Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság, család szerelem...

Házasság, család szerelem nélkül? Szerintetek működhet így?

Figyelt kérdés

Másfél éve van valakim, és megkérte a kezem. Nem igazán tudom, mit válaszoljak neki.

Jól megvagyunk, nagyon kedves, vicces, okos, a tenyerén hordoz, szeret, tisztel, és a szex is nagyon jól működik közöttünk. Az a baj, hogy én nem vagyok szerelmes belé. Szeretem emberileg, mint egy barátot kb, illetve annál azért több a dolog, mivel szexuálisan is vonzódom hozzá. Tisztelem, az értékrendünk is megegyezik, igazából kívánni se lehetne jobb kapcsolatot. Csak az a rózsaszín köd nincs meg, és nem is volt soha. Kb azt érzem iránta, mint amit azok érezhetnek a párjuk iránt, akik már 20-30 éve házasok. És tanácstalan vagyok, hogy beleugorjak-e így egy életre szóló dologba.

4 éve vagyok szerelmes valaki másba, és ez az érzés sosem fog elmúlni. Nem 18 éves tinilány vagyok, és nem az volt az első kapcsolatom/első nagy szerelem az életemben. Az eszemmel tudom, hogy az a kapcsolat nem volt jó nekem, és ha az ex könyörögne, akkor sem mennék vissza hozzá. De ettől még maga az érzés nem múlik el, és úgy tűnik, nem is fog soha.

A párom tisztában van ezzel, sosem hazudtam neki az érzéseimről, és még így is engem akar. Tudom, hogy szép, nyugodt, boldog életünk lenne együtt, csak hát tényleg fogalmam sincs, hogy a szeretet, megbecsülés elég alapja lehet-e egy házasságnak hosszú távon. Ti mit gondoltok?


29 N



2014. febr. 26. 14:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Értem én 7 es voltam :)
2014. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

#10,

nem, nem ultimátum. :) Csak megbántani vagy elbizonytalanítani sem szeretném, arról nem is beszélve, hogy lassan szeretnék/szeretnénk gyereket is, jó lenne legkésőbb 30 évesen szülni, szóval ideje lenne döntenem, hogy elkötelezem-e magam mellette egy életre. :)

2014. febr. 26. 14:36
 13/43 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy várjatok még egy kicsit. Tudom, a gyerek kérdés is itt van, de szerintem ha nem 30, hanem 31 évesen szülsz, az sem lehet olyan nagy tragédia. Persze ez csak az én véleményem.
2014. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem, valóban múlandó, de nekem édesapám annak idején azt mondta, csak szerelemből szabad házasodni.


Mondjuk én nem tudom elképzelni, hogy olyasvalakihez vonzódjak szexuálisan, akibe nem vagyok szerelmes, de ez én vagyok.


Szerintem is várjatok még. 30 évesen szülni pont olyan, mint 31 évesen.

2014. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz szerelmes valakibe, ha szakítottatok, és nem is tudnál vele élni. Ez is elég elképzelhetetlen, vagy magadat csapod be valamiért. Idővel, ha nem tartjátok a kapcsolatot közönybe fullad az egész óhatatlanul. Vagy találkozzatok sűrűn, hogy a valóság lépten-nyomon "pofán csapjon" vele kapcsolatban... Aztán nyitott leszel erre a párodra is érzelmileg.
2014. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

#10-es vagyok


Amiket írsz, nekem hiányzik valami belőle, annak ellenére is, hogy én egyáltalán nem vagyok szentimentális alkat :) Azt is teljesen megértem, hogy megy az idő, család kell. De ha jönnek a gondok? Gyereknevelés, napi problémák, akkor is tudsz majd olyan elnéző lenni vele szembe, mintha anno lángoló szerelemmel szeretted volna?


11 éve vagyok a férjemmel és 1-1 komolyabb vita, veszekedés után mindig úgy tudok lenyugodni, hogy belegondolok, hogy mennyire szeretem! Persze gondolom ez is más mindenkinél, de abban biztos vagyok, hogyha kevésbé szerettem volna, akkor kevésbé lennék elnéző vele.

