Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képesek elviselni egymást...

Hogy képesek elviselni egymást azok, akik évek óta együtt élnek?

Figyelt kérdés
Az ember társas lény, de valljuk be, hogy elég hamar elegünk lehet egymásból. Én alapból egy "magányos farkas" típus vagyok és pár óra együtt töltött idő után már menekülök a társaságból. Viszont nem értem azokat, akik éveket töltenek el együtt, úgy, hogy mindennap találkoznak és sok időt töltenek el. Vannak nagyon kedves ismerőseim, de biztos vagyok, hogy ha együtt kéne élnünk, kitépnénk egymás szemét. A családom az más tészta, mert az mindig is volt, abban nőttem fel, de néha ők is kiborítanak. Hogy tudják elviselni mégis egymást ennyi idő után is? (házastársra vagy barát/barátnőre értem) 19/L

2013. máj. 7. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Ezt csak akkor tudod majd megtudni, ha szerelmes leszel. :)
2013. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
mármint hogy fogod megtudni :)
2013. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Majd megtudod ha valakit igazán szeretsz.

Olyankor napi 24 óra sem elég a másikból.

2013. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Alkalmazkodóképesség, tisztelet, szeretet, közösségi szellem. És visszább kell venni az egóból. Hát így. :)
2013. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

19 évesen még én is "magányos farkas" voltam, hiába volt éppen "komoly" kapcsolatom is akár. Szerettem egyedül lenni, élveztem az együtt töltött időt.


25 évesen már nem hiányzik az, hogy egyedül éljek. Azzal élek, akit szeretek, és imádom, hogy velem van minden nap, és viszont. Persze, néha igényli az ember a külön programot, egyedüllétet egy pár órára, esetleg 1-1 napra, de többet nem nagyon.


Tényleg, ha egyszer igazán szerelmes leszel, majd megérted :) Az idő során meg egyszerűen hozzászoksz ahhoz, hogy ott van ő, és már hiányzik, ha nincs. Ha gondolsz valamire, ha mondani akarsz valamit, ha történik valami, ő az első, akihez fordulnál. Furcsa érzés az évek után, amikor épp nincs ott.

2013. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz rá válaszolni, mert úgy tudja az ember, ha már tapasztalta. Ilyen idősen pont ugyanezt kérdeztem, most meg már öt éve együtt élek a férjemmel. Arra megfelelő személlyel együtt lehet élni.
2013. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
az nem igaz, h ha szerelems vagy, akkor úgy megy az együttélés, mint a karikacsapás. az is kell hozzá bőven, amit a 4-es írt. vagy a szabadságot választod és egyedül élsz vagy a párkapcsolatot és megtanulsz kompromisszumokat kötni. az viszont tény, h ha őszintén szeretsz valakit, akkor nem esik nehezdre alkalmazkodni, mert sokkal jobb vele élni, mint nélküle :)
2013. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Az ember élete során folyamatosan fejlődik és bizonyos kor elérésével másképp látja a dolgokat.Ennyire egyszerű:) Kinél előbb, kinél később jön el az igénny bármilyen változásra.19 évesen teljesen normálisan gondolkodsz, most ennek a korszaknak van itt az ideje.Később meg másra lesz igényed.Persze van akiben előbb megérik az igény bizonyos dolgokra, másokban később, egyikkel sincs semmi baj.

Bennem pl közel 30 évesen érett meg az igény, h megtanuljak kötni, varrni, 28 évesen kezdetem nőiesebben öltözködni, szoknya, magassarkú, egyéb.Ez csak egy példa.Volt időszakom mikor nekem is egyedül volt jó élni, aztán meg társra, családra vágytam.Van időszak mikor az ember állandóan bulizna, van amikor már nincs kedve kimozdulni:)Számos példa van erre az élet minden területéről.

Egyébként az embernek ugyanúgy szüksége van időnként egy kis egyedüllétre, feltöltődésre, ez is normális.Ha valakivel együtt élsz akkor sem vagytok összenőve, nem vagytok együtt a nap 24 órájában.Meló, barátok, sport egyedül vagy másokkal, ilyen-olyan hobbi, kikapcsolódás is van amit nem együtt csináltok.Este meg összebújtok, beszélgettek stb:) Mindent meg lehet oldani csak akarni kell:) ersze az együttéléshez tolerancia kell, ez kialakul ha szereted akivel együtt élsz és teljesen normális, természetes lesz, hogy ugyanott éltek.Attól még lehet mindenkinek egy kis tere magára:)

2013. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ezek szerint vannak olyanok, akik sosem lesznek képesek sokáig együtt maradni bárkivel is, mert egyszerűen nem képesek alkalmazkodni máshoz vagy ez mindenkibe bele van valamilyen módon kódolva? Egyáltalán az ember természetes viselkedésébe beleillik, hogy huzamosabb ideig egy valakivel éljen?
2013. máj. 7. 15:24
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
Hosszú távon csak szerelemmel,majd,szeretettel lehet együtt élni.Nincs szó semmiféle kompromisszumról.
2013. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!