Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghoztak egy döntést a fejem...

Meghoztak egy döntést a fejem felett. Tényleg szükséges, hogy így segítsek?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt nagyszüleim kötöttek le nekem pénzt a bankban, 1,2 millió Ft-ot, nővérem meg kapott 5 milláért egy lakást. (Már nem is akadok ki, hogy ez így nem igazságos.) Kb 4 éve nyílászáró cserénél a szüleim hozzányúltak a pénzemhez, most kb 800 ezer van belőle. Most megint hozzá akarnak nyúlni, hogy a tartozást kifizessék. Állítólag ha kifizetik a tartozást, hamar "talpra állunk", és 2-3 év alatt visszajön az a pénz. Ez így tök jól hangzik. De! Mindketten rokkant nyugdíjasok, sőt érettségi után én is az leszek. (Nem fejtem ki, az leszek, és kész. Orvosok állapították meg!) Szóval, kicsit félek, hogy ez a pénz nem jön vissza. Persze, jó dolog, hogy segítek a szüleimen, de leginkább apu vette fel a hiteleket, és ő vásárolt be mindenfélét (pl. tv, sz.gép) hitelre. Ők már döntöttek, a pénzt "kölcsön adom". Egyszerűen csak félek. Persze, van egy barátom aki össze szeretné kötni velem az életét, és jól keres, de hát erre nem alapozhatok. Meg amúgy sem akarnám, hogy 100%-osan eltartson. Vívódok, hogy jó ötlet-e. 19L
2009. dec. 15. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
20%

Már ne is haragudj, kedves kérdező, de felháborítóan követelőző vagy!!! És a válaszolók is, nem gondolnak abba bele, hogy az a pénz soha nem volt a Te pénzed, nem Te dolgoztál meg érte! Neked szánták, de most máshogy alakult!!!

Nézd ebből a szemszögből a dolgokat. Nem kéne a markodat tartogatni.

Mondjuk ha annak idején nem avattak volna be, hogy van ez a lekötés, akkor most nem is háborognál itt. Nem is tudnál róla, hogy állítólag megrövidítenek.


Most még könnyen ítélkezel, de amikor neked kell majd egy családot eltartani, rájössz, hogy bizony kénytelen az ember a tartalékokhoz hozzányúlni.

Mit szólnál, ha mondjuk megmaradna a kis pénzecskéd a bankban, viszont egyszercsak mondjuk elárvereznék a házat a fejetek fölül? Vagy csak kikapcsolnák a vízt, a gázt, a villanyt?

2009. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok követelőző. Apu hozta össze a tartozásokat, ő vette fel a hiteleket (mellesleg a féltestvéremnek -bátyámnak- is ő vett sok dolgot hitelre...a "kedves fia" le se szarja, ő meg ráköltött rengeteg pénzt, és most azt az ÉN pénzemből akarják kifizetni) A nagyszüleimtől arra kaptam a pénzt, hogyha lesz lakásom, ők azzal hozzájárulnak. Nem tudom 19-20 évvel ezelőtt mennyibe került egy lakás, gondolom nem volt 6-8 millió.


Perelni eszem ágában sincs, mert tényleg ők neveltek fel, és még nevelnek is egy ideig. Főznek mosnak rám. Fizetik a tanulmányaimat, a szórakozásomat (ami havonta 3000 ft!). Tehát örülök, hogy segíthetek nekik, csak nem értem, hogy kerül ez vissza a számlára.


Most anyu azt mondta, a kamatok meg amit plusszba fizetünk havi 60-70 ezer. És, hogy ez ezentúl nem az otp-nak megy, hanem az én számlámra fog, ha nem lesz tartozásunk.

2009. dec. 15. 15:05
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénz természetesen a Tiéd, hiszen Te kaptad a nagyszüleidtől. Ajándékba. Azért, hogy amikor elindulsz önállóan az életbe, akkor legyen mire alapozni. Hála nekik!

Bár lenne mindenkinek ekkora szerencséje.


Amit apádról meséltél, az alapján azt mondhatom, hogy szerintem áltatnak csak, hogy ez vissza fog 2-3 éven belül jönni - amilyen életmódot folytatnak és amilyen gondolkodásmódjuk van, biztosan nem. Hitelre tévé és számítógép? A munkájához kell? Erre volt feltétlenül szükségetek? Ezt te magad is el tudod dönteni, hogy tényleg így van-e. Aztán: miféle hozzáállás, hogy bajba sodorták magukat rokkantnyugdíjasként, de semmiség, hiszen ott a gyerek pénze, elvesszük tőle? Ez a Te pénzed, számukra talált pénz, könnyen jött, könnyen megy - kényelmesen hitelt hitelre halmoztak arra apellálva, hogy a Tiédből kifizetik. Ha megteheted, ne hagyd semmiképpen! A félelmed jogosnak látom. Minél előbb mentsd ki a pénzed.

2009. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!