metált, a rap-et, még a diszkót is, én rock, blues, jazz. Vagy például ő racionális én meg idealista. Két lábbal a földön jár, én pedig szeretek elmerengeni dalokon vagy verseken.

Vagy például ő nem érzi magát nőnek mellettem, mivel több dominanciát várna el és önállóságot. Ilyen dolgok merültek fel a hosszabb együttlét során.

2014. febr. 24. 03:02
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
Íííí, hallod, most nem bántásból, de ha te tényleg 31 vagy, és ez az első párkapcsolatod, meg ilyen vagy, ahogy ide írogatsz, akkor szerintem a barátnőd most jutott el odáig, hogy rájött miért is vagy te a "maradék" típus. Ennyi idősen ezt már így hívják, főleg, ha még rendes kapcsolata se volt előtte az illetőnek... Szerintem a barátnőd azt hitte, hogy kapott igazi férfit stb. de helyette kapott egy 31 éves testbe zárt 20 éves bölcsészt, és ez elég nagy csalódás mikor rájön az ember..
2014. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Felszállt a rózsaszín köd.

Az elején, ameddig elvakultan szerelmes, csak a jót veszi észre, és mindent megszépítve lát.

2014. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogy léteznek-e tökéletes kapcsolatok? Ez attól függ, hogy mit értesz tökéletes alatt.

Ha azt, hogy minden magától, szó nélkül problémamentesen megy, akkor gyakorlatilag valóban nincs.

De ha azt, hogy ha fel is merülnek problémák, azt természetesen meg lehet oldani, akkor léteznek.

2014. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tényleg annyi vagyok. Igazad is lehet, mert mindig idősebb barátai voltak és azok valóban másként viszonyultak dolgokhoz vagy másként viselkedtek. Én nem tagadom, hogy koromhoz képest van még fejlődnöm hová. Végül is fel kell már nőni, nem igaz? De mindig szerettem a világra való gyermeki rácsodálkozást. Az, hogy nem értek a gazdasághoz, politikához nem azt jelenti, hogy nem tudnék benne fejlődni. Sokkal inkább kiépít az ember maga köré egy falat, amit aztán nem bont le, mert fél a külvilág sérüléseitől, sebeitől. Azaz valóban zártabb vagyok, mint az átlag, de szerintem oka van. Annyit csalódtam már az emberekben, emberi világban, ezért lepelbe burkolóztam vagy burkolózom. Tudom nem ez a megoldás, de igyekszem fejlődni, hogy más ember is lehessek. Igen, valóban most jött rá dolgokra.
2014. febr. 24. 11:05
 17/18 anonim ***** válasza:

Az emberek változnak, az igények is, a szokások is. Nem kell túlbonyolítani, és még ha unalmasan vagy átlagosan is hangzik, akkor is így van. Másra vágyik, rájött, hogy csak egy ideába szeretett bele anno. Tudod, van ez, hogy az édibédi maciból hogy lesz évek múlva rohadt, kövér disznó.

Mindkét fél hibás ebben. Amikor észreveszem, hogy ami régebben vicces volt a páromtól, ma meg már unalmas, igyekszem az életünket másfelé irányítani, másféle beszélgetéseket folytatni, máshová kimozdulni, más dolgokat csinálni. Ő is észreveszi ezt, és másféle vicces dolgok jönnek tőle. Ő mindig érdekes marad, és valahol én is. Az élet baromi hosszú, főleg, ha két ember együtt éli le azt, mindig van valami új felfedeznivaló a másikon, csak törekedni kell egymás megismerésére. Szüleim 35 éve házasok, de anyukámtól mai napig hallom, hogy "apád mindig meglep valamivel a tulajdonságait és szokásait illetően"...

Szóval ha vannak más vágyai, talán légy nyitott rájuk, kiderül, hogy az a lány is szimpatikus, akivé később válik. És fordítva.

2014. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Soha többé semmi nem lesz olyan mint régen,ezt felejstd el és ha már sikerült ezt elfogadni akkor légy boldog a jelenben.Nekem is idő kellet hozzá hogy elfogadjam a kezdeti lángolás,ujdonság varázsa elmult,a férjem dolgai egyre jobban idegesitettek de végülis sikerült elfogadnom,megszoknom az uj helyzetet.Mivel nem tudtam elképzelni a párom nélkul az eletemet ugy alakitottam hogy vele lehesek boldog.12éve müködik.31N
2014. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!