2014. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Fèlö,hogy jön egy harmadik,aki "visz mindent".De ez sem biztos,mert ahhoz neked is akarni kell.

Sajnos èm nem tudok neked okosat mondani,de müködhet is a dolog.

Nekem volt 8èvig tartó se veled se nèlküled kapcsolatom. Azt gondoltam senkit nem fogok igy szerteni.Majd hirtelen vège lett,mert kiszerettem belöle.Egyik napról a màsikra nyilt ki a szemem.Volt pàr kapcsolatom utàna,ès jött a szerelem.Olyan szerelem,amit leirni nem tudok!Sokkal erösebb mint az elsö.Mindig csak erösebbè vàlt hosszû idön àt.Màr 8ève vagyunk együtt,van egy babànk is.Viszont a szerelem màr règ nem olyan.Szeretem,jól megvagyunk stb.Nèha èrzek szerelmet is,de nem olyan mint volt akkor.Ez nagyon szörnyü,mert azt hittem az örökkè tart.Gyakran eszembe jut a màsik fiu,h mi lehet vele.Nem müködne,nem is akarnàm,de nèha màr többet gondolok rà,mint kène.Lehet csak illúzió?

Nem tudommièrt irtam le,de hàtha tanulsàgos neked.

2014. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm úgy él 15 éve házasságban, hogy a volt párjába szerelmes (ő meghalt), de a férjét is szereti, csak nem úgy.

Látom rajta hogy szenved - ezzel van tele a fb üzenőfala. Kicsit kezd átmenni a dolog szánalmasba.

Ez az ismerős NEM boldog, de 2 gyerekük van, akit nem tudna a 4 vagy 6 órás melójából eltartani. Főleg, hogy a hobbija is sokba kerül havi szinten. A férje meg ezt finanszírozza.

2014. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Évszázadokon keresztül jól működtek olyan házasságok, amik szerelem nélkül köttettek. Ez csak a te elhatározásodon múlik. Arra sincs semmi garancia, hogy ha valaki szerelemből házasodik, akkor az működni fog, vagy akkor nem üthet be új szerelem.
2014. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem tudom elképzelni, hogy az a bizonyos rózsaszín ködös szerelem bárkivel is tarthatna életen át. Szerintem, ha az említett nagy szerelmeddel húznál le ezután 10 évet, vele is elmúlna a "rózsaszín köd". Én nem hajkurásznám ezt a "ködöt", mint célt, de mindenki maga tudja.


Szerintem is érdemes még adnod egy évet a jelenlegi kapcsolatodnak, várva a házassággal. Nekem most két éve van párom. Mielőtt őt megismertem, nagyon csúnyán ért véget egy előző kapcsolatom, amiben fülig szerettem a másikat, igazi rózsaszín köddel. Hatalmas csalódás volt a vége. És sokáig bármit is tett a mostani párom, egyszerűen tudattalanul ugyan, de húztam közénk egy falat. Minden érzést sokkal kisebb intenzitással éltem meg. El kellett telni 1,5 évnek, hogy ez változni kezdjen, és most egyre erősebbek az érzéseim. Van, amikor tényleg az idő nem az érzések ellen, hanem azoknak dolgozik.


Az is igaz, hogy én most sem vagyok szerelmes a jelenlegi páromba a szó szoros értelmében, és tudom, hogy soha nem is leszek az. De ha ő kérne meg, nem gondolkodnék egy percet sem, mert tudom, hogy ő kell. Nincs rózsaszín köd, de van fizikai vonzalom és szikra, és vágy, és sok olyan pillanat, ami miatt ez jóval több köztünk, mint pusztán emberileg szeretni egymást.


Szerintem, ha mélyen magadba nézel, akkor érzed azt, hogy ki az, aki kell neked "szerelem" nélkül is, mert boldog lennél vele.

2014. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!