Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapuzárási pánik vagy lelkileg...

Kapuzárási pánik vagy lelkileg összeomlott?! Hogyan tudok segíteni apukámnak? Rettentően el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

A szüleim 24 éve házasok.

Apukám anyja a házasság előtt imádta anyukámat...de utána előjött a tipikus "fiús anyuka alias boszorkány" ...

Az évek alatt folyamatosan fűti apumat anyukám ellen...sőt néha már ellenem is...vállalkozóként dolgozik apukám...és a mai világba nehéz vállalkozóként élni....hiába dolgozik nem igazán van látszata...anyukám 2 éve nem talál munkát...én fél éve inditottam el egy vállalkozást fodrászként...igyekszem úgy és annyit dolgozni,hogy a szüleimet ne terheljem anyagilag...20 éves vagyok ,semmi nem gátol abban,hogy dolgozzak,úgyhogy szerintem ez normális ,hogy a kis dolgaimra megkeresem a pénzt...

És itt jön az a rész ami teljesen felörli az idegeinket...

Hónapok óta téma a ház eladása(a szüleim építettek,ebből a szempontból érthető a ragaszkodasuk hozzá) DE!

Apukám úgy fogja fel az egészet ,hogy ő a férfi neki kell a megélhetést biztosítani -ezzel szerintem nincs baj- viszont azzal van,hogy olyan kérdésekkel bombázza anyukámat,ha elveszik/elviszik a házunkat ő utána is szeretni fogja? Nem utálja meg? Értékesnek látja utána is?

Anyukám lesi minden szavát tényleg!

Nálunk a nő úgy van nevelve ,hogy a férfi vigyáz rá ,ő pedig a férfire,főz neki,"kiszolgálja"(nem úgy értendő,hogy csicskaztatja) stb.

Most kb másfél hete hajthatatlan lett apukám.... időzített atombomba

Van neki egy olyan barátja akinek van 3 gyönyörű okos gyereke egy tipptopp feleségeki egyben mondhatni titkárnő/cégvezető,mégis a kezdetektől csalja a hapsi a nőt...most utoljáraegy velem egykorú lánnyal....apukám tudott a viszonyrol...ha a feleség apukámon kereste a férfit,apukám falazott a hapsinak...együtt járnak kávézni néha munka közben néha éjszaka munka után...olyan helyekre ahol "kis bármit megteszek ha fizetsz egy colat" lányok dolgoznak...(pl kocsma,benzinkúti kávézók)

Egy időben örökké téma volt,hogy miket viccelodtek a lánnyal(22) ,de a kislány lekoptatta (az én meglátásom szerint ami jogos volt,főleg ,hogy ismer engem is a lány,és tudja,hogy családja van)azzal a szöveggel ,hogy apám öreg...43 éves...

Apa barátja 35

Sokat piszkáltak,hogy XY te már 43 éves vagy ...öreg vagy stb...

De sose bantasbol...nekem is odavágják ,hogy tudatlan pubertans mégse viselkedek úgy ahogy ő...

1 hete nem alszanak együtt...úgy beszél anyukámmal(már ha beszélnek,mint egy kocsis a had ne reszletezzem kivel...flegma lekezelo ,bántó stílusban...)

És vasárnap borult a bili...családi ünneplés szülinap...

A feledékenység volt a téma...nevetve csipkelodtunk ...benyogtem ,hogy ne aggódj apu a korral jár néha velem is elofordul mostanában...

Erre ő : szószerint! : fogd be a pofadat !a ....om tele van veled,hogy ilyen bunkó paraszt vagy!


Ezt megkapni attól az embertől aki neked Isten,szerintem a legmegalazobb és legfájdalmasabb dolog!


Szerintetek mi lett vele?!

Mit tehetek? Tudok neki segíteni?

Belehalok ha elveszitem bármelyik szülőmet!:(



2014. márc. 17. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Az apukádat a barátja félrevezeti és lehet az is,hogy valóban kipróbált "idegen husokat".Egy 43 éves férfi még nem idõs,sõt!
2014. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg te sem tudsz mindent, ami a szüleid között zajlik, hát még mi...43 éves férfi (se nő) nem öreg. A kapuzárási pánik 60 felett szokott lenni, és a férfiasság elvesztése a pánik alapja, ill., hogy kellhet-e még valakinek az illető. Apukád nyilván ideges a pénz miatt, vagy a ház miatt, vagy egyéb okból.
2014. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom,nálunk ha megkérdezik hogy becsület szavadra,és arra kamu válasz érkezik,onnantól kezdve nem ember az ember...

Én megkérdeztem...mondtam neki ugy hazudj,hogy ha megtudom tudod mi a vége...tudja mi a véleményem a megcsalasrol...átéltem...látta mit hoz ki belőlem...rákérdeztem konkrétan,hogy félrelépett-e...

Szemembe nézve rezzenestelenul válaszolt,hogy nem...

Én úgymond bízok benne...de mégis látom rajta,hogy valami nem smakkol...azt mondta h fáj neki h a koraval piszkaljak...én nem bántani akartam...jobban fájna nekem mint neki!

1x mondtak csúnyaszavakat a szüleimre és majdnem kicsapast kaptam érte a sulibol...bármire képes vagyok értük...de hogy bantsam őket?! Előbb olnem meg magam...

Én bocsánatot kértem de az se vall nagy kultúrára ahogy ő megnyilvanult a család előtt...

