Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párotok előző kapcsolatából...

Párotok előző kapcsolatából származó gyereknek vennétek ajándékot?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 2 éves kislánya. Nagyon szeretem, noha még csak egyszer láttam. Ma megláttam egy édes dolgot a boltban, egyből ő jutott eszembe és nem tudtam otthagyni, megvettem neki, pont hozzá illő dolog.

Gondoltam, majd legfeljebb úgy csinálunk, mintha az apjától kapta volna, mivel az anya utál engem.

Párom biztos örülni fog és meghatódik, hogy gondoltam rá, de én akkor is kételkedem, hogy jó ötlet volt-e venni neki ajándékot, még akkor is, ha sosem derül ki, hogy tőlem kapta.

Szerintetek?


2009. dec. 11. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet. Mondgyátok meg hogy tőled van a kicsi örömét csak nem akkarja az anyuka tönkre tenni. Idővel és ész érvekkel az anyukának is fel kell fogni hogy van a lánya életében egy felelőség teljes felnőtt aki szereti a lányát csak ez számít.
2009. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg úgy jó, ahogy te gondoltad el. Ha az anya megtudja, hogy tőled van az ajándék, még képes lehet a kicsi örömét is letörni, csakhogy a saját fájdalmán könnyítsen. Jó így az apukán keresztül.
2009. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy elvenné, talán el is dobná, jól mondod kedves 2. válaszoló.

Az nem is baj, ha nem tudja az anya, kitől van, inkább az aggaszt, nem vagyok-e hülye, hogy egy olyan gyereknek vásárolok ajándékot akihez szinte semmi közöm?

Talán csak a saját gyerek hiánya érzett fájdalmat akarom így pótolni...

Bár ez a kislány valóban imádni való és tényleg szeretem így ismeretlenül is.

2009. dec. 12. 00:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán jó ötlet. Főleg, ha így jó érzéssel veszed, nem az a kérdés, hogy á basszus vegyek a kölkének valamit vagy ne..


Kár, hogy ilyen az anyja. :(


A szomszéd kislány idősebb, olyan 7 éves, a múltkor voltam náluk, megmutatta a szobáját és nagyon bizalmasan közölte egy játékra, hogy azt az apa barátnőjétől kapta, mert neki a Peti nem az apukája ám, ő az anya új férje, és apának is van egy barátnője. Tök aranyos volt. :) Remélem eljuttok ti is idáig.

2009. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen, az a csöppség nem tehet róla,h így alakult az élete a szüleinek.a pároddal beszéljétek meg,hogy milyen "címszó" alatt legyen odaadva neki az ajándék.(ha a volt feleség ennyire házsártos)
2009. dec. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, én is vennék. Sőt ha nekem lenne gyerekem örülnék és elvárnám, hogy a párom vegyen neki valamit, mert a gyerek hozzám tartozik, ha én kellek, kelljen ő is.

Ne törődj az anyucival, féltékeny csak, lehet, hogy én sem kedvelném azt az ajándékot amit a volt párom párja vesz, de ha a gyereknek tetszik akkor tartsa meg, ha nem tetszik neki úgy sem foglalkozik/játszik vele.

2009. dec. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A párod így is- úgy is venne valamit a kislánynak, nem? Ha még nem vett semmit, ez az ajándék legyen az, amit majd tőle kap. Egyébként tök jó, hogy így elfogadod a párod gyermekét, sőt még ilyen szinten is gondolsz rá :) Kár, hogy az anyuka túl egyszerű ahhoz, hogy túllépjen a személyes sérelmein....

2009. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szia!Nagyon jó ötlet volt,hogy megvetted! Ne törődj az anyukával előbb utóbb megbékél. De tartsd tiszteletben az érzéseit. Nem tudni-nincs is közöm hozzá-miért alakult ki benne veled szemben a rossz érzés. Te ne sűlyedj le az Ő szintjére hallgass bátran a szívedre úgy mint mikor az ajándékot megvetted!A párod öröme lebegjen szemed előtt.
2009. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Mi az az "édes dolog",mert lehet neked tetszik,de mondjuk anyuka nem akarja pl rózsaszín tütü-be járatni a lányát.

Szerintem meg kellene kérdezni a szülőket,hogy mi az,amire szükség van a gyermeknek igazából.

Hazudni meg nem illik,pláne annak,akit állítólag szeretünk.

Meg kell mutatni a gyermek anyjának,amit vettél,hogy igényt tart-e rá,ha nem,akkor maradjon az apjánál.

2009. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Utolsóval nem értek egyet.

Az eredeti kérdésedre válaszolva: nem baj, hogy ilyen érzéseid vannak, sőt ez kellene a természetes legyen. Ugyanis nem igaz, hogy ahhoz a gyerekhez neked semmi közöd. Hisz a férjed gyermeke!! (Vagy a párodé, nem ez a lényeg.) Ha nem élne az anyja, egyenesen te nevelnéd. Férjed anyjához van közözd? A gyermekéhez méginkább.

Nyilván az anyuka ezt máshogy fogja fel, mert régen ők egy családot alkottak, és ebben a gondolati sémában te vagy a felesleges személy, akihez senkinek semmi köze nem kellene legyen. Innen a kitaszítási ösztöne, hogy így mondjam. Akkor is, ha már szakítottak.

Vedd lazán ezt a dolgot. Érezz csak azt a kislány iránt, amit jónak látsz. Fejezd ki abban a formában, ami az adott helyzetben leginkább kivitelezhető. Ezért gondoltam, hogy jó az ötleted.

2009. dec. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!