Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság vagy élettársi...

Házasság vagy élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés

Lassan már Dunát lehet rekeszteni a témával...-már annyi"ilyesféle"kérdés van itt mint a másik"sláger témáról"Jani bácsiról.


Nézegettem az eddigi"anyagot"...:-)


Ez nem rossz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__3..


KÜLÖNÖSEN A 8. VÁLASZ


Nézze csak meg aki megteheti!


Szerintem itt-a 8-as válasznál van a kutya elásva. Maga a válasz picit"kulturálatlan"de...szerintem igaz!


2014. febr. 27. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem meg nagy baromság a 8-as válasz... A házasság csak egy papír, a szerelem a fontos és, hogy együtt legyek a párommal! Van olyan kollégám aki 15 év együttélés és 3 gyermek után vette el a párját és boldogok a mai napig is. Ma már könnyű elválni is. Nem a házasság/élettársi kapcsolat a kérdés, hanem az elfogadás, őszinte szeretet és boldogság! Ezt meg mindkettőben lehet csinálni, ha tesz érte mindkét fél.
2014. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A házasság ezerszer több, mint egy darab papír, de aki nem akar házasodni, az nem is érti, szóval felesleges elmagyarázni :) Hiába magyaráznám, hogy mi a különbség a konzervbab és a mennyei lakoma között, ha valaki nem hajlandó megkóstolni a mennyei lakomát, csak annak fogja látni, hogy sok kaja tányéron, és különben is a konzervbab is laktat és olcsóbb :D
2014. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Én már voltam házas és most ezerszer boldogabb vagyok egy élettársi kapcsolatban.
2014. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem éppen így van.

Én házasság párti vagyok és fontos is volt nekem.

De anyukámék 20 évet leéltek élettársként, 13 éves voltam amikor összeházasodtak. Nem cigányok, és nem azért nem házasodtak mert nem gondolták komolyan, egyszerűen így alakult.

Nekem nem azért fontos a házasság mert ez örök érvényű garancia, mert ha az élettársi kapcsolat az azért van hogy szétmehessenek akkor ilyen logikával a házasság örök garancia . Szóval nekem nem azért volt fontos. Bár ugyanúgy szerettem előtte is és utána is .

2014. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi 12 év élettársi kapcsolattal és 9 éves gyerkőccel most állunk a házasság kapujában ;) . Nagyon jól megvoltunk eddig is ,de azért szeretnénk megkoronázni a kapcsolatunkat (:!
2014. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Szóval a 8 as válaszoló csak a feketét és fehéret látja, a köztes megoldást már nem. Hiszen nem lehet ráhúzni ezt mindenkire.
2014. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a házasságban van egy plusz, hogy megünneplitek a szeretteitekkel. Mindig jó ünnepelni, egy ilyen dolgot meg főleg. Szerintem azzal van a baj, hogy a két oldal szembe van állítva. Mindenkinek más jó, én meg szeretnék házasodni, más nem.
2014. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Én férjnél vagyok, de nem éreztem a házasság előtti (2 év) együttélést konzervbabnak, a házasságot pedig ahhoz képest mennyei lakomának.


Sokkal inkább egyetértek a 8. válasznak azzal a részével, hogy a "döntés elmaradása". Szerintem találó.

Én azt szoktam mondani, hogy akinek nem számít a papír, aláírja, pontosan azért, mert nem számít, hogy van. Csak az nem írja alá, akinek számít... mert nem akarja magát elkötelezni.


És lehet, hogy manapság bármikor el lehet válni, de nem igaz, hogy ez könnyű dolog. Anyagilag baromi nehéz, és lelkileg is sokkal nehezebb, mint "szakítani".

2014. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként mi is fogunk házasodni, mert az igazival már örömmel fogom tenni, de baba, meg pénz miatt majd egyszer amikor alkalmas lesz majd, a gyűrűket már régen megvettem :-) És büszke leszek ha majd a feleségem lesz, de arra akartam rámutatni, hogy az a fontos kivel élünk! Mert lehet egy házasság is rossz, meg egy élettársi kapcsolat is.
2014. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem teljesen mindegy. Egy élettársi kapcsolatban is lehet boldog az ember, gondolhatja azt komolyan és maradhat hűséges. És egy házasság is lehet boldogtalan, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a vállási statisztikák vagy akár az itt feltett rossz házasságokról szóló kérdések. És hogy a házasság döntés? Lehet. Egy olyan döntés, amely sok esetben az egyik fél, esetleg a környezet nyomására születik meg. Akkor meg mi értelme? És mielőtt belém kötne valaki, hogy biztos savanyú a szőlő, hát nem, házasságban élek 7 éve, amit 4 év együttélés előzött meg.
2014. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!