Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki lelkileg maga alatt van,...

Aki lelkileg maga alatt van, az látszik? Miért nevetik ki?

Figyelt kérdés

Sokat voltam lelkileg magam alatt, de én nem láttam úgymond változást mondjuk az arcomon. Az viszont feltűnt, hogy sokszor láttam, hogy kinevettek az emberek, összesúgtak, és mosolyogtak. Vagy pár lénéző, lekicsinylő szót mondtak rám. Ezeket azért, mert szerény vagyok.

Szerintetek lehetséges, hogy ezért voltak azok a kinevetések? A sminkem, külsőm rendben volt mindig, tehát nem láttam magamon semmi viceset.

Miért nevetik ki az ilyen embert, vagy ti mit gondoltok erről?:)


2013. aug. 13. 14:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
:) inkább :( akart lenni.
2013. aug. 13. 14:53
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretnek a legkisebb ellenállás felé támadni. Látszik, hogy magad alatt vagyok, hangomon, mozgásomon. Érzik a gyenge láncszemet- és azt, most VÉGRE diadalmaskodhatok valaki felett. Ez az egyik oldal. A másik, ha magam alatt vagyok, sokkal érzékenyebben fogom fel a világot, lehet, hogy nem is bántás lenne, de nekem akkor az. Jó ilyenkor elbújni, ha lehet, sebeket nyalogatni..
2013. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
* hogy magaM alatt vagyok,
2013. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem is mondják. Az emberek ezt kiszagolják, megérzik a gyengepontokat, és ott támadnak. Én világéletemben szerény voltam, meg is tapostak rendesen. Majd ennek hatására már semmi önbizalmam sem maradt. Ezek után még inkább támadtak, de nem csak gyerekek, a felnőttek is. Minél inkább a padlón vagy, annál jobban beléd is rúgnak. Nem véletlenül mondják, hogy csak magadra számíthatsz, csak magadban hihetsz.

Az egyetlen megoldás ha összeszedi magát az ember, és a többiek arcába röhög.

2013. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az emberekre fognám a dolgot (de teljes mértékben igazat adok ennek az oldalnak is!), mert az ember amit észre akar venni, azt veszi észre... (ezt jól megaszondtam :D)


Ha rossz a kedved, hamarabb észreveszed az esőfelhőket*.

Ha erőltetett optimizmussal mentem az iskolába, felelni, vizsgázni, akármi, akkor a reggeli napfelkelte is megsiratott fiú létemre, mert csodálatos volt, ahogy az arcomba sütött, és nem vettem észre addig se az emberek szemétségeit. Tehát amit akarsz, azt látsz! (élethelyzettől függetlenül)

Természetesen nehéznek hangzik, de korán sem az! :) Mindenben van valami jó, keresd azt, és a világ is megszépül. (legalábbis látsz a sok mocsok közt jót is. :) )

2013. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

sajnos ezt látom én is, hogy aki gyengének látszik, mégjobban belerúgdosnak:(

amúgy az is igaz, hogy amit akarunk, azt látunk. vagyis egy jó felfogás, tetszik:)

köszönöm a kedves válaszokat:)

2013. aug. 13. 16:07
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

"Az viszont feltűnt, hogy sokszor láttam, hogy kinevettek az emberek, összesúgtak, és mosolyogtak. Vagy pár lénéző, lekicsinylő szót mondtak rám. Ezeket azért, mert szerény vagyok."


Elsőzör is: szerény nem vagy, az biztos. :) Aki valóban szerény, az nem állítja ezt magáról. Aki szerény, azon nincs mit megszólni és lekivsinyelni, mert azt nem lehet irigyelni.


A többi: ha ez igaz, akkor azokat minősíti, akik ezt teszik. Kerüld el őket. Normális ember nem rúg bele abba, aki amúgy is a földön fekszik, hanem segíteni igyekszik neki, vagy békén hagyja.


Ha pedig nem igaz, akkor arról van szó, hogy te ettől félsz. Paranoid gondolataid vannak: ez azt jelenti, hogy mivel magad nagyon borúsan látod a világot, hajlamos vagy minden apró dolgot magadra vonatkoztatni: valaki összenevet a barátnőjével és rád néznek, akkor azt hiszed, hogy rajtad nevetnek, holott valószínűleg teljesen máson, és csak azért néztek rád, mert éppen ott vagy vagy mert azt nézik, ki hogyan reagál rájuk, vagy megijedtek attól, hogy szomorú vagy és ők pedig nevetgélnek. Ezer oka lehet...a lényeg: nem biztos, hogy rajtad nevetnek, csak te hiszed ezt.

2013. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezek az emberek, akik kinevettek idegenek voltak, vagy ismerősök?
2013. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

igazából már néha én sem tudom miért nevetnek, mert hallottam már azt is, hogy csúnyának neveztek, szóval erre is gondoltam.

de mivel azt mondják az arcon is meglátni dolgokat, így erre is gondoltam:)

leginkább idegen emberekre értettem:)

2013. aug. 13. 16:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Oh idegenekre ne adj! :) Mindenki kinevet engem... :D Kit érdekel, hogy nevetnek? :P

Én tudom, hogy ők viccesek. :D Attól, hogy a hülyék csoportban járnak, még nem biztos, hogy egyből ők csinálják jól a dolgokat... :D sok ember függ sok dologtól, és általában csoportokba rendeződve, vagy hivatkozva védik a hülyeségüket. :D Ez ne legyen mérvadó! :) keresd az optimizmust! :P Ha pesti vagy, szívesen buszozok veled, és mutatok vicces dolgokat! :D

2013. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!