Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elakarok menni itthonról. Mit...

Elakarok menni itthonról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt kezdődött minden, a bácsikám halálától számítva, azóta folyamatos balszerencsétlenségek vannak a családunkban... a szüleim veszekednek, anya rajtam tölti ki a dühét (van egy nővérem is, vele ezt nem csinálja), és azon kívül minden bizonyíték nélkül vádolja a nagymamámat, hogy tönkre akarja tenni az életét. El akarok menni, ezt már nem bírom! Mit csináljak? :/


13/L



2014. febr. 10. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Olvasd el az "alattad" kiírt kérdést és ne hisztikézz.. :(
2014. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, tényleg romlik itthon a helyzet, és ezt már nem bírom idegekkel... próbálok pozitívan hozzáállni, de nem megy.
2014. febr. 10. 19:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, tény, hogy az "alattam" lévőnek rosszabb dolga van, de mindenkinek az a legnagyobb problémája, ami éppen neki van.
2014. febr. 10. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Segíts otthon anyukádnak, talán ha kevesebb a dolga, kicsit kipihentebb lesz, nyugodtabb lesz. Ülj le vele beszélgetni, de ne csak a saját panaszaidat áraszd rá, hanem hallgasd meg őt is.
2014. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

13 éves kislány vagy, mégis hova mennél?

Vér nem folyik, a szüleid engedélye nélkül pedig maradsz a sejhajodon.


Inkább tanulj meg helyesen írni!

2014. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sosem mondom el neki, ha problémám van, de én gyakran megyek oda hozzá, hogy meghallgassam, azt, amit ő mond, mégsem segít. Nem számít, hogy mennyire vagyok vele kedves, mindig talál valami kivetni valót.

Utolsó: Fogalmam sincs, hogy hol nem írtam helyesen, erre direkt figyeltem, hogy ne lehessen belekötni. Másrészt pedig azt én se tudom, hogy hová akarnék menni. Csak eltűnni.

2014. febr. 10. 20:10
 7/11 anonim válasza:
nyugi kis csajszi. hamarosan itt a világ vége. kitartás!
2014. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást, hogy "néma gyereknek, anyja se..."?


Ha nem mondod el nekik, hogy mi bánt, csak hallgatsz, mint egy kuka, akkor mit vársz?

Beszélj!


"Ne haragudj, anya, apa, de ez engem bánt, frusztrál... kérlek, ne nekem panaszkodjatok arról, amiről nem én tehetek! Nem én vagyok a felnőtt, akinek meg kell oldani, hanem ti!"


Egyébként rögtön a címben elrontottad! Az igekötő nem az akarni igéhez, hanem a menni igéhez kapcsolódik, ezért: el akarok menni.

2014. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy évvel ezelőtt nem a problémák kezdődtek, hanem a kamaszkor. :) Az ember ilyenkor sokkal érzékenyebb, mindent magára vesz, még azt is, amit nem is neki szántak. Pl. te úgy érzed, mindig bántanak, a nővéredet meg sosem, de ez valószínűleg nem így van, csak te érzel minden apróságot bántónak. Ez nem baj, hiszen minden kislány keresztülmegy ezen, én minden héten vagy kétszer bőgtem ennyi idősen, aztán elmúlt. :)


Nyugi, 1-2 év, és minden visszatér a régibe, a hormonok megnyugszanak és olyan lesz az egész, mintha nem is te lettél volna az a hisztis csitri. :) Magamról tudom, hogy minden sérelmet valódinak is él meg az ember, így nem is gondolom, hogy te ebben hibás vagy rossz lennél. Inkább csak érzékeny és türelmetlen. Talán anyukáddal érdemes lenne ezt megbeszélni, hogy így érzel, hátha óvatosabban fogalmaz a továbbiakban veled kapcsolatban.

2014. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. A kamaszkorban lehet valami, néha hisztisebbnek érzem magam, mint máskor, és akkor eléggé lekicsinylő tudok lenni magammal. Már próbáltam mondani anyukámnak, hogy túlságosan visszafog, meg próbáltam mondani, hogy ez nekem rossz, de utána mintha mi sem történt volna, újrakezdi.
2014. febr. 10. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!