Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy nyugtatnátok meg...

Ti hogy nyugtatnátok meg magatokat? Vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem tudtam nagyon eldönteni hogy a kérdésemet ide vagy a tanulmányokhoz írjam-e. Végül ennél maradtam. Nagyon félek attól hogy jövőre nem vesznek fel semmi szakközép iskolába. Félévkor az átlagom 3,23 lett azóta már javítottam. Nagyon félek attól hogy nem lesz év végén meg a 3,8-as átlagom (7.-es vagyok) és attól is nagyon félek hogy jövőre (8.-ba) nem vesznek fel szakközép iskolába esetleg egy humán tagozatos iskolába. Nagyon félek hogy csak szakmunkásba vesznek fel és akkor a családom nagyon haragudni/szégyenkezni fog miattam... Kérlek normális válaszokat adjatok mert most nagyon kell a segítség. Köszönöm.

2014. márc. 14. 18:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A szakközépnek még van is értelme, oda szerintem ilyen átlaggal simán felvesznek és akkor legalább lesz egy szakmád is, mert az érettségivel önmagában semmire nem mész.

Ha ennyire nehezen meg kedvetlenül megy a tanulás a humán giminek a világon semmi értelme, azok akkor lehetnek jók ha tovább is akarsz tanulni fősulin vagy egyetemen. Esetedben szerintem ez egyenlőre nem játszik, tehát szerintem az ilyen sulikat felejtsd el. Gondolom nem akarsz ott állni egy szál érettségivel négy év után a munkaügyi központ folyosóján. Mert az önmagában kb. erre elég.

2014. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazából magamnak mindenképp olyasmi munkát tudnék elképzelni amihez kell a kommunikáció. Mert beszélni azt nagyon jól tudok. :)
2014. márc. 15. 00:25
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha jó dumád van, akkor legyél értékesítő. Ha a mai világban bárminek az eladásában jó vagy, akkor sikeres leszel.

Legyen az biztosítás, porszívó, autó, ingatlan, vagy atomerőmű.

2014. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 15. 15:33
 15/15 anonim válasza:
Azért értékesítésből sem lehet mindig megélni. Attól még, hogy jól tudsz beszélni, az embereknek nem lesz rögtön szükségük porszívóra, lakásra stb...
2014. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!