Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már előre félek! Ti mivel...

Már előre félek! Ti mivel nyugtatnátok magatokat a helyemben?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok.A páromnak az előző házasságából van egy 5 éves kisfia,aki meglehetősen hiperaktív.Közös felügyelet van a gyerkőcre,nagyon sok időt tölt nálunk.Nagyon jó a viszony közöttünk,eddig minden figyelmünket neki szenteltük,egyedül nem is tudja lefoglalni magát semmivel,amíg nálunk van,a párommal 2 mondatot nem tudunk váltani.Mióta terhes vagyok,borzasztóan türelmetlen lettem,és félek,hogy mi lesz,mert ő továbbra is követelni fogja tőlem is amit eddig kapott,de én a maximumot szeretném nyújtani a picimnek,mert nagyon sokat vártam rá,és neki én leszek az édesanyja...
2010. aug. 3. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Hiperaktivitásba bele tartozik hogy szellemileg problémája van?


Egy 5 éves gyerek már értelmes, el lehet neki mondani hogy te nem érsz rá mert a tesóval foglalkozol, vagy bevonod a tesó foglalkozásába is. Persze ez minden gyereknél nehéz.


De itt végül is ugyan olyan testvére lesz mintha te szülnél mégegyet. neki ezt kell éreznie.


Nem szabad ilyet mondanod mert te a tiednek lesze az anyja és 100%t akarsz neki adni. Ilyet csak az elsö gyermekeknek tudnak az anyák nyújtani. második gyereknél már nagyon fontos hogy a nagyobbik a tesót jól élje meg.

te elfogadtad a párodat gyerekkel együtt most rajtad a sor hogy teljes testvérként kezeld a nagyot.


Persze ugyan úgy mintha a sajátod lenne vagy is fejedre ne másszon de kirekeszteni sem rekesztheted.

2010. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kirekeszteni,természetesen be lesz vonva a tesó gondozásába is,csak nem tudom,mit fog kiváltani belőle az a helyzet,hogy már nem egyedül ő van a középpontban,hanem osztoznia kell a figyelmünkön.Lehet,hogy nem jól fogalmaztam,természetesen elfogadtam őt,csak én még nem voltam édesanya,és szeretnék helytállni.
2010. aug. 3. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy megfelelően fel legyen készítve a baba érkezésére. Beszéljetek neki sokat róla, esetleg vásárlásnál vegyetek vmit közösen a tesónak. Érezze, hogy ő sem lesz elhanyagolva. Ha nem készítitek fel rendesen, akkor be fog következni amitől tartasz és az senkinek nem lesz jó.
2010. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggodj! Ez termeszetes hogy igy erzed most, de ha meglesz a baba elojonnek az anyai osztoneid, es semmi gond nem lesz. Sajnos a kisteso dolog minden gyerekbol mast valt ki, hiperaktiv vagy sem. Vannak feltekenyebb tipusu gyerekek es vannak akik imadjak a kistesot, de az is termeszetes. Ez is egy jo ut arra hogy megtanuljak, az eletben nem mindig minden ugy van ahogy ok elkepzelik, es alkalmazkodni kell masokhoz is.


Nyugi, minden ok lesz, tuti hogy jo anya leszel, hiszen mar most ezen agyalsz. :)

2010. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató választ,örülök,hogy ilyen megértő emberek vannak itt,akik nem hurrognak le azért,mert túlaggódom a dolgokat!
2010. aug. 4. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!