Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsaroláson kívűl más...

Érzelmi zsaroláson kívűl más megoldás?

Figyelt kérdés

Anyám megbolondult. Mindig normálisan bánt a pénzzel, beosztotta, minden, a létminimumon voltunk de tartozás nélkül.

A tesóm járt egy tanárhoz lovagolniés évekig dolgozott nála ezért cserébe és a tanár jutalmul (meg mert el akarta passzolni) neki ígért egy kornyadt, ványadt rusnya csikót. Csak a tesóm nem tarthatná ám ott, azt már nem engedi, így a legolcsóbb hely is 13ezer lenne havonta és 3 évet ki kell fizetni.

Erre anyám a legelképesztőbb módon közölte, hogy hitelt vesz fel semmi baj. Mikor 4-en élünk a 100 000-es fizetéséből és most is kölcsönkérte az én pénzemet (még nincs meg a szakmám, gyakorlati pénz). Szóval kölcsönre kölcsönt...

én meg kibuktam rendesen, szeretnék hamarosan elköltözni albérletbe a párommal, babát tervezünk minden és ha most ő elúszik és adósságot örökít a nyakamba tönkreteszi az egész életem. Csak mert a tesóm kitalálta ezt a nyűves lóvat.

Hiába mondtam az észérveimet, hogy nincs mit enni vigyek a suliba, kézzel írok 100 oldalakat mert nincs pénz nyomtatni legyen már esze... semmi, bekattant szerintem.

Azt gondoltam megzsarolom azzal, hogy akkor nem lát sohatöbbé és a gyerekemet sem majd ha lesz, ha fel mer venni hitelt és megcsinálja ezt az egész ostobaságot.

Nagyon elítélendő lenne? Igazából nem van kötve a kezem, még egy év kellene a szakmámhoz és utána lenne fix munkám (már meg van a helyem) de addig ez egy rémálom és a párom is tanul még.

A testvérem meg persze nem dolgozik, igaz kemény egyetemre jár de az is viszi a pénzt, ezért koplalunk de ő még ki akarja szipolyozni anyámból a lehetetlent is úgy érzem.

Esetleg van valami más megoldás? Kétségbe vagyok esve.


2014. márc. 21. 23:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem, arra számítasz, hogy anyukád hamarosan meghal? Mert örökölni csak a halálakor fogsz... és adósságot önmagában nem lehet örökölni, csak ha elfogadod a javakat is, amiből ki fogod tudni fizetni az adósságot.
2014. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

A fraszt nem vagy irigy. A lora is valogatott serteseket zuditasz :D edesanyad elhalalozni keszul a kozeljovoben, hogy igy aggodsz az orokseg miatt?


Fogd fel, felnott, azt csinal, amit akar. Ha nem akarsz, nem adsz neki penzt. Az orokseget pedig vissza lehet utasitani, ha van benne tartozas, amit nem akarsz elfogadni.


Ennyi!


Ne akarj te meg gyereket, eretlenul gondolkozol!

2014. márc. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem túl jó az egészsége, úgyhogy bármi lehet. Nem "számítok" rá, inkább félek tőle.
2014. márc. 21. 23:58
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van ma a hitelezés, de lehet, nem is hitelképes. Nálunk a családban soha senki nem volt az....
2014. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%
Tenyleg eretlen gyerek vagy :) Semmi kozod ahhoz, hogy anyad mit csinal a penzevel, ha nem akarsz, nem adsz neki. Az pedig, hogy mar most az oroksegre apellalsz, tobb, mint gusztustalan. Es ovatosan az atkozodasokkal, mert visszaszallnak ;) ugyhogy en azt kivanom, javulj meg es legyel jo ember 
2014. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg ti akik szidjátok a kérdezőt ti vagytok érzéketlenek és bunkók.


Az nem irigység ha az embernek nincs mit enni.

Gondolkozzatok már h nem kell hitelt felvenni meg lovat tartani mikor enniük alig van miből.

Jézusom,hova tettétek az eszetek.Ez nem normális h a kérdezőt szidjátok......

2014. márc. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
A helyzetet megértem, de a kérdező erre adott primitív, arrogáns reakcióját kevésbé. Intelligensebb módon is lehetne kezelni ezt, nem csak úgy, mint egy sértődött Tompika, akinek elvették a lapátját a homokozóban, ezért elgyepálja az összes gyereket.
2014. márc. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

Te sem vagy különb a testvérednél,aki rádverte az üveget.Ilyet hogy lehet már írni valakinek,hogy dögöljön meg?

Kezeltesd te is az indulataid,addig ne vállalj gyereket még véletlenül se.

A kérdésedre válaszolva meg ne fizess,nem vagy köteles.Az érzelmi zsarolás pedig minden esetben gusztustalan dolog és nem is hat mindenkire.

2014. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Abban igazad van hogy ilyen anyagi helyzetben a lotartas nem kellene de ha igy gondoljak nem tudsz mit csibnalni. Esetleg ha kiszamolnatok hogy mennyibe kerul ennek a hitelnek avisszafizetese.
2014. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

"A kérdező kommentje:



Te gondolkozl éretlenül, TE BUNKÓ!!! idejársz tovább kötekedni, hogy döglenél meg te is. "


Az igen... Tudod, mit érdemelsz, kérdező? Egy nagy lóf.szt.

2014. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!