Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt a Gyakorin, főleg ebben a...

Itt a Gyakorin, főleg ebben a kategóriában, mi ez az "irigységmánia"?

Figyelt kérdés

Bárki bármilyen helyzetet vázol fel, az első tíz válasz holtbiztosan ez: irigykednek rád! Példák:


- 19 éves vagyok, van egy gazdag negyvenes párom és a barátaim próbálnak lebeszélni róla, miért?

- Irigyek rád.


- Minden nap a melóhelyen beszélem meg az aznapi szexet és vacsit az asszonnyal és a munkatársaim fintorognak, miért?

- Irigyek rád.


- Huszonéves vagyok, a párom nős, nincs pénzem, de terhes vagyok és a családom szerint ne tartsam meg a babát, miért mondják ezt?

- Irigyek rád.


Számomra felfoghatatlan helyzetekre is az az első válasz, hogy bizti irigyek, holott a legtöbb itt vázolt helyzet inkább szánalomraméltó, mint irigylendő. Nem lehetne abból kiindulni, hogy a másik nem akar rosszat, nem irigy és ha szól valamiért, az a mi érdekünk?


2014. márc. 20. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam ilyeneket. Mármit h azt válaszolták volna az ilyen típusú válaszoknál h irigyek rád. Am nem tom h honnan jött ez.
2014. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én ilyeneket nem láttam még.

Viszont olyat igen, hogy pl. nagyobb korkülönbséggel boldogan élő párokat, vagy olyanokat, akik nem akarnak gyereket, vagy más, nem éppen a legmegszokottabb módon élő, de egymást szerető, megértő párokat, házaspárokat megszóltak savanyú, rossz kapcsolatban élő, vagy csúnyán elvált emberek.

Ott azért tényleg megfordul néha a fejemben, hogy nem-e van ebben egy kis irigység is.

2014. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Minden nap a melóhelyen beszélem meg az aznapi szexet és vacsit az asszonnyal és a munkatársaim fintorognak, miért?

- Irigyek rád.


én is fintorognék, nem irigységből, hanem mert kur*ára nem vagyok kíváncsi más szexuális életére. mikor az én munkatársnőm mesélte az előző esti szexes dolgokat. hát voltak benne olyan dolgok, amire sokan szintén fintorognának.

2014. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Én értem mire gondolsz tegnap is volt ilyen, mert mást nem tudnak írni, nyomorukban.
2014. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a kérdező igen erősen torzít itt.


A 2. esetben a kérdés feltevője egy szót sem ejtett a szexről, csak arról, hogy ebédnél 1-2 percet beszél telefonon naponta a feleségével, és néha szóbakerül az aznapi vacsora is, valamint szeretlekkel köszönnek el egymástól. A munkatársai pedig 13 éves módjára cukkolják érte.


Ezt félretéve abban igaza van a jelenlegi kérdésfeltevőnek, hogy itt szinte minden oldalon akad 8 olyan kérdés, ahol "irigyek" az emberek egyesek szerint. Az oka általában az, hogy ennél megalapozottabb/összeszedettebb ellenérvet nem tudnak megfogalmazni arra, hogy miért nekik van igazuk, így ehhez az óvodás módszerhez folyamodnak.

2014. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ja, így már más! Az tényleg furcsa a munkatársaktól, ha azon fintorognak, ha valaki néhány percet beszél a férjével, vagy feleségével ebédszünetben telefonon és "szeretlek"-kel köszön el.
2014. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez már nekem is feltünt...mindenki ezzel az irigységgel jön.

én is, ha irtam valamit, az jött rá válasznak, hogy mert én -irigy, csoro, megkeresedett, vén kisasszony vagyok... :-O (holott nem is Magyarországon élek, 29 éves vagyok, férjem és gyerekem van...)

2014. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, jegyezd meg:

ha valamiről mást gondolsz,mint a másik fél és más a véleményed=IRIGY VAGY

ha valaki nem tetszik, nem szimpatikus=IRIGY VAGY

ha nem ájuldozol valamitől, amitől mások igen (példának okáért valami nagyon menő elektronikai eszköz, ruhamárka, stb.)=IRIGY VAGY


Gyakorlatilag mindenki jól menő bankár/mérnök/jegybankelnök/szupermodell/agysebész/sztárügyvéd (különösen a gyk-n), csak TE VAGY IRIGY PROLI, ha te nem ezek valamelyike vagy.

2014. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fidesz miatt van ez a negatív szemlélet és ez csak rosszabb lesz.
2014. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!