Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy félvállról...

Az normális, hogy félvállról vesz kb.13 órányi, részben éjszakai vezetést?

Figyelt kérdés

A párom közölte, hogy egy ismerősének segíteni fog azzal, hogy elmegy vele Münchenbe elhozni egy másik autót. Odafelé felvéltva fognak vezetni, visszafelé két autóval jönnek. Egy út cirka 9 óra, ha odafelé feleznek, az kb 13-14 óra vezetés úgy, hogy egy részét hajnalban teljesítik, tehát még csak ki sem alusszák magukat.


Ez szerintetek nem sok? Mert én nagyon felhúztam magam, hogy ilyet bevállal egy - inkább nem is mondanám milyen "felelőtlen" - haverjának (aki egyébként volt, hogy röhögve ment 160-nal éjszaka, városon belül, biztonsági öv nélkül és sajnos én is az autóban voltam).


2014. febr. 26. 23:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Autópályán vezetni közel sem olyan fárasztó, mint a városban.. A sebességre és a követési távolságra oda kell figyelni, de azért nem vészes. Én minden hónapban megyek Eindhoven-be, 1300 km, nem vészes tényleg.


Az viszont, hogy 160-al ment városon belül hatalmas felelőtlenség.. Ott bármikor előugorhat egy gyalogos,eléd fordulhat egy kocsi..

2014. febr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%

160-al városban menni aljasság, attól az embertől más is kitelik.


Ki jobban bírja az éjszakázást, ki rosszabbul. Én biztos nem vállalnám be, és sok ismerősnek volt balesete éjfél utáni vezetésből. A párod már kipróbálta egyszer, nem ment neki, most mitől menne. Szerintem igazad van.

2014. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha almos lesz megall! Szerintem is siman teljesitheto. Nem mondom h akarnek ennyit vezetni, de ez nem sok.
2014. febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A haver kérdését most hagyjuk, azzal kapcsolatban egyetértek Veled, kérdező...

A párodat sem ismerem, nem tudom, mennyire fogja megviselni az út s azt sem, képes-e felmérni, hogy mit vállal.


De pusztán 13 óra vezetés nem vészes. Az almáskimaradás nekem már durva lenne, de sokan vannak, aki bírják. A párom egyszer éjszakás hete után (amikor 4 napja nem aludt, csak napi pár órát, azt is rosszul) vezetett le jópár órát, az ugyan nem volt 13, de nem egyetlen éjszakai alvás maradt ki...

Egyébként én pont autópályát nem vállalnék, az nekem rendesen kialudt állapotban is altató, főleg nyáron. Na olyankor iszom energiaitalt, jobb, mint elaludni motoron az autópályán... Álmosan szerintem még az sem hatna, de én nagyon érzékeny vagyok a kialvatlanságra, egyáltalán nem tudok éjszakázni, míg szinte mindenki más képes rá.

Úgyhogy valamelyest megértem az aggodalmadat, de nem tudom, mit tehetnél. Ez a párod döntése, legföljebb a lelkére kötheted, hogy akármi is van, ha nagyon álmos, pihenjen vagy igyon olyat, ami ébren tartja, de ha felelőtlen, akkor sokat nem tudsz tenni, ha nem, akkor tudja ő is, amit kell...

2014. febr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
(13 órányi ? Hát honnan indul ? Budapestről a páromék durván 6,5-7 óra alatt ott vannak kocsival .650 km )Egyébként túldramatizálod .Éjjel sokkal könnyebb vezetni ,jobban lehet haladni .Nem véletlenül akkor indulnak el sokan ,még buszok (azok esti órákban ,hajnalin érkezéssel) Útközben meg lehet állni több helyen .Nem tartom hú de merész húzásnak !
2014. febr. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Münchenbe én is kint vagyok kb. 8 ora alatt (és abban benne van, h az autopálya sokszor be van állva Salzburg és München között) szoval ugy lesz 13-14 ora vezetés, hogy 9 orával számolt a kérdezö, ha azt felesbe vezetik akkor 4-4,5 ora, vissza 9 is ora, 9+4 (4,5).
2014. febr. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A kamionosok, főleg akik otthon töltik a vasárnapot, vasárnap reggel felkelnek, egész nap fent vannak, füvet vágnak, család, stb., esetleg le is isszák magukat. Aztán vasárnap este elindulnak és hétfő reggelre letekernek 9-10 órát 90km/h-val...

Kimutatták már rég, hogy a legtöbb bealvásos baleset, hétfő hajnalban van. Lásd pl. M5!

2014. febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Tulreagalod, nem veszes tavolsag. Ennel sokkal tobbet szoktak menni, na az mar felelotlenseg, de ez nem.
2014. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen vállalható. Néha meg kell állni pihenni, kinyújtózni, meginni egy kávét, enni pár falatot, és lehet menni tovább. Legutóbb elfoglaltság miatt 36 órát voltam ébren. Vezettem is az utolsó fél órában, hazafele. Túl lehet élni. Itt vagyok rá élő példakánt.
2014. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországról indulnak, messzebbről. Vagyis indultak tegnap éjjel. Persze a haver, akinek ugye illik szívességet tenni, olyan emberrel kötött üzletet - gondolom kb. valami török autódíler - aki meg sem jelent, hogy átadja az autót. Erről ennyit, hiába mentek. Talán nem is az út hossza miatt, hanem amiatt lettem dühös, hogy neki tesz szívességet. Azért köszi a biztatást.
2014. márc. 1. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!