Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége lassacskán...

Édesapám felesége lassacskán kikészít! Miért csinálja ezt? Hogyan tudnám vele megbeszélni a dolgokat, ha azt hiszi, ő mindent jobban tud és jobban csinál?

Figyelt kérdés

1 éve él velünk, azóta egyre rosszabb a helyzet. Eleinte csak apróbb megjegyzései voltak, ma már gyakorlatilag mindenbe beleszól és semmi nem jó neki. Miért azt főzök, amit, miért mosok, miért nem mosok, miért takarítok, miért nem takarítok, miért zajongunk (ha leesik valami, már a plafonon van)...

Nem vagyok már gyerek, pontosan tudom mik a feladataim, a háztartás vezetésével sincs bajom, bár szerinte semmit nem csinálok elég jól. Az utóbbi időben már azt is szóvá tette, hogy nem jól osztom be a pénzt.

Édesapám próbált vele beszélni, illetve folyamatosan ez a téma, de csak annyit ért el, hogy amikor ő itthon van, visszafogja magát, de ha nincs, bepótol mindent.

Szívem szerint már rég kiadtam volna az útját, de ezt nem tehetem meg édesapám miatt.

Mit tanácsoltok?


2014. márc. 11. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, vannak ilyen emberek. Én azt szoktam az ilyenekre válaszolni, hogy szívesen folytathatod a munkát helyettem, ha szeretnéd. Ha szeretné ő csinálni, akkor tényleg hagyom, tehát nem viccből vagy sértődésből mondom, hogy ha ő akarja, akkor csinálja. A mi családunkban ez a norma, hogy ha nem tetszik neki, csinálja ő.
2014. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem vagy már gyerek miért nem te költözöl el, ahelyett, hogy az ő útját adod ki?
2014. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem meg ki akar túrni.

Próbáld meg az ő szemszögéből nézni a dolgokat.

Ugye ő Apukádat szereti,nem téged.Nem azzal van baja amit csinálsz vagy ahogyan csinálod,hanem hogy te is ott élsz velük együtt.Ezért própál megutáltatni magával.

Tanácsokat csak akkor tudnék adni ha téged meg őt is ismerném.Mondjuk olyan nagy élettapasztalataim nincsen 20éves fiú vagyok,de ebből a pár mondatból amit írtál nekem ez jött le.

2014. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézz rá elkerekedett nagy bociszemekkel, és kérd meg, mutassa meg, hogy is kell csinálni. Aztán hadd dolgozzon ő , te meg pihenj:)
2014. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mumin001 válasza:
A legutóbbi válasz,a boci szem,az nagyon jó! Soká tartott,míg én rájöttem erre. Nálunk nagyon durva dolgok megtörténtek e téren,pedig nem laktunk együtt.Néha úgy éreztem,nem bírom tovább.Az egyetlen megoldás volt számomra,hogy apámmal is megszakítottam a kapcsolatot részlegesen:fél évig nem látogattam,fél év alatt,kb. kétszer telefonáltunk.Azóta kicsit jobb a helyzet.
2014. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!