Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadott napjainkba...

Mennyire elfogadott napjainkban ez a hozzáállás, helyzet?

Figyelt kérdés

Lehet, én vagyok vaskalapos, (20 éves vagyok) de itthon szigorúan neveltek minket, legalábbis az osztálytársakat (egy húgom és egy öcsém van, 11 és 15 évesek) osztálytársait elnézve, amiért néha mérges is voltam anyura, de ma már kezdem belátni, lehet, ő csinálta jól...

Szóval, a hugi osztálytársáról van szó, ovis korától ismerem őt meg a családját, közös zsúrok, stb...

Eléggé látszik hogy zűrök vannak a családban, többszöri házasság, én mindig, amikor mentem a sok gyerek mellé buliba segítőnek még egy másik nagy testvérrel, olyan ridegnek ítéltük a légkört, rengeteg cuccuk van, de egy kedves szót nem mondtak a kicsiknek. A hugival olyan felszínes a kapcsolatuk kora tinikoruk óta, volt hogy nekem bőgött, hogy megbántotta a csaj mert neki nincs ilyen meg olyan mobilja, egyéb kütyüje, szóval néha már haragudtam is rá, de hát megszerettem őket, nekem valahol még mindig azok a kis csitrik mint régen. Most viszont meglepődtem, mert hugi mondta, neki még sosem volt fiúja (nekem is csak 17 után lett, mondtam is neki, hogy ráér) ennek a barátnőnek 13 éves korától volt olyan fiúja, igaz, nem tudom, ez náluk mit takar... Most viszont odaköltöztette a fiút magukhoz. Én nem akartam hinni a saját tesónak, de pár közös ismerős is megerősítette, hogy egy huszonéves srác egyik nap beállított és azóta ott él velük, anyja hiába mondta neki hogy nem szeretné, ő nem is figyelt rá. Nekem ilyenre nem lenne merszem, most épp nincs is társam, de örülök, hogy még itthon élhetek egyetem mellett úgy, hogy fizetnem sem kell, nem hogy még idehozzak valakit anyuék nyakára. Oké, semmi közöm hozzá, de nekem itt van két tesóm, ők már ilyen példák mellett fognak felnőni? Huginak mi a fenét mondjak, hogy vele egyidős már fogja, és odaköltözteti az aktuális szerelmét, látom rajta hogy vívódik ezen, egyeseknek mindent, másoknak semmit. Szerintetek helyes ez? Nekem még nincs gyerekem, de én nem tartom helyesnek, főleg hogy a suliban bukásra áll és tesómnak mondták a tanárok, próbálja tanulásra ösztönözni, ha már a barátnője. 15 éves lányotoknak hagynátok hogy a házatokba hozzon valakit ott lakni?


2014. márc. 23. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy vaskalapos és a mai, modern világban sem elterjedt, gyakori vagy elfogadott, hogy valaki 15 évesen összeköltözik a szerelmével valamelyik szülőhöz.

Én a jelenlegi párommal viszonylag korán, 18 évesen összeköltöztem, de én már 18 éves voltam, eleinte anyukáméknál laktunk, de a hétvégéket az ő szüleinél töltöttük, de mi azóta is együtt vagyunk, most már 9. éve.

Szerintem is korai. És magam is most már szülő vagyok és bár fiam van, de ha lesz egy lányom, nem tiltanám neki, hogy 15 évesen barátja legyen, de hozzánk költöztetni biztos nem fogom. Annak szerintem egy későbbi időben jön el az ideje.

De ahány ház, annyi szokás és ahány szülő, annyi felfogás és engedély.

2014. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vaskalapos felfogás. Meg kell találni az egyensúlyt a gyereknevelésben ez a túlzott lazaság sem jó ami a barátnőnél van de a szigorúság sem.
2014. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál ugyan ez a szituáció!

15 éves kis csitri, oda költöztette a barátját aki 23 éves.

Imádom a srácot egyébként, de ez nálam kiverte a biztosítékot. Azóta eltelt 3 év még mindig együtt vannak és a srác még mindig a csaj szüleinél lakik.


Kívánom hogy legyenek boldogok, de nem kell tizenévesen felnőttet játszani. A szülő helyében biztos nem hagynám ezt az egészet. :/

2014. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sok múlik a neveltetésen. normális kamasznak ilyen eszébe sem jutna, de ha mégis, akkor a szülő meg tudja értetni vele hogy miért hülyeség az ötlet.


tegyük hozzá, hogy azért a srácnak is jó vastag bőr lehet a képén ha odamegy a tini csaja szüleinek a nyakára élősködni.

2014. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Le kell ülni beszélgetni és kel kell mondani neki hogy ezt ti nem helyeslitek, ezért meg ezért, így is lehet élni, de szerintetek ez nem helyes és ti nem örülnétek ha ő is ezt tenné, ezen kívül nem kell hogy a barátnőjét utánnozza, vagy rossz érzése legyen azért, mert neki már, neki pedig még nincs barátja, majd lesz...
2014. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, azóta volt egy komolyabb beszélgetésünk, igaz, anya kezdeményezte, mert most volt szülői, és után pár ismerőssel véleményt váltottak erről, és leült velünk (jó pár anyuka van, aki felmordult anyu szerint, mert a lányuk erre a családra hivatkozott engedékenység terén) anyu pedig tudott olyan dolgokkal érvelni huginak, ami nekem eszembe nem jutott volna, most már nyugisabb ő is :)
2014. márc. 23. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez még nem általános... van egy-két deviáns eset.

Mert azt pl. el tudom fogadni, ha egy tini egy hasonló korú sráccal van együtt, azt verik a szülei, nem adnak neki enni, és vhova el kell menekülnie, hogy befogadják. De itt egyáltalán 15 éves lányhoz 20+-os férfiról beszélünk. Ez elég ritkán megengedett a szülők által, és az is elég ritka, hogy a szülő azt mondja, nem szeretném a 15 éves csitri meg tojik bele.


Szerencsére nem ez az átlag, és nem ez a példa. A példát a szülők mutatják a gyerekeknek.

2017. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!