2014. márc. 17. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Most mi a gond?? Az hogy apád csalja-e az anyád vagy ahogy beszél vele vagy veled hogy beszél vagy öreg-e??
2014. márc. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy húszéves életében mást jelent a megcsalás, mint egy 43 évesnél, és ha te ilyesmit kérsz rajta számon akkor nálatok nincsenek helyén a szerepek. Apád nyilvánvalóan elégedetlen az életével, és ha sokat okoskodsz vele, akkor az elég lehet ahhoz, hogy tényleg otthagyja a családját. Apád a pillanatnyi sikertelensége miatt értéktelennek érzi magát, és feltételezi, hogy a családja is így gondolja. Ezt az érzését csökkenteni kellene, nem erősíteni azzal, hogy még a 20 éves csitri lánya is úgy kezeli mint egy idiótát.
2014. márc. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Érzékeny pontot érintettél a viccelődéseddel, ennyi.


Mért veszítenéd el bármelyiküket is, tán csak nem halálos beteg valaki?....


A többi, amit írtál, hát igen, várhatók komoly összeomlások, tekintve hogy több hibás vélelem is van az életükben a szüleidnek, amire az életüket alapozták.. azok most, hogy terhelés alatt vannak, össze fognak roppanni. Értem ez alatt, hogy mindenki a másikért akar felelősséget vállalni (én megteszem helyetted ezt, te helyettem azt), miközben saját magukért nem tudnak (senki sem tudja/akarja elvégezni az önellátásnak azt a részét, amiben a másiktól függ), és közben falaz valakinek az apukád, aki többeket átver, akikkel intim közelségben van.... ezek nem működő életstratégiák.

2014. márc. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,nálunk ha megkérdezik hogy becsület szavadra,és arra kamu válasz érkezik,onnantól kezdve nem ember az ember..."


Ennek TÖKÉLETESEN ELLENTMOND, hogy falaz a barátjának!!!!

Ipari méretekben hazudik a feleségnek rezzenéstelen arccal évek óta!

2014. márc. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1. 20 éves csitri...nem hinném,hogy okoskodok vele...eddig nagyon jó viszonyt ápoltam vele is...mindent megbeszélünk...MINDENT!

És nem tudtam eldönteni,hogy mi történik vele...

Szerintem azzal nem csináltam semmi bajt,hogy rákérdeztem....

Most hagytam volna magábafordulva ülni egyedül?!

Azt mondják ha problémád van az könnyít a lelkeden,hogy kibeszeled magadbol valakinek..


2. Megcsalás... tökmindegy hányéves az ember a megcsalás az megcsalás...(értsd : ha valakinek a párja mással szexuális kapcsolatot létesít stb...)

És erre kétlem ,hogy máshogy reagálnak az emberek...persze jó máshogy...van a hülye aki elfogadja és van a hülye aki háborog...na én és a családom inkább háborgunk...


3. Ellentmondások...tény h annak a nőnek hazudott...bele is volt betegedve...napokig itthon vigasztaltuk...

2014. márc. 18. 07:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Könnyen meglehet, hogy kapuzárási pánikban van.. Egyre fiatalabban kapja el a férfiakat, tévedés, hogy csak 60 évesen jön. Most kezd szembesülni vele, hogy elmúlt a fiatalsága, esetleg hiányolni az életéből dolgokat. ha bevallaná, hogy megcsalta anyádat, vagy esetleg játszik a gondolatával (több mint valószínű, hogy ez van) mitől lenne jobb? nem csesztetni kéne a kora miatt, hanem valamelyest az önbecsülését erősíteni, dicsérni, esetleg új hobbit találni neki amit még nem próbált. Egy ismerős (barátaim) házaspárnak szintén most repülnek ki a gyerekeik, újra elkezdtek koncertekre járni, discóba, kirándulni, várost nézni stb. édes kettesben. Jókat szexelnek, ismét fiatalos életet élnek, az anyagi lehetőségek náluk is korlátozottak, de megoldják. Nem ajnározni kell apudat mint egy fogyatékost és ezzel az önbecsülését még jobban elvenni, hanem kirobbantani ebből. Találjatok ki anyuddal valami jó programot és menjenek el kettesben. Ismered apudat, tudod mit szeret, mi a kedvenc zenekara, mi az amit szívesen kipróbálna stb. Az is lehet, hogy merevedési gondjai vannak, amiről nyilván nem akarnak beszélni veled.
2014. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Súlyos gondokat nem szabad a gyerekünkkel átbeszélni, mert azzal óhatatlanul rárakjuk a terhet. Még akkor is az apád lesz, ha te 40 éves leszel, nemhogy most 20 évesen. Ráadásul te nem megbeszélted, hanem számonkérted és megfenyegetted. Innentől kezdve aztán végképp veszett fejsze nyele. Átbeszélni úgy lehetett volna, hogy figyelsz apádra, megpróbálod megérteni akkor is, amikor máshogy gondolkodik mint te. Kérdezel, és nem kinyilatkoztatsz.


Elmondás alapján apádnak és neked is rettentő merev gondolkodásmódod van. Erre mondják azt, hogy ami merev, az törik. Te azért vagy ilyen, mert apád mellett ilyen környezetben nőttél fel, úgyhogy apád most kicsit a saját dugájába dőlt. Anyádnak és apádnak egymással kell beszélgetnie, te jobb ha kimaradsz ebből. Mondanám még a párterápiát, ahhoz apád túl nyakas lehet, de azért megpróbálhatod.

2014. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!