Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon utálom a karácsonyt....

Nagyon utálom a karácsonyt. Egyedül vagyok ezzel? Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Nincsenek jó emlékeim a karácsonyról, már az ünnep előtt egy hónappal rettegek és csak azt várom, hogy essünk túl rajta. A családommal karácsonyozok, de a rokonlátogatások és sokszor a szenteste is veszekedésekre, sértődésekbe fullad, illetve mindenki igyekszik túlélni.

Elutazni nem tudunk sehova, így még elbújni sem lehet az ünnep elől. Próbáltam, hogy én is készülök, kihasználom az adventet, hátha megszeretem, de nem jött be.


2009. dec. 16. 09:35
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
73%
ennek van valami oka? gyerekkor, stb, nem ért valamikor valami rossz élmény?
2009. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Igen, van oka, főleg gyerekkoromból.
2009. dec. 16. 09:42
 3/40 anonim válasza:
65%
akkor gondolom amiatt nem szereted. Sajnos a problémát nem ismerem, mert nem írtad, így tanácsot nem tudok adni. Csak annyit, hogy próbálj meg megfeledkezni a rossz emlékekről, és örülj a mának!
2009. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
20 éve próbálom... Változhat ez vajon? Esetleg ha gyerekem lesz akkor tudok majd annak örülni, hogy ő örül? Nem szeretném ezt az ünneputáló hangulatomat továbbadni, elég hogy én ezt kaptam.
2009. dec. 16. 10:35
 5/40 anonim ***** válasza:
74%

Próbáld meg, hogy legyen számodra ez a nap is olyan, mint a többi (mert valójában igy is van). Mondd meg a családodnak, hogy ezen a karácsonyon egyedül akarsz lenni, átgondolni mit hozott ez az év, és mit fog a következő. Senkire sem kényszerithetik rá, hogy ne belátása szerint tegyen. Ne túlélni akard, hanem másfelé forditani.

Én nem is megyek haza karácsonyra, meg egyébként is valójában nem is vallási ünnep volt eredetileg, hanem pogány ünnep, csak átvették, és legtöbb helyen nem is a szeretetről szól. Különben is a szeretet kimutatása ne egyetlen napra korlátozódjon, mer taz úgyis lehetetlen, ahogy a te leirásod is mutatja.

Kérlek irj, hogyan oldottad meg a problémát.

Szép napot.

2009. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Nem tehetem meg, hogy nem megyek haza, sajnos ez a lehetőség kiesett. Hívő vagyok, de ez sem segít a dolgon. Igyekszem és majd megírom:)
2009. dec. 16. 10:40
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a karácsonyt. Az elötte lévő stresszes egy hónapot. Nincs különösebb indokom. Ennél jobban már csak a szilvesztert utálom. A kényszer jókedvet.

Pedig én bármikor jól tudom érezni magam ha szórakozásról van szó de a kényszer jókedvet utálom.

2009. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
A szilvesztert én is, csak ott nincs az a kényszer, mint akrácsonykor. Ha nincs kedvem elmenni bulizni, akkor otthon maradok és alszom. Azért nem stresszelek ezen, mert bulizok eleget máskor. Tavaly végig DVD-ztem a szilvesztert az ágyból egy üveg borral, mert sehol nem volt jó buli a baráti körünkben, előtte meg úgy buliztam, mintha egy akármilyen másik este lett volna és nem stresszeltem azon, hogy szilveszter van.
2009. dec. 16. 10:54
 9/40 A kérdező kommentje:
A karácsonyban az a fura, hogy a készülődést még úgy ahogy szeretem is. Ajándékkeresgélés, főzés, sütés, lakásszépítés. Csak aztán 24-től 27-ig tekerném át a naptárat:)
2009. dec. 16. 10:55
 10/40 anonim ***** válasza:
83%
Én sem szerettem a karácsonyt. Sose volt jó gyerekkoromban. A páromnak sem. Így mi most a gyerekünknek próbáljuk adni, ami nekünk kimaradt. Jó nagyon együtt kialakítani a mi családunk szokásait és az ő örömét nézni. Jó lesz, hidd el, ha gyereked lesz! Azért: boldog karácsonyt!
2009. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!