Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a 27 éves lányom!...

Meghalt a 27 éves lányom! Hogyan próbáljam túlélni?

Figyelt kérdés
Péntek este, autóbalesetet szenvedett a barátnőjével, diszkóból jöttek haza. A barátnője is meghalt. Nem ittak, a boncolás kimutatta. Gyorsan mentek, és egy beton megdobta őket, és nekimentek egy oszlopnak. Van a lányomnak egy 2 éves kislánya, azt mondtuk neki hogy anya elutazott. Én még nem tudtam a történteket feldolgozni. Nem tudok aludni, nem eszek, nem iszok, csak cigarettázom. Nem akarom eltemetni a gyönyörű lányom! Kérlek adjatok valamiféle segítséget! Egy elkeseredett 49 éves anya.
2009. dec. 14. 00:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem ez téleg borzalmas. Pobálj meg erős maradni a kicsinek szüksége lesz rád.
2009. dec. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte részvétem, komolyan.. Szerintem miharabb keress fel egy jó pszichológust,mert nagy segítség lesz rád az unokád felnevelésében. A férje hogy viseli? Segítsétek egymást ahol csak tudjátok.
2009. dec. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
A lányomnak nem volt férje, csak a párja, akivel péntek este vesztek össze, és ezért ment el a barátnőjével bulizni. Tőle van a gyerek is. Az utóbbi időkben megromlott a kapcsolatuk, igaz, péntek este adott neki a párja háromszázezer forintot, hogy vegyen gyerekszoba-bútort mert össze akar vele költözni, de közben a párjának van egy másik családja is. Bonyulult kapcsolat, de nem tudom felfogni, hogy a lányom nincs többé! Imádom, szeretem a lányom, nem akarom eltemetni!
2009. dec. 14. 00:36
 4/30 A kérdező kommentje:
Már ma kérdezte a temetkezési hogy mikor szeretnénk a temetést, én mondtam hogy minél tovább húzzuk. Lehet, el sem akarom temetni a lányom, hanem hamvasztás, és hazahozom. Velünk a helye. Csak a párja nem egyezne bele szerintem. :(
2009. dec. 14. 00:38
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom:( Szerintem is jó ötlet a hamvasztás, ha nem egyezik bele, mondd, hogy te ezt szeretnéd, és ettől jobban éreznéd magad. Én is ajánlom, hogy beszélj vkivel, biztos, hogy segíteni fog feldolgozni. Nagyon nagyon sajnálom, hogy ez történt, de fel a fejjel, nem lesz semmi baj.
2009. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, biztosan borzalmakon mész most keresztül.

Ami már megtörtént, azt már nem lehet vissza csinálni (sajnos).


Tudom sovány vigasz, de lebegjen szemed előtt az, hogy a lányod nem ment el egészen. Ott hagyott magából egy részt, egy kislányt, akinek ezek után szüksége lesz rád!

2009. dec. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Először is őszínte részvétem,ez hatalmas,szőrnyű tragédia...Sok vígasztalót nem lehet ilyenkor mondani,meg nem is tudom mit is lehetne igazából,talán csak azt,hogy az élet egyszer véget ér mindenkinek,ez a természetes velejárója...El kell őt engedned,sajnos ez volt az ő sorsa,de a lelkedben mindig veled lesz,próbálj mindig a szépre és jóra emlékezni.Most már a legfontosabb a kisgyerek,próbálj miatta erős maradni és kitartani,tudom hogy közhely,de az idő minden sebet begyógyít és idővel enyhülni fog a fájdalmad.Ha nem sikerül fordulj pszichológushoz,meríts erőt,vígasztalást a családod,barátaid szeretetéből.És ne feledd,hogy habár az ő földi élete most végetért,de egyszer úgyis találkozni fogtok,én hiszek ebben...
2009. dec. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Ne tedd. Temesd el a lányod, bármennyire is fájdalmas. Lehet, hogy nem leszek népszerű, és lehet, hogy fájdalmat okozom ezzel, de az élet megy tovább. A te életed, az unokád élete, a párja élete még tart. Az övé már sajnos nem.

Érthető, hogy te ezt nem akarod tudomásul venni. Azonban a halál az egy olyan dolog, amelyen változtatni nem lehet. Nem tudod megfordítani, hogy újra éljen és újra veletek legyen. Bármennyire fáj, el kell őt engedned. Nem most, még van idő "vele lenni". De nem építheted az elkövetkező életed annak, hogy őt gyászold, hidd el, a lányod sem várná ezt el tőled. Ő azt szeretné, hogy folytasd azt, amit ő már nem tud, hogy megvalósítsd azokat az álmokat, amelyeket ő szövögetett, de neki ez már nem adatott meg. Ehhez pedig nem módszer és nem megoldás az élethosszon át tartó gyász. Nem javaslom, hogy őrizd az urnáját, mint egy ereklyét, hiszen úgy méginkább nem fogod tudni elengedni. Pedig idővel erre lesz szükséged.

Most még tartsd magadban, de temesd el. Nem attól marad ő veled, hogy egy ereklyét, egy urnát őrizel tőle. Hanem attól, hogy emlékezel rá és éled tovább az életed, küzdesz azokért a célokért, amiért ő is küzdött. Van egy két éves unokád és az unokának van egy édesapja. Nehéz lesz, de a gyermeket fel kell nevelnetek, méltón elő kell készíteni az életre, hiszen az édesanyja is ezt szerette volna.

Kiszámíthatatlan, hogy mit hoz az elkövetkező pillanat. Hiszen egyszer elvesz, másszor pedig ad. Soha nem tudhatjuk, hogy mi következik. Az élet "igazságtalan". De egy jellemzője van: folyamatosan halad.

Most neked egy pillanatra meg kell állni, de ez a pillanat ne tartson örökké. Őrizd meg emlékét, zárd szívedbe őt, de ne zárd a szekrényedbe, ne zárd a szobádba.

2009. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen sajnálom. El sem tudom képzelni milyen szörnyű érzés lehet.. egy anya számára ez rettentő fájdalom lehet.

Azonban ott van az unokád, akinek szüksége lesz Rád. Ebben biztos vagyok.

Ismerek olyan családot, ahol a nő hazavitte a férje urnáját. Még a gyerek életére is nyomasztólag hatott. Sokkal szebb egy fénykép, ami emlékeztet rá és ami előtt gyertyát gyújtasz az unokáddal.


Erre gondolj most! Neki szüksége van Rád! Elvesztette az édesanyját.. összeköt benneteket ez a hiány és szeretet.

Engedd el azt, aki már nincs, de emlékezz rá. És az unokádban is őrizd az Édesanyjáról az emlékeit.

Hidd el, hogy nagyon hálás lesz érte..

2009. dec. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg az unokádnak, hogy meghalt az anyukája. Máshogy állnak hozzá a kétévesek! Ha te megadod mindazt a szeretetet, amire neki szüksége van, nem fogja tragikusan érinteni, mert nem lesz érzelmi űr a kicsi szívében. Csak ne állítsd be neki nagyon tragikusan, mert attól fogja azt gondolni, hogy ez valami szörnyűség. Most még mindent elfogad úgy, ahogy tálaljuk neki.

Megértelek és részvétem. A kicsinek óriási szüksége van most rád! Te vagy az egyetlen személy, aki biztosítani tudod neki azt, hogy ez a szörnyűség neki ne legyen törés. Szeressétek egymást!

2009. dec. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!