Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsaroláson kívűl más...

Érzelmi zsaroláson kívűl más megoldás?

Figyelt kérdés

Anyám megbolondult. Mindig normálisan bánt a pénzzel, beosztotta, minden, a létminimumon voltunk de tartozás nélkül.

A tesóm járt egy tanárhoz lovagolniés évekig dolgozott nála ezért cserébe és a tanár jutalmul (meg mert el akarta passzolni) neki ígért egy kornyadt, ványadt rusnya csikót. Csak a tesóm nem tarthatná ám ott, azt már nem engedi, így a legolcsóbb hely is 13ezer lenne havonta és 3 évet ki kell fizetni.

Erre anyám a legelképesztőbb módon közölte, hogy hitelt vesz fel semmi baj. Mikor 4-en élünk a 100 000-es fizetéséből és most is kölcsönkérte az én pénzemet (még nincs meg a szakmám, gyakorlati pénz). Szóval kölcsönre kölcsönt...

én meg kibuktam rendesen, szeretnék hamarosan elköltözni albérletbe a párommal, babát tervezünk minden és ha most ő elúszik és adósságot örökít a nyakamba tönkreteszi az egész életem. Csak mert a tesóm kitalálta ezt a nyűves lóvat.

Hiába mondtam az észérveimet, hogy nincs mit enni vigyek a suliba, kézzel írok 100 oldalakat mert nincs pénz nyomtatni legyen már esze... semmi, bekattant szerintem.

Azt gondoltam megzsarolom azzal, hogy akkor nem lát sohatöbbé és a gyerekemet sem majd ha lesz, ha fel mer venni hitelt és megcsinálja ezt az egész ostobaságot.

Nagyon elítélendő lenne? Igazából nem van kötve a kezem, még egy év kellene a szakmámhoz és utána lenne fix munkám (már meg van a helyem) de addig ez egy rémálom és a párom is tanul még.

A testvérem meg persze nem dolgozik, igaz kemény egyetemre jár de az is viszi a pénzt, ezért koplalunk de ő még ki akarja szipolyozni anyámból a lehetetlent is úgy érzem.

Esetleg van valami más megoldás? Kétségbe vagyok esve.


2014. márc. 21. 23:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

A kérdező saját magát betegíti meg a stresszel, amit okoz magának. Közel a magasvérnyomás és az ebből eredő betegségek...

Szóval kérdező átkozódj csak, hadd működjön a bumeráng hatás! Érzed már a szívtáji szorítást?

2014. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
73%

4-en éltek 100 ezerből. Ez kinek a keresete? Ha jól veszem ki a szavaidból, anyukàd tartja el a két nagykorú gyerekét, meg az egyik pàrjàt. Ez szerinted rendben van? Nekem nem lenne pofám hisztitni a pénz miatt, ha még egy részidős állàst sem lennék hajlandó elvállalni. Te csak a sajàt jólétedet félted.

Igen, hülyeség hitelt felvenni, de a ti hozzáállásotok sem dicsérendő. Màs is dolgozik suli mellett.

Anyàdat szidod, mikor te a semmire készülsz babát vàllalni, mikor még munkátok sincs.

2014. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ki a családban a negyedik ember, kérdező?

Csak nem a te párod?

2014. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem fogod tartozással kezdeni az életedet, ha több a tartozás, mint a lakás értéke, lemondasz róla. Ha kevesebb, nem mondhatod, hogy tartozást örököltél, mert ott a lakás is, amit ha eladsz, ki tudod fizetni és utána a maradék a tiétek. Hogy gondolod, hogy te fogod megmondani anyádnak, hogy mire költhet? Te mit szólnál, ha azt mondaná, hogy a saját pénzedből nem vehetsz meg valamit, vagy különben soha többet nem láthatod? Ugye hogy fel lennél háborodva? Egyébként is az ilyen kijelentésekkel óvatosan, mert ha azt mondja, hogy oké, akkor menj, amerre látsz, nyüszítve könyörögnéd vissza magad. Tehát ne mondj olyat, amit úgy sem tartasz be, mert komolytalan, maximum egy gyerekes hisztinek fogja elkönyvelni.
2014. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Eltunk a kisasszony.. :)
2014. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Milyen hotelt akar felvenni? Providentet? Vagy szemelyi hitelt? Mert nem mindegy. Ha nem a hazatokra terhelik akkor nincs gond. Ha mar ezen aggodsz akkor elarulom h megy ez. Ha a hazra terhel hitelt akkor azt ki kelk fieztni mielott eladnad es penzt szeretnel belole. De ha ilyen providentes marhasagot akarna felvenni akkor a halala utan nem kell belole semmit visszafizetni. Nagyapam halt meg par hete es megtalaltuk a providentes papirjat felhivtuk h akkor most mit kell tenni, ott mondtak h biztositas van kotve halal eseten benyelik ok!

Szoval nem kell ettol felned ennyire. Ha nem tudod meggyozni kibirod azt az egy evet es lelepsz ennyi. Nem kell itt a hoshalalt eloadni. Es szerontem is kicsit osszeszedhetned magadat, nem az ittenieket atkozni, hanem otthon a sarkadra allni.

2014. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!