Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is érzi azt, hogy elszegén...

Más is érzi azt, hogy elszegényedett vagy csak én?

Figyelt kérdés
Lassan alapvető dolgokat sem tudok megvenni, a hiteleimet sem tudom fizetni. Olyan szívesen tanulnék de egy kenyérrevalóm sincs szó szerint. Még az a szerencse, hogy a férjemnek van állása.
2009. dec. 14. 14:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%
He-he! Nekem eddig se volt semmim, így nincs miből elszegényednem. Pedig egyszer azért csak kipróbálnám, hogy milyen az: milliomosnak lenni.
2009. dec. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszem mindenkinek a saját gondja a legnagyobb...

Igen sokan estünk az adóság csapdájába!!

Nagyon kedvező feltételek mellett lehetett kölcsönt felvenni és pár éve még tudtuk is fizetni.De ahogyan nőtt mindennek az ára úgy a fizetésünk (legalábbis az enyém)még csökkent is az elmúlt évekhez képest.

Közalkalmazottként ,nővérként,dolgoztam ám most karácsonyra szép ajándékként közölték,hogy dec.31.-től megszűnik az idősek otthona ahol dolgoztam.

Miért?? Azt mondják nincs elég rászoruló idős ember...Hmmm tényleg???

Nekem is van jelzálog hitelem,személyi kölcsönöm,közben a párom lelépett, igy itt hagyott a kölcsönökkel,kiadásokkal 2 gyerekkel...

Ilyen csóró karácsonyom talán még sosem volt.

Kicsit el vagyok kenődve mert annyira szeretek ajándékot adni és idén nem hiszem ,hogy bárkinek is tudnék...

2009. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

szerintem karácsonykor nem az ajándékok a fontosak. kérhetnék én is akármit, szerencsére anyukámnak van munkája, és meg is fizetik. de tudjátok mit kértem tőle: hogy legyen velem 2 teljes napot, csak rám figyeljen, ne TV-t nézzünk, ne vásárolgassunk. hanem tanítson egy kicsit sütni-főzni, hülyéskedjünk, beszélgessünk, meséljen nekem arról, hogy milyen volt, amikor még kicsi voltam. ezek sokkal jobb dolgok mint ha kapok egy drága ékszert vagy ruhát, vagy bármi olyan dolgot, ami nem szívből jön, hanem csak úgy megvette valaki, aztán nesze!


elmondok nektek egy olyat, ami még a pénztelenségnél is rosszabb: egyszer anyukám átjött hozzám. azt hittem végre együtt lehetünk egész délután, csajnap, ilyesmi :)

aztán rá 2 órára felhívták, h be kell mennie dolgozni. ott álltam a lépcsőn, és sírva kértem, hogy ne menjen, mert olyan jó lenne vele még együtt lenni. :(

2009. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen!Mikor én teherbe estem márciusban,mi sem gondoltuk,hogy ennyire szarban leszünk!Páromnak és nekem volt állásunk és úgymond megvoltunk!Mára odáig jutottunk,hogy én sajnos táppénzen vagyok(40.000 Ft)és a páromnak szeptembertől megszűnt a cége és azóta se talál semmit,pedig már utcaseprőnek is elmenne,csak pénz legyen belőle!Munkanélküliről már semmit sem kap!Így az össz bevételünk már csak az én táppénzem maradt a 100.000-es csekkekre és hitelre!És jön a baba a hónap végén,legkésőbb január elején!Úgy örülök :(

Tényleg nem tudom,hogy mi lesz ezután!Ennyire rosszul még nem álltunk sose és csak rosszabb lesz a helyzet,mert a "válság" itthon még nem tetőzik!

2009. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%
én nem elszegényedtem, hanem tönkrementem. tavaly még két kilót kerestem havonta, idén az éves bevétel nulla, ha nem adnának ennem, már a föld alatt lennék.
2009. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%

tulajdonképpen akkor én is azt mondhatnám,hogy tönkre mentünk,mert párom is 200.000 keresett és még járt ki külföldre is!De így egy kicsit jobban hangzik számomra,hogy szegény lettem!:D

Utolsó elötti

2009. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
59%
mindjárt meglesz a 2. mester diplomám is, elhelyezkedni csak irodai adminisztrációban tudtam, így bár 27 éves vagyok, lehet szeptembertől elkezdek egy nyelvszakot, mert magántanár mindig megél..ha nehezen is..... iszonyú nehéz lesz, de muszáj tanulni, tanulni, tanulni
2009. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%
Én is tanulnék,csak nincs miből...:(
2009. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
78%
Hát mi sem állunk jól.Annak idején egy sopping alkalmával otthagytam 30000 forintot is most meg ennyiből kell megoldanom 4 ember egész havi étkeztetését és ruházkodást.Én sorra megkértem a számláimat részletre,hogy ne kapcsoljanak ki semmit.Tavaly lakást vettünk és bevállaltunk még egy gyereket,erre idén januárban felmondtak a férjemnek.Most alkalmi munkákat vállal én meg el sem tudok menni dolgozni,mert a kicsi most lesz 10 hónapos és nem lehet,de ha lehetne akkor sem tudnék,mert nincs kire hagyni és nincs itt bölcsi sem.Úgyhogy még ki tudja mi lesz....!
2009. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom valaki tesz-e valamit értünk vagy hagyja, hogy tönkremenjen mindenki és alapvető dolgokat se tudjon megengedni magának. Csakhát ez ránt mindent magával.
2009. dec. 14. 18:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!