Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mellőzik a családokban...

Miért mellőzik a családokban az Évák névnapját?! Az egyetlen névnap, amelyből nincs másik és nem is létezik, mert szentestén van!

Figyelt kérdés
Tucatnyi Mária és sok lehetetlen név, olykor egy napon több is, már az Ádámok is kaptak másikat is, csak az Évák nem. Jól bokán kellene rúgni a naptárak szerkesztőit.
2009. dec. 13. 22:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amugy a hivatalos Ádám 24én van, a szeptemberi csak "kósza".

Öcsém Ádám mégsem utálja a nevét, mi megtartjuk előtte nap, hogy ne érezze úgy, hogy "csak" karácsonyi ajándékot kap.

Amugy nekem sem jobb, 5nap van a szüli meg névnapom között, ráadásul januárban (akkor mindenki le van égve) tehát nekem sokszor tartják egybe a két napot. Na ez a milyen szar már :D

2009. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nevetségesnek tartom, hogy valaki ilyenen megsértődik. Van neki is névnapja és ettől még meg is lehet ünnepelni azt. Önzőség, csak azért, hogy több ajándékot kapjon vagy felköszöntéseket. Biztos gyerek még az illető, nem?
2009. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

hah :) erről Kiss Ádám jut eszembe:

Eeegy nagy ajándékot hoztunk Ádámka! :)


ja, és mi van a Szilveszterekkel, akiknek dec 31-én van a szülinapjuk?

vagy van 1 haverom, aki azért lett László, mert László napon született. na, az milyen kibaxás? :)))


egyébként meg ez legyen a legnagyobb problémátok.


a rokonságban van egy család, akinek a nőtagjai 3 generációban is Éva. nagyi, anya, lány. milyen buli, nem? :)

2009. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ahol mellőzik az Éva névnapot, ott azzal a családdal van a gond, nem a naptárkészítővel. Egymásra odafigyelő családokban még szentestén is megemlékeznek az Évákról.
2009. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, de az Éva azt is megteheti, hogy megkéri a családod, hogy hozzák előrébb a névnapi köszöntést, meghív mindenkit és névnapoznak előző nap vagy előző héten. Hol itt a gond?
2009. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is Éva vagyok, nálunk mindig délelött lettem megköszöntve - délelött volt Éva-nap, este meg karácsony.
2009. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem bunkóságból,de a barátnőd egy kicsit fura, hogy emiatt meg akarja váltotatni a nevét...Valahol egyáltalán nem ünneplik.
2009. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A barátnőm családjában mindenkinek nagy névnapot rendeznek, jó kis bulival, csak neki nem. Régebben volt neki is, de már 15 éves, minek neki, mármint az apja szerint. Azt mondta, hívjam Iréncinek, örökre felejtsem el az Évát. Ha nagykorú lesz, meg fogja változtatni. És ha lánya lesz, az soha nem lesz Éva.
2009. dec. 16. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!