Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság, család szerelem...

Házasság, család szerelem nélkül? Szerintetek működhet így?

Figyelt kérdés

Másfél éve van valakim, és megkérte a kezem. Nem igazán tudom, mit válaszoljak neki.

Jól megvagyunk, nagyon kedves, vicces, okos, a tenyerén hordoz, szeret, tisztel, és a szex is nagyon jól működik közöttünk. Az a baj, hogy én nem vagyok szerelmes belé. Szeretem emberileg, mint egy barátot kb, illetve annál azért több a dolog, mivel szexuálisan is vonzódom hozzá. Tisztelem, az értékrendünk is megegyezik, igazából kívánni se lehetne jobb kapcsolatot. Csak az a rózsaszín köd nincs meg, és nem is volt soha. Kb azt érzem iránta, mint amit azok érezhetnek a párjuk iránt, akik már 20-30 éve házasok. És tanácstalan vagyok, hogy beleugorjak-e így egy életre szóló dologba.

4 éve vagyok szerelmes valaki másba, és ez az érzés sosem fog elmúlni. Nem 18 éves tinilány vagyok, és nem az volt az első kapcsolatom/első nagy szerelem az életemben. Az eszemmel tudom, hogy az a kapcsolat nem volt jó nekem, és ha az ex könyörögne, akkor sem mennék vissza hozzá. De ettől még maga az érzés nem múlik el, és úgy tűnik, nem is fog soha.

A párom tisztában van ezzel, sosem hazudtam neki az érzéseimről, és még így is engem akar. Tudom, hogy szép, nyugodt, boldog életünk lenne együtt, csak hát tényleg fogalmam sincs, hogy a szeretet, megbecsülés elég alapja lehet-e egy házasságnak hosszú távon. Ti mit gondoltok?


29 N



2014. febr. 26. 14:09
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

A 32-es válaszoló és Miquel (vagy ha Miquel nem magáról beszél, akkor az, akit ő mélyérzésűnek nevez), ők lennének a szenvedélyesek, érzelemgazdagok, akik nem elégednek meg azzal, hogy jól megvannak valakivel, hanem kellenek nekik az érzések, a vonzódás a másikhoz, az igazi szerelemből fakadó becézések, ölelések. Ez is biztonság! ÉRZELMI BIZTONSÁG. Sőt éppen ennek hiányában éreznék magukat állandó BIZONYTALANSÁGBAN. Hiszen ha nem szerelmes belém a másik, akkor vajon meddig leszünk meg olyan jól, meddig marad velem, majd szembe jön vele, akibe beleszeret és ennyi a kapcsolatnak?


A 34-es vagy 24-es pedig úgy van vele, hogy nem kell neki a szerelem, szenvedély és minden kapcsolódó jó érzés, neki az kell, hogy jól el legyen valakivel, és annak jelenléte, illetve gondolom hogy a jelenlétére a másik ígéretét kéri... Neki az a biztonság, hogy valaki akivel nem szerelmes, azt ígéri, hogy vele lesz.

Nincs ezzel se baj, de azért megérthetné a 34-es, hogy van akinek nagyon is fontos az érzelmi biztonság.


A rózsaszín ködön pedig kár ennyit lovagolni. Nem minden szerelem csak egy rózsaszín köd. De nyilván akinek az első r.köd annyira balul sült el, hogy többé határozottan elzárkózik ettől, az sosem fog átélni igazi és tartós szerelmet a későbbiekben sem. Egyébként mivel az első r.ködök mindenkinél tini kor körül szoktak bekövetkezni, ezért az esetek nagy részében ez valóban nem sikerül. Felnőttebb fejjel 25-30 éves kor után pedig jóval jobbak az esélyek, hiszen akkorra az ember már ügyesebben szelektál.

Ekkor már tartósak tudnak lenni az őszinte szerelmek... És egyben nevetséges is r. ködnek nevezni. Aki nem tud szerelmes lenni, nem tud minden jó és rossz tulajdonságával elfogadni valakit, csak hazavitel és kipróbálás után, az soha nem lesz biztonságban érzelmileg.

2014. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
Na ide elkelne a Csernus! Úgy őszintén 30 évesen miért akarod elbaszni az életed? Egy megalkuvó gyáva nyúl vagy, ébresztő! Ha már a házassági szándékodat megkérdőjelezed az már egy nagy szar, de te tudod. És a gyerek sem egy Projekt, ahogy írtad ez szánalmas. A kutyámat jobban szeretem, mint te ezt a pasit. Fikarcnyi érzelmet sem érzek ki belőled, max fasza, hogy valaki megad mindent! A pasidnak is nagy gondja lehet, ha így bevállal.
2014. máj. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Utolsó kicsit nyersen fogalmazott ,de lényegében egyet kell ,hogy értsek vele ! Ez a kapcsolat több sebből vérzik ..és nem csak nálad .
2014. máj. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!